Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Ghost Rider GBA

Ghost Rider to gra zręcznościowa opowiadająca o perypetiach komiksowego super-bohatera, której powstanie zawdzięczamy studiu Climax. Program został przygotowany w związku z premierą filmu pod tym samym tytułem, wyreżyserowanego przez Marka Stevena Johnsona.

Zręcznościowe, komiksy, filmy, 2D, Marvel Comics.

Climax Studios | producent

2K Games | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Ghost Rider | GBA

3marca2007

Game Boy Advance
Okładka Ghost Rider (GBA)
Ghost Rider

Ghost Rider to gra zręcznościowa opowiadająca o perypetiach komiksowego super-bohatera, której powstanie zawdzięczamy studiu Climax. Program został przygotowany w związku z premierą filmu pod tym samym tytułem, wyreżyserowanego przez Marka Stevena Johnsona.

Głównym bohaterem gry jest kaskader Johnny Blaze, który chcąc ratować życie bliskiej mu osoby, postanawia zawrzeć pakt z diabłem – Mefistofelesem. Gdy szatan nie dotrzymuje swojej części umowy, młodzieniec zrywa niekorzystny układ. Rozłoszczony władca piekieł postanawia ukarać motocyklistę, rzucając na niego klątwę. Od tej pory, Blaze każdej nocy zamienia się w ducha zemsty – Ghost Ridera, poruszającego się na płonącym motocyklu.

Ghost Rider w wersji na konsolę Game Boy Advance oferuje dwadzieścia pięć etapów, w których Ghost Rider stawia czoła ogromnej liczbie przeciwników. Produkt wykonany jest w konwencji klasycznej platformówki, czeka nas zatem nie tylko walka z wrogami przy użyciu pięści i łańcucha, ale również sporo skakania po chytrze rozmieszczonych platformach. Autorzy duży nacisk położyli na efektowne ciosy i kombosy, które stopniowo odblokowane są w trakcie zabawy. Prym wiedzie tu zwłaszcza łańcuch, którym możemy razić oponentów z bezpiecznej odległości, jak również obezwładniać ich.

Oprócz zwykłych etapów, autorzy pokusili się również o specjalne poziomy, w których Ghost Rider wsiada na swój piekielny motocykl. Tutaj rozgrywka polega na omijaniu przeszkód, przeskakiwaniu rozpadlin, a także likwidowaniu przeciwników. Duch zemsty może wykorzystać do tego celu pociski (zbieramy je w trakcie jazdy), a także wspomniany wyżej łańcuch. Każdy etap w grze kończy się walką z tzw. bossem. Jest on silniejszy od zwykłych wrogów, dlatego też wcześniej należy odnaleźć sposób na jego pokonanie.

Zobacz pełny opis gry

Ocena gry 6.8 / 10 na podstawie 32 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ghost Rider

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Twórca Ghost Ridera pozywa Take-Two, Sony i innych
Twórca Ghost Ridera pozywa Take-Two, Sony i innych

wiadomość11 kwietnia 2007

Amerykanie lubią pozywać się o byle co. Szczególnie, że zazwyczaj mają z tego nie byle jakie korzyści. Nie ominęło to również branży gier czy też rozrywki w ogóle. Tym razem twórca postaci Ghost Ridera, Gary Friedrich, podał do sądu wszystkie firmy wykorzystujące stworzonego przez niego bohatera.

2K Games opublikuje na rynku grę Ghost Rider
2K Games opublikuje na rynku grę Ghost Rider

wiadomość2 maja 2006

Sporo czasu minęło od ostatnich wieści dotyczących gry Ghost Rider – kolejnego tytułu nawiązującego do serii komiksów wydawanych przez koncern Marvel. W grudniu ubiegłego roku prawa do programu zostały sprzedane przez firmę Majesco, która chciała w ten sposób uzyskać pieniądze na pokrycie zobowiązań finansowych. Przez blisko pięć miesięcy nie wiedzieliśmy jednak, kto licencję kupił...

Firma Majesco sprzedała prawa do The Darkness i Ghost Rider
Firma Majesco sprzedała prawa do The Darkness i Ghost Rider

wiadomość14 grudnia 2005

Nie jest już dla nikogo żadną tajemnicą, że firma Majesco (znana m.in. z cyklu BloodRayne) nie radzi sobie najlepiej. Aby zdobyć dodatkowe pieniądze na pokrycie zobowiązań finansowych, postanowiono sprzedać prawa do wydania dwóch tytułów. Chodzi tu o The Darkness oraz Ghost Rider.

W przyszłym roku zagramy w Ghost Rider

wiadomość14 lipca 2005

Brytyjski oddział korporacji Climax (m.in. Sudeki i Delta Force: Black Hawk Down w wersjach PC) przygotowuje tym razem grę pt. Ghost Rider, bazującą na serii komiksów Marvela – takie oto rewelacje przedstawił internetowy serwis The Hollywood Reporter.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz