Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 5 kwietnia 2014, 14:55

autor: Adam Zechenter

Redaktor. Historyk. Miłośnik strategii, gier sieciowych i dobrej literatury.

Nie tylko Diablo III i Path of Exile - na jakie gry hack and slash warto czekać w tym roku?

W roku 2014 zadebiutuje kilka nowych tytułów hack and slashowych, więc przygotowaliśmy dla Was ich podsumowanie. Zastanowimy się też czy obecnie królujące tytuły mają się czego obawiać.

Niedawno omówiliśmy zmiany, jakie zaszły w w trzech najpopularniejszych tytułach z gatunku hack and slash. Rynek jednak nie stoi w miejscu, ciągle wychodzą nowe rąbanki, a kolejne są zapowiadane – tym razem sprawdzamy, czy Diablo III lub Path of Exile mogą być zaniepokojone konkurencją. Faktem jest, że każdy wychodzący obecnie „diabloklon” czeka trudna przeprawa. Nie tylko dlatego, że dopiero co odbyła się premiera dodatku do Diablo III. Głównym problemem wydaje się to, że trzy gry, o których wcześniej pisaliśmy – Torchlight II, Path of Exile i Diablo III – świetnie się nawzajem uzupełniają. Rządzące obecnie w środowisku siekanki trafią zarówno do graczy casualowych, jak i bardziej wymagających. W dużej mierze zadowalają też zarówno miłośników dynamicznej rozgrywki, jak i fanów mrocznego, ciężkiego klimatu. W takiej sytuacji trudno będzie wybić się nawet bardzo udanej produkcji.

Wybór omówionych niżej gier jest oczywiście subiektywny. O niektórych z nich można powiedzieć trochę więcej, ponieważ już zadebiutowały (Akanerio, Marvel Heroes) bądź są dostępne w formie wczesnego dostępu (Grim Dawn, The Incredible Adventures of Van Helsing II). Z kolei inne tytuły znamy tylko z zapowiedzi, obrazków lub promocyjnych materiałów wideo – o tych oczywiście trudniej napisać coś pewnego.

Grim Dawn

Grim Dawn

Sacred 3

Sacred 3

Marvel Heroes Omega

Marvel Heroes Omega

Lineage Eternal: Twilight Resistance

Lineage Eternal: Twilight Resistance

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adventures of Van Helsing II

Shadows: Heretic Kingdoms

Shadows: Heretic Kingdoms

Akaneiro: Demon Hunters

Akaneiro: Demon Hunters

Legends of Persia

Legends of Persia