Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Dog's Life PS2

Dog's Life studia Frontier Developments to kolejna gra z gatunku zręcznościówek. Tym, co ją wyróżnia, jest postać, w którą wcielają się gracze – pies. Odgrywając rolę największego przyjaciela człowieka wykonujemy szereg czynności, właściwych tym sympatycznym czworonogom: szczekamy, węszymy, uganiamy się za innymi zwierzakami etc.

Akcji, o psach.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Dog's Life | PS2

31października2003

Sony PlayStation 2
Okładka Dog's Life (PS2)
Dog's Life

Dog's Life studia Frontier Developments to kolejna gra z gatunku zręcznościówek. Tym, co ją wyróżnia, jest postać, w którą wcielają się gracze – pies. Odgrywając rolę największego przyjaciela człowieka wykonujemy szereg czynności, właściwych tym sympatycznym czworonogom: szczekamy, węszymy, uganiamy się za innymi zwierzakami, aportujemy patyki, żebrzemy o jedzenie, kopiemy dołki, a także bez skrępowania obsikujemy latarnie i zostawiamy organiczne miny na miejskich trawnikach.

Główny bohater (Jake) wiedzie beztroskie życie kundla, dbając tylko o trzy rzeczy: swą psią sympatię Daisy, wystarczającą ilość jedzenia i odpowiedni zapas kości. Pewnego dnia ten beztroski żywot zostaje brutalnie przerwany: ktoś porywa ukochaną Jake’a. Dzielny pies natychmiast postanawia ruszyć tropem kidnaperów - w podróż, która prowadzi go przez miasteczka, farmy, a nawet narciarski kurort.

Od tej chwili nasza rola sprowadza się do dwóch rzeczy: zdobywania kolejnych kości, a także wykonywania szeregu zadań. Aby odnaleźć poukrywane psie przysmaki, trzeba się przełączyć w specjalny tryb, nazywany Smellovision. Wtedy to, świat oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (czyli psa), a wszystkie zapachy przedstawione są w postaci unoszących się w powietrzu, różnokolorowych chmurek. Kości pachną na pomarańczowo i to tym tropem musimy się kierować. Kiedy oczyścimy dany etap przechodzimy do części zadaniowej: stajemy do rywalizacji z psem będącym „panem” danej okolicy. Zadania dostępne w grze są bardzo zróżnicowane i mogą polegać między innymi na: odnalezieniu baterii do wzmacniacza gitarzysty, wyścigu dookoła farmy, zawodach w kopaniu dołków lub oznaczaniu terenu na czas.

Zwycięstwo w rywalizacji stwarza nam możliwość czasowego wcielenia się w skórę pokonanego przeciwnika. Pod jego postacią możemy pokonać kolejny szereg wyzwań. Czasami taka zamiana jest konieczna, by czynić postępy w grze, gdyż tylko w ten sposób możemy wykonać niektóre zadania, np. tylko Chihuahua przeciśnie się przez malutkie drzwi, z kolei dalmatyńczyk jest na tyle szybki, by doścignąć gęś, uciekającą z porwaną kością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 124 ocen czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dog's Life

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Kupując tę grę, wspierasz organizację walczącą z okrucieństwem nad zwierzętami

wiadomość15 grudnia 2004

Hip Games, wydawca gry pt. „Dog's Life”, przeznaczył okrągłą sumkę $5,000 (15,600PLN) dla międzynarodowej organizacji SPCA, zapobiegającej problemom znęcania się ludzi nad zwierzętami. Datek pochodzi ze sprzedaży gry, a zarząd Hip Games zapowiada już kolejne akcje dobroczynne na rzecz tejże fundacji.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.06.2007 17:41
😊
Cristiano56
20
Chorąży

gra już miała premiere w Polsce... poprawcie

06.01.2008 15:31
👍
odpowiedz
Temari
1
Junior

Gra jest fajna,bardzo dużo opcji, fajna fabuła i łądna grifika.Jest to gra bardziej dla mniejszych dzieci.

28.04.2010 21:08
odpowiedz
patol
21
Chorąży

gra jest bardzo fajna, kiedyś miałem demo, teraz zagram w pełną

21.12.2012 01:26
odpowiedz
Tom20
80
Konsul

Gra idealna dla młodszych. Jak moja siostra grała to w ucho wpadła mi genialna muzyka z gry :)

11.01.2014 23:04
👎
odpowiedz
Karolexification
9
Legionista
0.0

Ta gra to gówno.

30.08.2015 01:04
odpowiedz
Marjaneq
9
Junior
10

Jak ja to kochałem jak miałem z 6 lat chętnie bym do tego wrócił.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze