Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Urban Chaos: Riot Response PS2

Zero Tolerance: City Under Fire jest grą z gatunku FPS, osadzoną w wielkomiejskim środowisku. Przejmujemy kontrolę nad Nickiem Masonem, czyli członkiem elitarnego oddziału stróżów prawa, stworzonego po licznych gangsterskich incydentach na ulicach metropolii. Nasz bohater zatem nierzadko dostaje się w samo centrum zamieszek, celem pacyfikowania awanturujących się ludzi i przywracania w ten sposób ustawowego porządku.

Akcji, FPP, strzelanki.

Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61820Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61819Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61818Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61817Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61816Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61815Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61814Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61813Urban Chaos: Riot Response - screen - 2006-02-15 - 61812

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Urban Chaos: Riot Response | PS2

19maja2006

24maja2005

premiera PL

Sony PlayStation 2
Okładka Urban Chaos: Riot Response (PS2)
Urban Chaos: Riot Response

Zero Tolerance: City Under Fire jest grą z gatunku FPS, osadzoną w wielkomiejskim środowisku. Przejmujemy kontrolę nad Nickiem Masonem, czyli członkiem elitarnego oddziału stróżów prawa, stworzonego po licznych gangsterskich incydentach na ulicach metropolii. Nasz bohater zatem nierzadko dostaje się w samo centrum zamieszek, celem pacyfikowania awanturujących się ludzi i przywracania w ten sposób ustawowego porządku.

Oczywiście developerzy zaimplementowali szereg rozmaitych środków ofensywnych (np. pistolet i paralizator), abyśmy bez obaw przystępowali do działań przeciwko bandziorom. Ponadto wprowadzono specjalną tarczę, chroniącą nas przed atakami ze strony oponentów, aczkolwiek okresowo trzeba poddawać ją naprawom, gdyż niszczeje ona w trakcie użytkowania. Dostęp do wyposażenia bojowego zyskujemy w magazynie na policyjnym posterunku, gdzie składamy również raporty, podejmujemy kolejne zadania itp.

Walki z wirtualnymi rzezimieszkami nie toczymy samotnie, ponieważ możemy otrzymywać pomoc od innych służb. Przykładowo strażak jest niezwykle przydatny przy pokonywaniu płonących obszarów, a także potrafi „otwierać” zamknięte drzwi swoim masywnym toporem. Z usług lekarza korzystamy natomiast po odniesieniu obrażeń, poważnie zagrażających życiu. Sterowanie towarzyszami odbywa się poprzez wydawanie im prostych komend, ale musimy nieustannie uważać, aby przeciwnicy nam owych kompanów przypadkiem nie ukatrupili.

Jeśli chodzi o techniczne aspekty Zero Tolerance: City Under Fire, to warto nadmienić, iż twórcy zastosowali słynny system Havok (vide m.in. Full Spectrum Warrior, GoldenEye: Rogue Agent i Mortal Kombat: Shaolin Monks), odpowiedzialny za zaawansowaną fizykę. Postaci ludzkie zachowują się więc wyjątkowo naturalnie, gdyż ich animacja funkcjonuje według modelu tzw. szmacianej lalki. Spore wrażenie na widzu wywierają również efekty specjalne w rodzaju ognia, dynamicznie padającego światła etc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 95 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Urban Chaos: Riot Response

Klasyfikacja PEGI Urban Chaos: Riot Response

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB, Network Adaptor

Urban Chaos: Riot Response – premiera w maju
Urban Chaos: Riot Response – premiera w maju

wiadomość22 kwietnia 2006

Zgodnie z informacją prasową, jaką opublikował wczoraj brytyjski Eidos, strzelanka Urban Chaos: Riot Response, znana wcześniej jako Zero Tolerance: City Under Fire, trafi na europejski rynek 19 maja bieżącego roku. Mieszkańcy USA będą zmuszeni poczekać do 13 czerwca.

Urban Chaos: Riot Response - PeCetowa edycja pod dużym znakiem zapytania
Urban Chaos: Riot Response - PeCetowa edycja pod dużym znakiem zapytania

wiadomość10 kwietnia 2006

6 lutego bieżącego roku firma Eidos Interactive opublikowała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapowiedziała powstanie gry Urban Chaos: Riot Response. Wydawca utrzymywał, że program pojawi się na platformach PlayStation 2, Xbox oraz PC. Wszystko wskazuje jednak na to, że posiadacze „blaszaków” mogą o tym produkcie zapomnieć.

Kiedy premiera Urban Chaos: Riot Response i co z wersją pecetową?

wiadomość24 marca 2006

Powstającą grę z gatunku FPS o nazwie Urban Chaos: Riot Response znamy także pod tytułem Urban Chaos: City Under Fire. Na początku lutego bieżącego roku podaliśmy, że developerzy (pracownicy brytyjskiej firmy RockSteady Studios) zamierzają przygotować nie tylko konsolowe edycje niniejszej pozycji, lecz również wersję pecetową. Jednakże wydawca nadal nie informuje o tych planach.

Urban Chaos: Riot Response także na PC
Urban Chaos: Riot Response także na PC

wiadomość8 lutego 2006

Po dużym zamieszaniu związanym z nazwą (początkowo nowy produkt firmy RockSteady Studios był zatytułowany Roll Call, później przemianowano go na Zero Tolerance, by wreszcie wybrać tytuł widniejący w niniejszej wiadomości), przedstawiciele firmy Eidos Interactive (wydawca) podali, że gra Urban Chaos: Riot Response ukaże się nie tylko na konsole, lecz również trafi na komputery klasy PC.

Eidos zmienia tytuł gry Zero Toleance: City Under Fire

wiadomość28 grudnia 2005

Firma Eidos postanowiła wreszcie zareagować na oskarżenia wysunięte pod jej adresem, dotyczące łamania praw autorskich. Chodzi tu oczywiście o problem wykorzystania nazwy gry Zero Tolerance, która zdaniem Randela Reissa z nieistniejącego już studia Technopop jest jego własnością. W efekcie, przedstawiciele Eidosa zrezygnowali z boju o ten tytuł i zmienili go na Urban Chaos: City Under Fire.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
20.05.2006 20:45
😉
Gnat8010
19
Legionista

6/10 Ciekawa giera i fajny pomysl ale grafika mało ambitna. Widzialem juz co mozna wydusic z ps2 jak sie tylko chce i powiem ze ta gra raczej nie obciazy nam konsoli bo nie ma czym ;) Jednak jesli komus nie zalezy tak mocno na idealnej grafie to polecam bo misje sa fajne i.....[!uwaga!]...trzeba w nich myslecz przewaznie :D

18.06.2006 11:48
odpowiedz
Bojak
37
Generał

Grałem w demówę i muszę przyznać ze pomysł na gierke ciekawy.Posiadacze PS2 powinni być zadowoleni, ale na pc gra moze okazac sie zwykłym, przeciętnym FPS'em.

06.11.2006 18:08
odpowiedz
MP1989
55
Konsul

mam pytanie- ile jest tu misji? Jak koś wie to niech napisze na moje gg 8891951, albo tu.

28.03.2007 21:49
👍
odpowiedz
Bojak
37
Generał

MP1989 ---> Powiedziałbym Ci dokładnie gdyby mi konsolka nie siadła :/ Mało pamiętam, ale powiem ci że jest ich nawet sporo. Wszystko jest w miarę rozbudowane. Oprócz misji głównych przechodzimy też misje dodatkowe, za których przejście otrzymujemy nowe bronie. Na koniec dodam tylko, że nie przyciągają one na tyle zeby ukonczyc caaaałą grę :D

P.S. - /\ (jeżeli nei grałeś to ci to mówie) /\

26.03.2008 19:13
odpowiedz
Antonio "Tony" Montana
0
Pretorianin

spodziewałem się wiecej po tej grze

22.01.2013 02:47
odpowiedz
BigGrayWolf
0
Pretorianin

Dobrze że to nigdy nie zawitało na PC.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze