Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DUSK Switch

Strzelanina FPP stworzona przez niezależnego dewelopera - Davida Szymanskiego. Inspirację dla twórcy stanowiły kultowe produkcje z lat dziewięćdziesiątych XX wieku. DUSK koncentruje się na wartkiej i efektownej akcji, a krew leje się tu hektolitrami.

Akcji, FPP, FPS, indie, multiplayer, strzelanki.

DUSK - screen - 2016-10-21 - 332948DUSK - screen - 2016-10-21 - 332947DUSK - screen - 2016-10-21 - 332946DUSK - screen - 2016-10-21 - 332945DUSK - screen - 2016-10-21 - 332944

David Szymanski | producent

New Blood Interactive | wydawca

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry DUSK | Switch

2018

Nintendo Switch
Okładka DUSK (Switch)
DUSK

DUSK na Nintendo Switch jest dziełem niezależnego dewelopera – Davida Szymanskiego, wydanym przez firmę New Blood Interactive. Inspirację dla producenta stanowiły kultowe produkcje z lat dziewięćdziesiątych XX wieku, na czele z pierwszą odsłoną cyklu Quake, Hexenem, czy choćby Redneck Rampage. Gracz musi stawić czoła nie tylko tajemniczym kultystom, lecz także mrocznym siłom nie z tego świata. Fabuła stanowi jednak wyłącznie pretekst do efektownej, brutalnej rozgrywki.

Mechanika

DUSK jest strzelaniną, w której akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie podzielonej na epizody fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza stawiamy czoła hordom obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami przeciwników. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał, na jaki składają się nie tylko pistolety, karabiny maszynowe i granatniki, lecz także sierpy, a nawet kusze. Rozgrywka toczy się w zróżnicowanych lokacjach – od całkiem współczesnej, miejskiej zabudowy, przez kościoły, po mroczne, ponure podziemia. Na naszej drodze stają różnorodni przeciwnicy – oprócz dobrze uzbrojonych żołnierzy, stawiają nam czoła szaleni, zakapturzeni kultyści. Warto nadmienić, że starcia mają tutaj wyjątkowo brutalny charakter.

Tryby gry

Wspomnianej wcześniej kampanii towarzyszy oparty na rywalizacji tryb multiplayer (w postaci areny dla dwóch zawodników) oraz wariant Endless Survival Mode, w którym możemy mierzyć się z następującymi po sobie falami przeciwników.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna DUSK na Nintendo Switch nawiązuje do klasyków z lat 90. Produkcja nie wygląda zatem szczególnie imponująco, choć wywołuje poczucie nostalgii. Warto nadmienić, że za skomponowaną na potrzeby gry muzykę odpowiada Andrew Hulshult – autor ścieżki dźwiękowej do Brutal DOOM i Rise of the Triad.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe DUSK

16+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz