Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

My Child Lebensborn Android

Nietypowa produkcja, która stawia gracza w roli opiekuna adoptowanego dziecka. Akcja tej produkcji toczy się w Norwegii, w latach 50-tych XX wieku. Maluch, którym się opiekujemy to tzw.

Symulacje, eksperymentalne/artystyczne, historyczne, II wojna światowa, indie.

My Child Lebensborn - screen - 2018-05-16 - 373014My Child Lebensborn - screen - 2018-05-16 - 373013My Child Lebensborn - screen - 2018-05-16 - 373012My Child Lebensborn - screen - 2018-05-16 - 373011My Child Lebensborn - screen - 2018-05-16 - 373010My Child Lebensborn - screen - 2018-05-16 - 373009

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry My Child Lebensborn | AND

7maja2018

7maja2018

Google Play

Android
Okładka My Child Lebensborn (AND)
My Child Lebensborn

Wydane na AND i iOS My Child Lebensborn to nietypowa gra, która stawia gracza w roli rodzica adopcyjnego tzw. Lebensborn – jednego z dzieci, których życie było wynikiem specjalnego programu, mającego na celu zwiększenie aryjskiej populacji. Tytuł ten zmusza gracza do podejmowania wielu ciężkich decyzji. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają twórcy niezależni z Sarepta Studios.

Fabuła

Okupując Norwegię Naziści uruchomili specjalny program Lebensborn, którego celem było zwiększenie liczebności Aryjczyków na świecie. W ramach niego niezamężne kobiety otrzymywały wsparcie finansowe w zamian za rodzenie dzieci anonimowych, niemieckich ojców. Maluchy były potem oddawane do adopcji (najczęściej również Niemcom). Po II wojnie światowej w Norwegii żyło sporo dzieci, które przyszły na świat w wyniku omawianego programu. W pełnej nienawiści do nazistów, powojennej atmosferze tożsamość taty i okoliczności towarzyszące poczęciu były źródłem wielu problemów i poniżeń zarówno dla maluchów, jak i ich matek.

Mechanika

W przygotowanym z myślą o AND i iOS My Child Lebensborn zadaniem gracza jest wychowanie dziecka (Klausa lub Karin, w zależności od płci), będącego pod jego opieką. Wymaga to zapewniania maluchowi jedzenia, higieny, ale także podejmowania działań, dzięki którym będzie szczęśliwszy. Każda z tych kwestii (głód, czystość, poziom szczęścia) jest w grze reprezentowana przez stosowny wskaźnik.

W czasie rozgrywki czeka nas wiele wyborów wpływających na dobrobyt i rozwój malucha (decydujemy np. o sposobie spędzania z nim wolnego czasu), a nawet sytuację rodzica, w którego się wcielamy. Nie należą one do łatwych, bowiem niełatwa była sytuacja Lebensborn w powojennej Norwegii. Czasem będziemy także zmuszeni do odpowiadania na trudne pytania, takie jak np. „Kim jest nazi-dziecko?”. Grając poznajemy równocześnie mało znaną stronę historii powojennej Europy.

Tryby gry

W My Child Lebensborn znaleźć można wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

My Child Lebensborn na AND i iOS posiada dwuwymiarową oprawę graficzną, w całości opartą o rysowane plansze, wykonane w dość charakterystycznym stylu. Prezentuje się ona przyzwoicie i dobrze oddaje ciężki klimat omawianego tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do My Child Lebensborn

Wymagania wiekowe My Child Lebensborn

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.07.2018 17:48
😒
axis1
16
Legionista
0.0

Co za skandaliczny pomysł na gre. Oczernianie dzieci? co za bandyckie gnojstwo, czemu wy to w ogole opublikowaliscie?