Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Holy Potatoes! What the Hell?! Switch

Kolejna gra niezależnego zespołu Daylight Studios. Tym razem wcielamy się w kucharza, pracującego w… zaświatach zamieszkiwanych przez kartofle. Będziemy sortowali grzeszników i pozyskiwali z nich składniki do niesamowitych dań – wszystko, by zaspokoić głodnych bogów kartoflanego panteonu.

Symulacje, ekonomiczne, fantasy, humorystyczne, indie, o gotowaniu.

Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368295Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368294Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368293Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368292Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368291Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368290Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368289Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368288Holy Potatoes! What the Hell?! - screen - 2018-03-14 - 368287

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Holy Potatoes! What the Hell?! | Switch

listopad2018

Nintendo Switch
Okładka Holy Potatoes! What the Hell?! (Switch)
Holy Potatoes! What the Hell?!

Holy Potatoes! What the Hell?! na platformie Nintendo Switch to zwariowany tytuł, który pozwala graczom wcielić się w kucharza gotującego w piekle dla kartofli. Produkcja jest częścią pokręconej i bardzo zróżnicowanej serii Holy Potatoes! (Holy Potatoes! A Weapon Shop?! oraz Holy Potatoes! We’re in Space?!), a za jej stworzenie odpowiada konsekwentnie rozwijająca swój cykl firma Daylight Studios.

Fabuła

Głównym bohaterem Holy Potatoes! What the Hell?! jest Sweeny Tots, ziemniaczany kucharz, który trafia do zaświatów – konkretnie do piekła – i stara się dowiedzieć, co stało się w jego poprzednim życiu, a także dostać się do nieba.

Mechanika

Rozgrywkę w Holy Potatoes! What the Hell?! na platformie Nintendo Switch trudno przypisać do pojedynczego gatunku. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia i nazwania swojego bohatera, po czym następuje wstęp budzący skojarzenia z grą przygodową, w czasie którego rozmawiamy z kilkoma postaciami i poznajemy zarys fabularny tytułu.

Właściwa część zabawy polega na przeglądaniu profili konkretnych kartofli i segregowaniu ich wedle grzechów: złośliwości, pychy, chciwości i apatii. Dla przykładu, ziemniaki o wysokiej statystyce złośliwości powinny być kierowane do frytkownicy, podczas gdy te, które grzeszą pychą, należy gotować w zwykłym garnku. Dla wygody swoją piekielną kuchnię obserwujemy z perspektywy izometrycznej, a wszystko jest oznaczone czterema kolorami przypisanymi do konkretnych przywar i urządzeń kuchennych.

Tak pozyskane składniki wrzucamy do kotła. Proces gotowania przebiega równocześnie z sortowaniem grzeszników. Co ważne, naszym zadaniem jest przygotowywanie konkretnych potraw, których życzą sobie odwiedzający nas bogowie. Czas na przygotowanie każdego z zamówień jest ograniczony przez pasek cierpliwości. Jeśli radzimy sobie dobrze, otrzymujemy tzw. Łaskę, potrzebną do realizowania celów gry i rozwijania relacji z poszczególnymi bóstwami – to zaś skutkuje różnego rodzaju pasywnymi bonusami, a także możliwością ulepszania naszego sprzętu kuchennego.

Tryby gry

Holy Potatoes! What the Hell?! posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra Holy Potatoes! What the Hell?! ma bardzo prostą, choć wykonaną w trzech wymiarach oprawę graficzną, o charakterystycznym, kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Holy Potatoes! What the Hell?!

Wymagania wiekowe Holy Potatoes! What the Hell?!

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz