Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Rampage Through Time PS1

Czwarta część cyklu zręcznościowych gier akcji, w których posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad gigantycznymi monstrami, a ich celem jest zniszczenie wszystkiego na swojej drodze.

Zręcznościowe, 2D, zwierzęta.

Avalanche Software | producent

Midway Games | wydawca

wersja językowa:
EN napisy

Data premiery gry Rampage Through Time | PS1

9czerwca2000

Sony PlayStation 1
Okładka Rampage Through Time (PS1)
Rampage Through Time

Przygotowana przez Avalanche Software czwarta część serii Rampage, w której będące wynikiem eksperymentów gigantyczne zwierzęta sieją spustoszenie na Ziemi. Tytuł kontynuuje historię przedstawioną w Rampage Universal Tour. Tym razem motywem przewodnim są podróże w czasie.

Fabuła

Ludzkość próbuje odbudować metropolie zrównane z ziemią podczas wydarzeń przedstawionych w Rampage Universal Tour. Chcąc przyspieszyć ten proces, firma Scumlabs opracowuje maszynę do podróży w czasie. Niespodziewanie dostęp do niej zyskują gigantyczne monstra, które powróciły na Błękitną Planetę. Małpa George, gad Lizzie, wilk Ralph, nosorożec Boris, szczur Curtis, homar Ruby i guziec Harley przenoszą się w przeszłość i przyszłość, siejąc śmierć i zniszczenie.

Mechanika

Rampage Through Time bazuje na sprawdzonych elementach znanych z poprzednich części cyklu. Posiadacze konsoli ponownie wybierają potwora i trafiają na prezentowane w 2D mapy, gdzie ich celem jest zniszczenie wszystkich budynków. Zadanie to utrudniają im broniący danego obszaru żołnierze, często wyposażeni w różne pojazdy bojowe, a także inne obecne na arenie monstra. Celem zabawy jest dokonanie większych zniszczeń niż konkurenci.

W trybie kampanii autorzy podzielili grę na kilka segmentów, które rozgrywają się w różnych czasach. Każdy z nich składa się z trzech map oraz dodatkowej areny, na której zastosowano z reguły inne założenia. Autorzy stworzyli na potrzeby tych plansz proste klony dawnych zręcznościówek, więc zabawa sprowadza się do niszczenia celów w stylu znanym z Asteroids lub zbierania kulek niczym Pac-Man.

Kwestie techniczne

Rampage Through Time ponownie wykorzystuje dwuwymiarową grafikę z karykaturalnymi modelami postaci i przerysowaną przemocą. Tytuł został wydany ekskluzywnie na PS1.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Rampage Through Time

Wymagania wiekowe Rampage Through Time

16+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz