Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Street Fighter II: Hyper Fighting XBOX 360

Street Fighter II: Hyper Fighting to najmłodszy członek niezwykle popularnej rodziny dwuwymiarowych bijatyk, która przyszła na świat w roku 1987 na automatach zręcznościowych, a następnie zagościła na domowych komputerach i konsolach.

Bijatyki, 2D, multiplayer, na 2 osoby, podzielony/wspólny ekran.

Capcom | producent

Capcom | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Street Fighter II: Hyper Fighting | X360

2sierpnia2006

Microsoft Xbox 360
Okładka Street Fighter II: Hyper Fighting (X360)
Street Fighter II: Hyper Fighting

Street Fighter II: Hyper Fighting to najmłodszy członek niezwykle popularnej rodziny dwuwymiarowych bijatyk, która przyszła na świat w roku 1987 na automatach zręcznościowych, a następnie zagościła na domowych komputerach i konsolach. Opisywana wersja powstała na podstawie gry Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting, która oferowała bardziej dynamiczną rozgrywkę niż poprzednicy dzięki możliwości użycia Turbo. Nowe wcielenie klasycznej pozycji, stanowi połączenie sprawdzonej już, wysokiej grywalności oraz nowych funkcjonalności, głównie sieciowych, oferowanych przez konsolę Xbox 360.

Clou rozgrywki w trybie dla jednego gracza stanowi Arcade Mode, w którym musimy zmierzyć się z coraz silniejszymi oponentami i w końcu pokonać finalnego bossa. Do wyboru mamy 8 oryginalnych postaci oraz 4 bossów znanych z pierwowzoru; ze Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting pochodzą również lokacje, w których toczą się walki, oczywiście graficznie dostosowane do obecnych standardów. Gra oferuje także tryb treningowy, w którym możemy podszlifować swoje umiejętności przed właściwą rozgrywką oraz Vs. Mode, w którym możemy do walki zaprosić kolegę i zmierzyć się z nim na jednym ekranie.

Miłośników rozgrywek sieciowych powinien zaciekawić także tryb Quarter Match. W trybie tym walkę toczy dwóch zawodników, jednak pozostali, sieciowi gracze, tworzą coś w rodzaju wirtualnego "tłumu" - twórcy gry chcieli w ten sposób oddać atmosferę panującą niegdyś przy rozgrywkach na automatach. Gracze mogą na żywo komentować (dzięki głosowemu czatowi) oglądaną walkę, a dodatkowo wyzwać do kolejnego pojedynku jej zwycięzcę. Tryby sieciowe to także Quick Match, pozwalający na szybkie dołączenie się do dostępnych rozgrywek, OptiMatch, dzięki któremu można znaleźć walkę odpowiadająca wybranym przez nas filtrom, np. ilość rund czy korzystanie z Turbo, oraz Create a Game, który pozwala na zaproszenie do stworzonej przez siebie gry innych graczy oraz wybór jej ustawień.

Dzięki Xbox Live Arcade posiadacze konsol Xbox 360 mogą pobrać darmową aczkolwiek okrojoną wersję gry, która oferuje dwie grywalne postacie i jedną arenę. Usługa ta oferuje także szereg statystyk, w których możemy obejrzeć m.in. który gracz wygrał najwięcej walk pod rząd czy kto jest najlepszy w prowadzeniu danej postaci z gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Gry podobne do Street Fighter II: Hyper Fighting

Klasyfikacja PEGI Street Fighter II: Hyper Fighting

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: Xbox Live

Znamy kolejną część obsady filmu Street Fighter: The Legend of Chun-LI
Znamy kolejną część obsady filmu Street Fighter: The Legend of Chun-LI

wiadomość20 marca 2008

Premiera drugiego aktorskiego obrazu, którego akcja dzieje się w uniwersum gier z serii Street Fighter została wyznaczona na 2009 rok, tymczasem Capcom dopiero teraz postanowił podzielić się z nami kilkoma nowymi nazwiskami znajdującymi się w obsadzie filmu.

Kristin Kreuk wystąpi w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li
Kristin Kreuk wystąpi w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li

wiadomość24 grudnia 2007

Internetowy serwis ComingSoon poinformował w ubiegły piątek, że Kristin Kreuk otrzymała główną rolę w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li, który będzie kolejną ekranizacją popularnej serii gier komputerowych.

Capcom zapowiada Street Fightera IV oraz Lost Planet na PS3
Capcom zapowiada Street Fightera IV oraz Lost Planet na PS3

wiadomość17 października 2007

Jak donoszą redaktorzy serwisu GamesRadar, w trakcie londyńskiej imprezy Capcom Gamer's Day znany, japoński producent gier ujawnił kilka szczegółów odnośnie swoich najbliższych planów. Wśród podanych przezeń informacji znalazły się m.in. wzmianki o czwartej części bijatyki Street Fighter, a także o pracach nad konwersją Lost Planet: Extreme Condition na PS3.

Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter
Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter

wiadomość7 września 2007

Nowy film z cyklu Street Fighter zostanie wyreżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka – poinformował przedwczoraj popularny serwis Variety. Ceniony w Hollywood operator, mający na swoim koncie m.in. takie filmy jak Romeo musi umrzeć czy Doom, został zatrudniony przez firmę Hyde Park Entertainment.

Jessica Biel jako Chun-Li?
Jessica Biel jako Chun-Li?

wiadomość10 maja 2007

W przyszłym roku powinniśmy doczekać się kinowej premiery nowego pełnometrażowego filmu rodem z Hollywood, związanego z grami spod znaku Street Fighter. Będzie to więc czternaście lat po premierze niekoniecznie udanego Ulicznego wojownika (w roli głównej Jean-Claude Van Damme). Właśnie pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat obsady nadchodzącego filmu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
23.03.2009 15:39
zanonimizowany589187
21
Konsul

mi się to nie podoba

18.06.2009 15:51
👍
odpowiedz
Czesiulek5188
17
Chorąży

ja mam tom samom wersje na super nintendo spoko gierka 9 na 10

14.07.2013 14:17
😊
odpowiedz
miloszekkk
3
Junior

Klasyk ;]