Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Evil Dead: A Fistful of Boomstick PS2

Survival-horror na licencji słynnej filmowej trylogii. Po raz kolejny wcielamy się w postać Asha i ruszamy do walki z siłami zła. Bohater w trakcie kolejnych walk wykorzystuje bogaty arsenał broni, w tym dobrze znaną sympatykom serii piłę łańcuchową.

Przygodowe, filmy, horror, przygodowe gry akcji, TPP.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Evil Dead: A Fistful of Boomstick | PS2

20maja2003

Sony PlayStation 2
Okładka Evil Dead: A Fistful of Boomstick (PS2)
Evil Dead: A Fistful of Boomstick

Evil Dead: A Fistful of Boomstick to nieoficjalna kontynuacja wydanej w 2001 roku gry Evil Dead: Hail to the King. Akcja obu tytułów wyraźnie nawiązuje do słynnej trylogii horrorów, w Polsce znanych jako “Martwe Zło”.

Omawiany produkt to klasyczny survival-horror. Główny bohater, którym po raz kolejny jest dobrze znany miłośnikom kinowej trylogii Ash (w tej roli Bruce Campbell), stacza widowiskowe pojedynki z potworami, wchodzi w interakcje z napotykanymi postaciami oraz rozwiązuje niezbyt skomplikowane zagadki. Fabuła A Fistful of Boomstick rozpoczyna się w momencie, gdy dwójka nieświadomych czyhających na nich zagrożeń postaci otwiera portal prowadzący do innych światów. Na Ziemię po raz kolejny przedostają się znane sympatykom serii demony, które na dodatek przemieniają mieszkańców Dearborn w przerażające bestie. Ash musi powstrzymać szerzącą się plagę oraz doprowadzić do ponownego zamknięcia wspomnianego portalu. Warto jednocześnie dodać, iż wcześniej będzie miał okazję przenieść się zarówno do przeszłości, jak i przyszłości.

Jednym z głównych atutów opisywanej pozycji są oczywiście widowiskowe pojedynki z napotykanymi stworami. Ash w trakcie kolejnych walk wykorzystuje bogaty arsenał broni, w tym dobrze znaną sympatykom serii piłę łańcuchową. Główny bohater może jednocześnie korzystać z dwóch typów broni, tak aby sprawniej radzić sobie z kolejnymi przeciwnikami. Poszczególnie giwery można ponadto poddawać nieznaczym upgrade’om. Same walki przebiegają w dość typowy dla takich produkcji sposób. Warto jednak dodać, iż Ash może odpalać ataki łączone, tak aby móc zadać poważniejsze obrażenia.

Podstawowy punkt programu stanowi oczywiście tryb fabularny, w którym kolejne posunięcia wykonujemy w ustalonej przez producentów kolejności. A Fistful of Boomstick zawiera też jednak dwa tryby arcade, koncentrujące uwagę gracza na samych pojedynkach z siłami zła. Oprawa wizualna gry nie zachwyca, na uwagę zasługuje natomiast warstwa dźwiękowa. Główny bohater przemawia głosem wspomnianego już Bruce’a Campbella. Zadbano również o mroczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 26 ocen czytelników.

Gry podobne do Evil Dead: A Fistful of Boomstick

Klasyfikacja PEGI Evil Dead: A Fistful of Boomstick

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wykorzystuje: karta pamięci

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.11.2006 00:17
😊
goficja
1
Junior

poszukuje opisu do tej gry więc jak ktoś ma bardzo prosze przesyłać na email goficja@straszyn.net.pl

02.12.2012 08:30
odpowiedz
paweł rpg
1
Junior

potrzebuje opisu do gry evil dead a fistful of boomstick