Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Ghost Rider XBOX

Ghost Rider jest grą akcji, opartą na popularnej serii komiksowej wydawnictwa Marvel oraz na filmie kinowym pod tym samym tytułem. Tytuł dostępny jest na konsole PS2, Xbox oraz PSP. Bohaterem jest Johnny Blaze, motocyklista-kaskader, który zawiera pakt z diabłem w zamian za ratunek dla bliskiej mu osoby.

Akcji, TPP, komiksy, filmy, Marvel Comics.

Climax Studios | producent

2K Games | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Ghost Rider | XBOX

Prace nad grą Ghost Rider na XBOX zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Microsoft Xbox
Okładka Ghost Rider (XBOX)
Ghost Rider

Ghost Rider jest grą akcji, opartą na popularnej serii komiksowej wydawnictwa Marvel oraz na filmie kinowym pod tym samym tytułem. Tytuł dostępny jest na konsole PS2, Xbox oraz PSP. Bohaterem jest Johnny Blaze, motocyklista-kaskader, który zawiera pakt z diabłem w zamian za ratunek dla bliskiej mu osoby. Wszelkie umowy z ciemnymi mocami zazwyczaj źle się kończą dla wchodzących w nie ludzi. Podobnie jest w tym przypadku. Mefistofeles nie dotrzymuje słowa – osoba, o której życie walczył bohater, umiera. Wobec tego postanawia on złamać pakt i nie oddawać swojej duszy. Rozwścieczony diabeł rzuca klątwę sprawiającą, że co noc Johnny zamienia się w przepełnionego nienawiścią demona – Ghost Ridera. Jego znakiem rozpoznawczym jest płonąca czaszka, przyczepione do ramion łańcuchy i motocykl pozostawiający po sobie ognisty ślad.

Gra w większym stopniu wzorowana jest na przedstawionych w obrazkowej serii wydarzeniach niż na filmie. Znani komiksowi twórcy: Garth Ennis (seria Kaznodzieja) i Jimmy Palmiotti (Punisher, Daredevil) uczestniczyli w powstawaniu scenariusza. Sama rozgrywka podzielona została na dwie części. Obie zostały przedstawione w perspektywie trzeciej osoby. W pierwszej przemierzamy rozległe poziomy pokonując niezliczonych wrogów. Do dyspozycji mamy nie tylko ciosy zadawane rękoma i nogami, ale możemy również robić użytek z łańcuchów (patent znany choćby z God of War). Odpowiednio naciskając przyciski odpowiedzialne za lekkie i silne uderzenia tworzymy widowiskowe combosy. Drugą część rozgrywki stanowią pościgi na ognistym motorze. Tutaj również walczymy z przeciwnikami. Poza tym na trasie napotykamy elementy otoczenia, które możemy wykorzystać jako skocznie. Nieraz trzeba też porządnie się odchylić i niemal położyć maszynę na ziemi, by przejechać pod tarasującymi drogę przeszkodami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 2.9 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ghost Rider

16+

Twórca Ghost Ridera pozywa Take-Two, Sony i innych
Twórca Ghost Ridera pozywa Take-Two, Sony i innych

wiadomość11 kwietnia 2007

Amerykanie lubią pozywać się o byle co. Szczególnie, że zazwyczaj mają z tego nie byle jakie korzyści. Nie ominęło to również branży gier czy też rozrywki w ogóle. Tym razem twórca postaci Ghost Ridera, Gary Friedrich, podał do sądu wszystkie firmy wykorzystujące stworzonego przez niego bohatera.

2K Games opublikuje na rynku grę Ghost Rider
2K Games opublikuje na rynku grę Ghost Rider

wiadomość2 maja 2006

Sporo czasu minęło od ostatnich wieści dotyczących gry Ghost Rider – kolejnego tytułu nawiązującego do serii komiksów wydawanych przez koncern Marvel. W grudniu ubiegłego roku prawa do programu zostały sprzedane przez firmę Majesco, która chciała w ten sposób uzyskać pieniądze na pokrycie zobowiązań finansowych. Przez blisko pięć miesięcy nie wiedzieliśmy jednak, kto licencję kupił...

Firma Majesco sprzedała prawa do The Darkness i Ghost Rider
Firma Majesco sprzedała prawa do The Darkness i Ghost Rider

wiadomość14 grudnia 2005

Nie jest już dla nikogo żadną tajemnicą, że firma Majesco (znana m.in. z cyklu BloodRayne) nie radzi sobie najlepiej. Aby zdobyć dodatkowe pieniądze na pokrycie zobowiązań finansowych, postanowiono sprzedać prawa do wydania dwóch tytułów. Chodzi tu o The Darkness oraz Ghost Rider.

W przyszłym roku zagramy w Ghost Rider

wiadomość14 lipca 2005

Brytyjski oddział korporacji Climax (m.in. Sudeki i Delta Force: Black Hawk Down w wersjach PC) przygotowuje tym razem grę pt. Ghost Rider, bazującą na serii komiksów Marvela – takie oto rewelacje przedstawił internetowy serwis The Hollywood Reporter.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
28.09.2007 06:34
😜
Carex
13
Legionista

Ta gra najniższą średnią jaką widziałem :P Czyżby naprawdę była, aż tak beznadziejna?

Czy ktoś zna gry z niszą średnią? :D

31.01.2016 15:03
odpowiedz
stormblast
29
Chorąży

Ja znam.Są to wszystkie strupy w postaci comiesięcznych darmowych gier w PS Plus.