Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

God Wars: The Complete Legend Switch

God Wars: Great War of Japanese Mythology

Ulepszona wersja taktycznej gry RPG God Wars: Future Past. W God Wars: The Complete Legend trafiamy do fantastycznego świata inspirowanego japońską mitologią, gdzie uczestniczymy w przygodzie księżniczki Kagui. Grę stworzyło japońskie studio Kadokawa Games.

RPG, Japonia, jRPG, mitologia japońska, taktyczne, widok izometryczny.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry God Wars: The Complete Legend | Switch

31sierpnia201816dni

31sierpnia2018

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka God Wars: The Complete Legend (Switch)
God Wars: The Complete Legend

God Wars: Great War of Japanese Mythology na platformę PS4, Switch i PSV to ulepszona wersja gry God Wars: Future Past z 2017 roku. Za produkcję obu tytułów odpowiada japońska firma Kadokawa Games znana z takich projektów jak Demon Gaze II i Natural Doctrine.

Fabuła

Produkcja inspirowana jest japońską mitologią. Deweloperzy opowiadają o świecie Mizuho, zamieszkiwanym przez nacje Fuji, Izumo oraz Hyuga. Przez szereg lat ludzie prowadzili spokojne i dostatnie życie. Wraz z rozwojem przemysłu i technologii zaczęły się problemy i rozmaite katastrofy, w tym powodzie. By naprawić sytuację, królowa Tsukuyomi złożyła w ofierze jedną ze swoich córek, a drugą, Kaguyę, uwięziła, by w razie dalszych problemów poświęcić i ją. Trzynaście lat później kobiecie udaje się wydostać z więzienia i rozpoczyna przygodę, której celem jest odkrycie prawdziwych powodów kierujących poczynaniami matki. W God Wars: Great War of Japanese Mythology deweloperzy udostępnili dodatkowy scenariusz nazwany Labyrinth of Yomi, w którym wyjaśniają dodatkowe wątki związane z Kaguyą.

Mechanika

Produkcja jest taktyczną grą RPG, w której główną atrakcją jest walka. Gracze sterują grupą postaci poruszających się po niewielkich, podzielonych na kwadratowe pola mapach. Akcja ukazywana jest w rzucie izometrycznym, a starcia odbywają się w systemie turowym. Do naszych zadań należy wydawanie rozkazów – możemy nakazać danemu wojownikowi zaatakowanie wroga, przyjęcie postawy obronnej czy uleczenie się. Na wynik starcia wpływa szereg czynników – od statystyk postaci, posiadanego wyposażenia, wyuczonych zdolności, aż po odpowiednie ustawienie się na mapie, gdyż areny są wielopoziomowe i można np. strzelać z łuku do przeciwników znajdujących się niżej.

W porównaniu do God Wars: Future Past, God Wars: Great War of Japanese Mythology oferuje nieco szybszą rozgrywkę, dodatkowe pomoce, zwiększony limit doświadczenia, a także nowe grywalne postacie (Momotaro, Kiji, Saru i Inu).

Kwestie techniczne

God Wars: Great War of Japanese Mythology zostało zrealizowane w typowo japońskim stylu. Mamy do czynienia z mangowymi postaciami, fantastyczną otoczką i barwnymi przeciwnikami. Dodatkową atrakcją tej wersji jest rozszerzona ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe God Wars: The Complete Legend

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz