Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Broken Age Switch

Broken Age to tradycyjna gra przygodowa z atrakcyjną dwuwymiarową grafiką, którą opracował zespół Double Fine. Zabawa polega głównie na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu łamigłówek.

Przygodowe, 2D, crowdfunding, indie, point-and-click.

Broken Age - screen - 2014-01-15 - 275963Broken Age - screen - 2014-01-15 - 275962Broken Age - screen - 2014-01-15 - 275961Broken Age - screen - 2014-01-15 - 275960Broken Age - screen - 2014-01-15 - 275959Broken Age - screen - 2014-01-15 - 275958

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Broken Age | Switch

2018

Nintendo Switch
Okładka Broken Age (Switch)
Broken Age

Broken Age to przygodówka stworzona przez studio Double Fine, które ma na koncie między innymi gry Brutal Legend czy Stacking. Założycielem i szefem zespołu jest Tim Schafer, współautor wielu klasycznych reprezentantów gatunku – od Day of Tentacle aż po Grim Fandango. Schafer marzył o powrocie do swojego ulubionego gatunku i zrealizował to marzenie dzięki Kickstarterowi. W akcji poświęconej Broken Age zebrano kilka milionów dolarów funduszy. Warto zaznaczyć, że Broken Age wydano w formie dwóch oddzielnych epizodów – kupując grę otrzymujemy dostęp do obu.

Fabuła

Gra składa się z dwóch historii młodych osób, które pozornie łączy tylko tematyka: chęć wyrwania się z otaczającej rzeczywistości i zmiany własnego świata. Pierwszą z nich jest Vella, mieszanka pewnej piekarskiej wioski, której przeznaczeniem jest zginąć w paszczy potwora. Ta rytualna śmierć, gwarantująca bezpieczeństwo mieściny, jest traktowana jako przywilej, ale dziewczyna wolałaby stanąć do walki z bestią. Shay to chłopiec mieszkający samotnie na statku kosmicznym i niańczony przez komputer pokładowy. Bohater odkrywa, że na pokładzie dzieje się coś dziwnego.

Mechanika

Od strony rozgrywki Broken Age jest klasyczną przygodówką, w której przemierzamy ekrany w poszukiwaniu postaci i przedmiotów. Obsługa gry jest banalnie prosta – wystarczy kliknąć na danym obiekcie lub postaci, by usłyszeć komentarz bohaterów albo rozpocząć dialog. Oczywiście żeby ukończyć przygodę, należy rozwiązać kilka stosunkowo prostych łamigłówek i połączyć ze sobą pewne fakty. Urozmaiceniem jest to, że w każdym momencie możemy zmienić aktualnie prowadzoną postać – historie Shay’a i Velli da się więc poznać w dowolnej kolejności. W pewnym momencie fabuły losy chłopaka i dziewczyny splatają się w zaskakujących okolicznościach. Na tej podstawie autorzy zbudowali kilka trudniejszych zagadek, wymagających współpracy obu protagonistów.

Studio Double Fine włożyło sporo pracy i kreatywności w to, by Broken Age wyróżniał się na tle innych przygodówek na platformie Nintendo Switch. Gra jest utrzymana w ciekawej stylistyce i może się podobać nawet mimo stosunkowo prostych animacji. Autorzy nie raz zaskakują też zwariowanymi pomysłami na postaci, lokacje i rozwiązania łamigłówek. Niewątpliwie dużą zaletą jest obsada, jaka wzięła udział w nagraniach głosów – w Vellę wcieliła się Masasa Moyo, a w Shay’a - Elijah Wood. Pozostałe role pomogli wykreować między innymi Jennifer Hale i Jack Black.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Broken Age

Wymagania wiekowe Broken Age

12+

Dystrybucja cyfrowa na weekend 8-9 lipca (m.in. Kozacy 3, Broken Age, Snake Pass)
Dystrybucja cyfrowa na weekend 8-9 lipca (m.in. Kozacy 3, Broken Age, Snake Pass)

wiadomość7 lipca 2017

Jak co tydzień przejrzeliśmy dla Was weekendowe promocje w sklepach dystrybucji cyfrowej gier. Tym razem nadarza się sposobność, aby w atrakcyjnych cenach kupić takie produkcje jak: Hollow Knight, Thimbleweed Park, Snake Pass, Broken Age czy Kozacy 3.

Nowe Humble Bundle (m.in. Broken Age, Oxenfree i Day of the Tentacle Remastered)
Nowe Humble Bundle (m.in. Broken Age, Oxenfree i Day of the Tentacle Remastered)

wiadomość30 października 2016

Wystartowała nowa promocja Humble Bundle. Tym razem w tanim zestawie gier możemy znaleźć takie produkcje jak Lumino City, Broken Age, Titan Souls, Oxenfree, Massive Chalice, Grim Fandango Remastered czy Day of the Tentacle Remastered.

Nowe Humble Bundle (m.in. Her Story, Broken Age i Shadowrun: Hong Kong)
Nowe Humble Bundle (m.in. Her Story, Broken Age i Shadowrun: Hong Kong)

wiadomość1 czerwca 2016

Wystartowała nowa promocja Humble Bundle. Tym razem w skład taniego zestawu gier niezależnych weszły produkcje, które koncentrują się na warstwie fabularnej - Her Story, Read Only Memories, Cibele, Broken Age, 80 Days, Shadowrun: Hong Kong oraz dwie pierwsze odsłony serii Sorcery!.

Partia - mobilny odpowiednik Fire Emblem (najlepsze mobilne RPG #16)
Partia - mobilny odpowiednik Fire Emblem (najlepsze mobilne RPG #16)

wiadomość4 kwietnia 2016

W kolejnym odcinku naszego cyklu przypominamy Partia: The Broken Lineage, czyli taktycznego RPG-a, wzorowanego na kultowym cyklu Fire Emblem.

Promocje mobilne na weekend 24-25 października (m.in. Lara Croft GO, Game of Thrones, Worms 3)
Promocje mobilne na weekend 24-25 października (m.in. Lara Croft GO, Game of Thrones, Worms 3)

wiadomość24 października 2015

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Lara Croft GO, Game of Thrones: A Telltale Games Series, Worms 3, Broken Age, Superbrothers Sword & Sworcery EP, Spider: Rite of Shrouded Moon i Doom & Destiny.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz