Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 19 kwietnia 2014, 13:00

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Najlepsze i najgorsze gry ze Spider-Manem

Premiera nowego filmu z Człowiekiem Pająkiem już za pasem. Z tej okazji odkopaliśmy gry z Peterem Parkerem w roli głównej. Które tytuły przetrwały próbę czasu, a które powinny zostać zapomniane na wieki?

52 lata na karku, 5 pełnometrażowych filmów fabularnych (nie licząc produkcji telewizyjnych oraz planowanych spin-offów i sequeli), a także ponad 30 lat czynnego udziału w kształtowaniu zręcznościowych gier wideo. Spider-Man - niezależnie od człowieka, który przywdziewał jego kostium - stał się prawdziwym kultem, najbardziej popularną postacią komiksową, a zarazem najcenniejszą marką wydawnictwa Marvel. Druga odsłona przygód nieokrzesanego Petera Parkera autorstwa Marca Webba (cóż za wymowne nazwisko) 25 kwietnia wlatuje do polskich kin, a wraz z nią przybyła jej oficjalna ekranizacja, prosto od studia Beenox, o tytule The Amazing Spider-Man 2. Nie mogła nam się zatem trafić lepsza okazja, by zebrać wszystkie gry z Pajączkiem i wyłonić spośród nich piątkę najlepszych oraz najbardziej kiszkowatych wirtualnych produkcji, których - jakby nie patrzeć - nagromadziło nam się w ciągu ostatniej dekady naprawdę sporo. Maski na twarz, lateks na zadek, hyc windą na najwyższy wieżowiec w okolicy - "zaczynamy huśtać się", jak głosi jedno z polsko-rosyjskich bazarowych tłumaczeń na okładce wirtualnego Spider-Mana z 2000 roku.

Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie
Recenzja filmu Spider-Man: Daleko od domu – piękny krajobraz po bitwie

Nowy odcinek przygód Spider-Mana potyka się kilka razy na początku, ale gdy fabuła nabiera rumieńców, produkcja zmienia się nie do poznania i wyrasta na godną kontynuację świetnego Homecoming.