Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Shining Resonance Refrain Switch

Zremasterowana wersja gry Shining Resonance, która zadebiutowała na konsoli PlayStation 3 w 2014 roku. Produkcja oferuje nowe grywalne postacie, poprawioną grafikę, a ponadto - w odróżnieniu od oryginału - ukazała się również poza Japonią.

RPG, fantasy, jRPG, reedycje/remastery/remaki, RPG akcji, TPP.

Shining Resonance Refrain - screen - 2018-02-23 - 366745Shining Resonance Refrain - screen - 2018-02-23 - 366744Shining Resonance Refrain - screen - 2018-02-23 - 366743Shining Resonance Refrain - screen - 2018-02-23 - 366742

Media.Vision | producent

SEGA | wydawca

Cenega S.A. | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Shining Resonance Refrain | Switch

10lipca2018

10lipca2018

premiera PL

10lipca2018

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka Shining Resonance Refrain (Switch)
Shining Resonance Refrain

W 2014 roku na konsoli PlayStation 3 ukazała się gra jRPG Shining Resonance od studia Media.Vision. Produkcja doczekała się w 2018 roku zremasterowanej wersji nazwanej Shining Resonance Refrain. Tytuł pojawił się na platformie Nintendo Switch nakładem firmy Sega.

Fabuła

Gra opowiada o przygodach młodego herosa o imieniu Yuma Ilvern. Musi on powstrzymać siły Imperium przed zdobyciem i wykorzystaniem do niecnych celów mocy starożytnych smoków, gdyż może to doprowadzić do końca królestwa Astoria. Na szczęście w misji pomagają mu przyjaciele oraz smok, którego dusza znajduje się w głównym bohaterze.

Mechanika

Shining Resonance Refrain to typowe japońskie RPG, w którym przede wszystkim eksplorujemy świat, rozmawiamy z napotkanymi postaciami oraz walczymy. Gracze prowadzą kilkuosobową grupę herosów, ale mają faktyczną władzę tylko nad jedną z postaci, którą można wybrać w menu – pozostałymi steruje sztuczna inteligencja. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym, a na ich przebieg wpływa nie tylko nasza zręczność, ale także statystyki herosów, wyposażenie, ustawienie oraz więzi łączące bohaterów. Dodatkowo w grze zastosowano system B.A.N.D., powiązany z wykorzystywaniem w walce broni-instrumentów Armonics. Wyprowadzając nimi kolejne ataki, zdobywamy punkty Battle Performance Mana, dzięki którym możemy zagrać specjalną piosenkę, dającą wymierne korzyści. Bonusy te zależą od wybranego utworu oraz wykonującej ją postaci.

Gra doczekała się pewnych nowości w stosunku do oryginału z PlayStation 3. Wszystkie wypuszczone do tej wersji dodatki zostały dołączone w ramach Original Mode. Ponadto w Refrain Mode można przyłączyć do naszej grupy księżniczkę Excellę oraz Jinasa. Deweloperzy zalecają jednak, by bawić się w tym trybie dopiero po ukończeniu głównej przygody, gdyż inaczej jesteśmy narażeni na spoilery.

Kwestie techniczne

W porównaniu do Shining Resonance, Shining Resonance Refrain na platformę Nintendo Switch może się pochwalić ulepszoną oprawą graficzną. Ponadto oferuje możliwość wyboru wersji językowej – można się bawić, słuchając japońskich aktorów, lub włączyć angielskie głosy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Shining Resonance Refrain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz