Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Brawl Stars Android

Brawl Stars to opracowana z myślą o systemie Android sieciowa gra akcji wzbogacona elementami MOBA. Zabawa sprowadza się do wieloosobowych starć na małych arenach w ramach kilku alternatywnych trybów rozgrywki. Gracze mogą wybierać między wieloma postaciami dysponującymi unikalnym uzbrojeniem oraz zdolnościami, a walka ma mocno zręcznościowy charakter.

Akcji, MOBA, zagraj za darmo, top-down, strzelanki.

Supercell | producent

Supercell | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Brawl Stars | AND

2018

Android
Okładka Brawl Stars (AND)
Brawl Stars

Brawl Stars to wydana na mobilny system Android wieloosobowa gra akcji łącząca elementy strzelanek i gatunku MOBA. Produkcja wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami i opracowało ją studio Supercell, znane z takich przebojów jak Clash of Clans, Hay Day, Boom Beach czy Clash Royale.

Mechanika

Gra przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek multiplayer. Do wyboru jest kilkunastu bohaterów, z których każdy posiada odmienne uzbrojenie, statystyki oraz zdolność specjalną. Niektórzy z nich korzystają z różnorodnej broni palnej, inni rzucają granatami, a jeszcze inni preferują np.pozostawiane na ziemi bomby.

Wydane na system Android Brawl Stars oferuje zręcznościowy model rozgrywki. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową naszej postaci. Dostępne są dwa systemy sterowania. Jeden oparty został na wirtualnym padzie. Drugi jest trochę bardziej skomplikowany – dotykając ekranu, wskazujemy miejsce, do którego ma się udać nasza postać. Aby wycelować, konieczne jest narysowanie linii od postaci do celu, a wystrzał następuje, gdy przestajemy dotykać wyświetlacz. Aktywacja zdolności specjalnej wymaga naładowania odpowiedniego paska energii, który napełniamy, zabijając wrogów.

Do tego dochodzi system rozwoju, pozwalający nam ulepszać potencjał bojowy postaci. Wszystkie elementy związane z bohaterami wzorowane są na gatunku MOBA, ale sam przebieg rozgrywki zaczerpnięty został z sieciowych strzelanek. Nie dotyczy to tylko zręcznościowego charakteru walk, ale również samych trybów zabawy.

Tryby gry

Gra oferuje cztery warianty wieloosobowej rywalizacji. W Smash & Grab walczą dwie trzyosobowe drużyny, które przechwytują kryształy pojawiające się na środku mapy. Zabicie postaci sprawia, że upuszcza ona wszystko, co zgromadziła. Wygra ta grupa, w której posiadaniu jako pierwszej znajdzie się piętnaście kryształów.

W trybie Heist ponownie rywalizują dwie trzyosobowe drużyny. Na zmianę jedna z nich broni sejfu, a druga próbuje go obrabować. Trzeci wariant to Battle Royale, gdzie na mapę zostaje wrzuconych dziesięciu graczy i zabawa toczy się, aż przy życiu pozostanie tylko jeden. Ostatni tryb to Bounty. W nim gromadzimy gwiazdki za zabijanie wrogów i tracimy je, gdy nasza postać zginie. Drużyna z największą liczbą gwiazdek wygrywa mecz w momencie, gdy zegar wybije zero.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Brawl Stars

12+

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Brawl Stars - nadchodzi mobilna gra akcji od autorów Clash of Clans i Clash Royale
Brawl Stars - nadchodzi mobilna gra akcji od autorów Clash of Clans i Clash Royale

wiadomość18 czerwca 2017

Autorzy Clash of Clans i Clash Royale zapowiedzieli mobilną grę akcji Brawl Stars, która połączy zręcznościowe mechanizmy sieciowych strzelanek z bogatą galerią unikalnych bohaterów w stylu znanym z gatunku MOBA.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz