Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Double Agent PC

Double Agent to wyprodukowana przez studio Flair Software gra zręcznościowa, która pod wieloma względami przypomina słynny cykl Spy vs. Spy, święcący największe tryumfy w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Zręcznościowe.

Flair Software | producent

Flair Software | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Double Agent | PC

12kwietnia1997

PC Windows
Okładka Double Agent (PC)
Double Agent

Double Agent to wyprodukowana przez studio Flair Software gra zręcznościowa, która pod wieloma względami przypomina słynny cykl Spy vs. Spy, święcący największe tryumfy w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Program pozwala wcielić się w rolę tajnego agenta, który do wykonania ma dwadzieścia niezwykle trudnych zadań, na ogół związanych ze zdobyciem drogocennych dokumentów czy gotówki. W każdym scenariuszu gracz zamykany jest wraz z trzema rywalami w obiekcie składającym się z kilku pokoi, gdzie przystępuje do wyczerpujących poszukiwań. Wymagane przez program przedmioty ukryte są w różnych miejscach, np. donicach z kwiatami, biurkach, szafkach itd. Istotną rolę w przetrząsaniu mieszkań i biur pełni czas, albowiem depczący po piętach konkurenci nie śpią i za wszelką cenę starają się ukończyć misję przed głównym bohaterem.

Na szczęście oponentów można unieszkodliwić za pomocą dostępnych w inwentarzu przedmiotów. Oprócz jednej broni ofensywnej (strzelby z ośmioma pociskami), agenci dysponują również ładunkami wybuchowymi, kulami kręgielnymi, paralizatorami itp. Większość pułapek wkłada się do przeszukanych obiektów, np. szafek, gdyż właśnie tam najlepiej spełniają swe zadanie, rażąc nieświadomych niebezpieczeństwa wrogów. Część z nich można natomiast wykorzystać w dowolnym miejscu, tak jest ze spadającym na głowę sejfem. Wyeliminowanie agentów ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju sytuacji, gdyż każdy z nich posiada ograniczoną liczbę dodatkowych „żyć”. Jeśli uda nam się sprawić, że wrogowie stracą wszystkie szanse, wykonanie zadania stanie się dziecinnie proste.

Ogromną zaletą pierwowzoru była rywalizacja w dwie osoby na podzielonym ekranie (tzw. split-screen). Double Agent również oferuje taką możliwość, ale autorzy nie popisali się w tej kwestii. Oprócz agentów kontrolowanych przez użytkowników, w zabawie zawsze uczestniczą oponenci sterowani przez komputer, którzy często przeszkadzają we wzajemnej eksterminacji. Brak opcji pozwalającej na wyłączenie z rozgrywki pozostałych tajniaków jest zdecydowaną wadą programu.

Gra oferuje ładną, kreskówkową grafikę w niskiej rozdzielczości. Kojarząca się ze starymi filmami szpiegowskimi muzyka wpływa pozytywnie na klimat rywalizacji pomiędzy tajnymi agentami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Double Agent

odpowiednia dla każdego wieku

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG GL553

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamięć: DDR4 2400 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM umożliwiające rozszerzenie do 32 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 z 2G/4G GDDR5 VRAM | NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti z 4G GDDR5 VRAM
Wyświetlacz: 15.6" 16:9 HD (1366x768)/Full HD (1920x1080)/IPS FHD (1920x1080) przeciwodblaskowa
Magazyn danych: SSD - 128GB (M.2 2280) | SSD - 256GB (M.2 2280) | HDD - 1TB 7200RPM SSH

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.09.2008 20:45
_D_R_A_G_O_N_
19
Legend

Co to za gówno???

09.09.2008 20:47
odpowiedz
kubicBSK
65
Legend

Nie znasz tego tytułu?! Wstyd

23.01.2011 19:56
odpowiedz
polik50
26
Pretorianin

Jak by był godny uwagi to na pewno by znal...