Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 15 marca 2014, 13:00

autor: Pawlik

Nadużywający sarkazmu geek, miłośnik siłowni i rysownik komiksowych pasków.

Najbardziej traumatyczne momenty z gier wideo - sceny, które zniszczyły nam system

Od GTA V, przez Assassin's Creed, po Metal Gear Solid. Zbieramy 8 najbardziej traumatycznych scen z gier wideo!

„W pyszczek jeża! Na krowie kopytko! Niech to gęś kopnie!” – jeśli kiedykolwiek grając w grę wideo użyliście podobnych sformułowań, a nie wynikały one z piętrzących się błędów w rozgrywce albo rozczarowującego jak diabli zakończenia Waszej ulubionej sagi (pozdrawiamy Mass Effect), z łatwością odnajdziecie się w zestawieniu, które dla Was przygotowaliśmy. Tym razem na celowniku znalazły się najbardziej traumatyczne momenty w grach, które ciężko jednak jednoznacznie uznać za typowe twisty fabularne, jakimi zasłynęły produkcje pokroju Knights of the Old Republic, Bioshock: Infinite, czy The Walking Dead. Nie zabrakło też kilku naprawdę sprytnych przypadków burzenia czwartej ściany i innowacyjnych sposobów na walkę z piractwem. Oczywistym jest jednak, że spoilery w niniejszym tekście są nieuniknione – jeśli nie chcecie psuć sobie zabawy z odkrywania tajemnic poszczególnych tytułów, czujcie się ostrzeżeni. Zapraszamy także do typowania własnych momentów typu „niech to dunder świśnie” w komentarzach pod tekstem. Chętnie poczytamy, na jakie niespodzianki natknęliście się podczas samodzielnych rozgrywek.

Dziesięć najlepszych growych momentów z 2019 roku
Dziesięć najlepszych growych momentów z 2019 roku

Podobnie jak kino, gry wideo także mają swoje momenty, które na nowo pokazują nam siłę drzemiącą w tym medium. A że w mijającym roku było ich nader dużo – postanowiliśmy zebrać najlepsze sceny mijających dwunastu miesięcy.

Ci, którzy odeszli – dziesięć pamiętnych śmierci w grach wideo
Ci, którzy odeszli – dziesięć pamiętnych śmierci w grach wideo

Mimo że w niemal każdej grze mordujemy i giniemy setki razy, deweloperzy nadal potrafią przyprawić nas o dewastujące emocje – gdy odbierają życie dobrze znanemu bohaterowi. Oto galeria dziesięciu postaci, których koniec szczególnie zapadł nam w pamięć.