Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Spider-Man 2: The Game XBOX

Druga część cyklu trzecioosobowych gier akcji o przygodach Spider-Mana, opartych o fabułę filmu kinowego pod tym samym tytułem. W grze wcielamy się ponownie w postać Petera Parkera, który na skutek wypadku w laboratorium zyskał nadprzyrodzone, pajęcze moce.

Akcji, filmy, komiksy, Marvel Comics, science fiction, Spider-Man, superbohaterowie, TPP.

Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38704Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38703Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38702Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38701Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38700Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38699Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38698Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38697Spider-Man 2: The Game - screen - 2003-12-03 - 38696

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Spider-Man 2: The Game | XBOX

28czerwca2004

25sierpnia2004

premiera PL

Microsoft Xbox
Okładka Spider-Man 2: The Game (XBOX)
Spider-Man 2: The Game

Konsolowa edycja Spider-Man 2 jest całkowicie inną produkcją niż wersja dla komputerów PC. Oczywiście podobnie jak w przypadku poprzedniej gry także i teraz zabawa nawiązuje do filmu kinowego pod tym samym tytułem.

Historia przedstawiona w grze zaczyna się dwa lata po wydarzeniach z pierwszej części, w której Peter Parker pojawił się na ulicach Nowego Yorku we wcieleniu Spider-Mana jako pogromca zła. Teraz jednak znajduje się w zdecydowanie gorszej sytuacji. W skutek wypadku w laboratorium Otto Octavius, znany w przestępczym światku jako Doctor Octopus uzyskał niesamowite zdolności. Szalony naukowiec wyposażony w mechaniczne i sterowane za pomocą fal mózgowych macki ma zamiar raz na zawsze pozbyć się Spider-Mana, którego wini za ten incydent. Jakby tego było mało - gracz musi stawić czoła również innemu zagrożeniu. Jest nim Lizard - potwór z piekła rodem, który powstał wskutek nieudanego eksperymentu z regeneracją tkanek.

Na potrzeby tej produkcji grupa developerska Treyarch odwzorowała cały Manhattan. Dzięki temu rozwiązaniu w grze znajdują się realnie istniejące budynki jak i fikcyjne lokacje. Ponadto na ulicach miasta ciągle tętni życie. Nasza postać może przemieszczać się biegając po nim oraz sprawnie posługując się pajęczynami. Człowiek Pająk potrafi także praktycznie skorzystać m.in. z dachów budynków, latarni ulicznych, masztów, anten oraz balkonów.

Spider-Man 2 posiada także w pełni otwarty przebieg rozgrywki. Gracze mogą w dość luźnej kolejności wykonywać kolejne misje konieczne do ukończenia gry. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania wielu zadań pobocznych, które czekają na odkrycie. Developerzy stworzyli również specjalny system odpowiedzialny za losowe wydarzenia. Za każdym razem gdy zaczynamy zabawę nie wiemy jakie dziwne zachowania ze strony ulicznych gangów na nas czekają. Im bardziej będziemy utrudniali im życie tym lepsza pozycja w specjalnym rankingu. Im wyższa tym więcej specjalnych punktów za które można ulepszyć swoje ciosy, kombosy oraz umiejętności.

Natomiast w trakcie walk z przeciwnikami zawsze możemy skorzystać z naszych zdolności walki wręcz, pajęczyn oraz zmysłów. One to sprawiają że możemy oglądać ruchy przeciwników w zwolnionym tempie, a nawet dostrzec kto zaatakuje jako następny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 104 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249 PLN

Gry podobne do Spider-Man 2: The Game

Klasyfikacja PEGI Spider-Man 2: The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Activision zapowiada nowego Spider-Mana
Activision zapowiada nowego Spider-Mana

wiadomość18 kwietnia 2008

Activision zapowiedziało kolejną grę z człowiekiem-pająkiem, czyli marvelowskim Spider-Manem. Web of Shadows powstaje w studiach Shaba Games i Treyarch, a docelowymi platformami, na które tytuł ten się ukaże są Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, PSP, Nintendo DS., Wii i PC.

Nowe odsłony Call of Duty i Spider-Mana na konsolach nowej generacji
Nowe odsłony Call of Duty i Spider-Mana na konsolach nowej generacji

wiadomość31 stycznia 2006

Ogłoszenia zamieszczone na łamach serwisu Creative Heads wskazują, że posiadacze konsol nowej generacji otrzymają w niedalekiej przyszłości nowy tytuł z popularnej serii Call of Duty. Program zadebiutuje na PlayStation 3 oraz Xbox 360. W przypadku tego ostatniego urządzenia, będzie to druga gra z cyklu...

Activision wyda kolejne gry na podstawie filmów z cyklu Spider-Man
Activision wyda kolejne gry na podstawie filmów z cyklu Spider-Man

wiadomość30 listopada 2005

Przez najbliższe dwanaście lat, wszystkie gry oparte o fabułę kolejnych odsłon filmu Spider-Man, będą wydawane przez koncern Activision. To efekt umowy z firmą Spider-Man Merchandising, jaką przedstawiciele Activision zawarli w ostatnich dniach.

Activision się wzmacnia - przejęcie Vicarious Visions

wiadomość21 stycznia 2005

Activision, to marka niewątpliwie uznana już na rynku gier komputerowych. Spośród gier sygnowanych jej logo wymienić można m.in. Call of Duty, Doom 3, Return to Castle Wolfenstein czy serie Star Trek i Tony Hawk. Wiadomo jednak iż zastój w tej branży niczego dobrego nie wróży. Do takiego wniosku doszło zapewne kierownictwo firmy, które zamierza wzmocnić jej pozycję.

Inwazja gier opartych na przygodach komiksowych bohaterów
Inwazja gier opartych na przygodach komiksowych bohaterów

wiadomość7 stycznia 2005

Serwis ign.com opublikował artykuł podsumowujący wzmianki na temat nadchodzących gier, których fabuła opowie przygody bohaterów najpopularniejszych serii komiksów. Zestawienie obejmuje produkcje z planem wydawniczym w okresie 2005-2007.

24 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

crash2003

Gorn221

Gieroczłek

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz