Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Death Mark Switch

Utrzymana w konwencji horroru gra przygodowa, wzbogacona o elementy zaczerpnięte z produkcji typu visual novel.

Przygodowe, duchy, horror, Japonia, manga i anime, visual novel.

Experience | producent

Aksys Games | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
japońska

Data premiery gry Death Mark | Switch

28czerwca2018

Nintendo Switch
Okładka Death Mark (Switch)
Death Mark

Death Mark to gra przygodowa w konwencji horroru wzbogacona o elementy visual novel. Za jej opracowaniem stoi studio Experience, a nakładem firmy Aksys Games trafiła ona na Switch, PS4 i PSV.

Fabuła

Historia w Death Mark rozpoczyna się w H. City na przedmieściach Tokio. Jak głosi miejska legenda, osoby, na których ciałach pojawia się tytułowy „znak”, umierają w tajemniczych okolicznościach; zdaniem niektórych jest to rezultat klątwy lub spotkania z duchem.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w dotkniętego amnezją mężczyznę, który również zauważył u siebie tytułowy znak. W poszukiwaniu ratunku bohater trafia do ponurej rezydencji (Kujou Mansion), gdzie spotyka nie tylko Merii, czyli lalkę mówiącą ludzkim głosem, lecz również inne osoby noszące tajemnicze znamię. Spośród nich może wybrać jednego towarzysza (lub towarzyszkę), by wspólnie zbadać tajemnice skrywane przez mroczne domostwo, a także rozwikłać zagadkę tytułowego „znaku”, nim będzie na to za późno.

Mechanika

W wydanym na platformę Switch, PS4 i PSV Death Mark akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Nadrzędnym elementem rozgrywki jest przemierzanie domostwa, którego kolejne pomieszczenia przedstawiono w formie statycznych ilustracji, a także rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Warto przy tym mieć się na baczności, gdyż łatwo można natknąć się na miejsca opanowane przez demony; skąpane w mroku pokoje można jednak oświetlić przy pomocy latarki. Ponadto w trakcie zabawy prowadzimy rozmowy z naszymi towarzyszami niedoli, a także podejmujemy decyzje determinujące przebieg fabuły.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę gry Death Mark utrzymano w kreskówkowej stylistyce; ponurą atmosferę tworzą oszczędna kolorystyka i klimatyczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Death Mark

16+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz