Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Curious George GBA

Curious George to przygodowa gra akcji, której warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym w wytwórniach Universal Pictures i Imagine Entertainment.

Akcji, filmy animowane.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Curious George | GBA

1lutego2006

1grudnia2006

premiera PL

Game Boy Advance
Okładka Curious George (GBA)
Curious George

Curious George to przygodowa gra akcji, której warstwa fabularna została bezpośrednio oparta na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym w wytwórniach Universal Pictures i Imagine Entertainment.

Curious George, czyli Ciekawski George (bo tak ten tytuł brzmi u nas) to jedna z najbardziej znanych postaci z książek dla dzieci. Jej popularność wciąż nie maleje od roku 1940, kiedy to ukazała się pierwsza pozycja opisująca przygody ciekawskiej małpy.

Historia opowiedziana w grze rozpoczyna się w momencie, kiedy Człowiek w Żółtym Kapeluszu (The Man With the Yellow Hat), przyjaciel i opiekun Ciekawskiego George'a, wyrusza na wyprawę do dżungli. Chce w niej znaleźć jakiś egzotyczny artefakt, który umożliwiłby ocalenie muzeum, czyli miejsca jego pracy. Oczywiście, George podąża za nim i tu rozpoczyna się nasza zabawa. Gracz przejmuje kontrolę nad ciekawską małpką, która swoją, ogromną chęć poznania może zaspokoić między innymi w Afryce, muzeum w Nowym Yorku, mieszkaniu Człowieka w Żółtym Kapeluszu i wielu innych miejscach.

W sumie do przejścia zostało oddanych 12 etapów, a na poszczególnych poziomach gracz ma możliwość zbierania „ciekawskich” punktów (curious points) oraz bananów (banana icons), za które może odblokować dodatkowe materiały. „Ciekawskie” punkty odblokowują drogę do klipów oraz artów, a banany otwierają dostęp do mini-gier.

Podczas rozgrywki, oprócz rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i poznawania nowych przyjaciół, jest też czas na psoty. Zatem George może między innymi otwierać szuflady i robić bałagan w dokumentach, wywracać puszki z farbą, otwierać walizki i patrzeć, jak wypadają z nich ubrania. Oczywiście gdy wplączemy się w zbyt duże kłopoty lub gdy komuś nie przypadną do gustu nasze żarty, trzeba użyć umiejętności Georga i czym prędzej ratować się ucieczką.

Całość została oprawiana w stosowną szatę dźwiękową oraz kreskówkową, kolorową grafikę cel-shading.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 43 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Curious George

Klasyfikacja PEGI Curious George

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Ciekawski George w „złocie”
Ciekawski George w „złocie”

wiadomość10 stycznia 2006

Firma Namco poinformowała, że przygodowa gra akcji o nazwie Curious George uzyskała właśnie status „gold” i powędrowała do tłoczni. Program ukaże się w wersji PC oraz na konsole PlayStation 2, Xbox, Nintendo GameCube i Game Boy Advance, a jego zachodnia premiera nastąpi 1 lutego bieżącego roku. Wciąż nie wiadomo, czy omawiana produkcja trafi na polskie półki sklepowe.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz