Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Another Sight Switch

Gra przygodowa, w której śledzimy losy oślepionej Kit i jej nietypowego towarzysza – kota Hodge’a. Another Sight zabiera nas w podróż po alternatywnej rzeczywistości, w której pod Londynem znajduje się tajemniczy, podziemny świat, będący siedzibą sekretnego społeczeństwa złożonego z największych wynalazców i artystów w historii.

Przygodowe, eksperymentalne/artystyczne, indie, steampunk, surrealizm.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Another Sight | Switch

2018

Nintendo Switch
Okładka Another Sight (Switch)
Another Sight

Another Sight jest oryginalną grą przygodową, za której opracowaniem stoi niezależny włoski zespół Lunar Great Wall Studios. Produkcja powstała z myślą o platformie Nintendo Switch.

Fabuła

Another Sight zabiera nas w podróż do alternatywnego Londynu z 1899 roku, kiedy to epoka wiktoriańska chyliła się już ku końcowi. Akcję gry osadzono w surrealistycznej wersji ówczesnej angielskiej rzeczywistości, wzbogaconej o elementy zaczerpnięte z nurtu steampunk. Główną bohaterką jest Kit, czyli odważna nastolatka eksplorująca londyńskie podziemia. Kiedy podczas jednej z takich wypraw w tunelu powstającego właśnie metra nastąpiło tąpnięcie, dziewczyna straciła wzrok; w ciemnościach spotkała jednak nietypowego towarzysza, czyli rudego kota Hodge'a. W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna przygoda, w trakcie której napotykają sekretne społeczeństwo składające się z największych wynalazców i artystów w historii, jak Claude Monet i Jules Verne.

Mechanika

Tym, co wyróżnia wydane na platformę Nintendo Switch Another Sight na tle innych produkcji tego typu, jest fakt, że w trakcie zabawy wcielamy się na przemian w dwoje bohaterów. Kit oraz Hodge dysponują indywidualnymi umiejętnościami – przykładowo, kot może dostać się w miejsca niedostępne dla Kit. Kluczem do sukcesu jest ich ścisła współpraca, gdyż tylko dzięki temu mogą poradzić sobie z przeszkodami i zagadkami (co wymaga niekiedy rozdzielenia się i działania w pojedynkę). Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w ten sposób deweloperzy mogą pokazać świat gry z dwóch diametralnie różnych perspektyw.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną gry Another Sight jest oprawa graficzna, której styl zmienia się w zależności od tego, jakie postacie protagoniści napotykają na swojej drodze. Klimat jest budowany także przez nastrojową muzykę w wykonaniu orkiestry symfonicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Another Sight

odpowiednia dla każdego wieku

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz