Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Pillars of Eternity II: Deadfire XBOX ONE

Kontynuacja gry Pillars of Eternity z 2015 roku, dzieło uznanego studia Obsidian Entertainment. To klasyczne RPG w rzucie izometrycznym, w którym gracz przemierza świat fantasy, kierując pięcioosobową drużyną bohaterów i tocząc walki w czasie rzeczywistym (z aktywną pauzą). Akcja drugiej części toczy się na tytułowym tropikalnym archipelagu Deadfire.

RPG, crowdfunding, fantasy, indie, klasyczne RPG, piraci, statki, widok izometryczny.

Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369378Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369377Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369376Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369375Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369374Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369373Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369372Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369371Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369370

Red Cerberus | producent

Versus Evil | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Pillars of Eternity II: Deadfire | XONE

2018

Microsoft XBOX ONE
Okładka Pillars of Eternity II: Deadfire (XONE)
Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II: Deadfire na Xbox One to kontynuacja udanej gry RPG Pillars of Eternity z 2015 roku. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Obsidian Entertainment – jeden z najbardziej znanych specjalistów od gier fabularnych. Założona w 2003 roku firma, zatrudniająca na początku działalności przede wszystkim byłych pracowników Black Isle Studios, ma na koncie takie tytuły jak Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas czy też South Park: Kijek Prawdy. Firma współtworzyła także m.in. Armored Warfare, będące konkurencją dla popularnej gry free-to-play World of Tanks.

Fabuła

Akcja toczy się kilka lat po wydarzeniach z „jedynki” i bezpośrednio je kontynuuje. Uznany za martwego Eothas, bóg światła i odrodzenia, powraca do życia i wciela się w gigantyczny posąg pogrzebany pod należącą do protagonisty – zwanego Widzącym – warownią Caed Nua. Niszczy to twierdzę, ale dzięki interwencji innych bóstw bohaterowi udaje się ujść z życiem. By spłacić dług i ocalić swą duszę, Widzący musi poszukać odpowiedzi na pytania, które mogą zaburzyć dotychczasową równowagę między światami bogów i śmiertelników. Oczywiście droga do tego celu wiedzie poprzez konfrontację z Eothasem, a pościg za nim wiedzie bohatera i jego towarzyszy aż na kraniec świata…

Co istotne, wybory dokonane w pierwszej części gry mają znaczenie w Pillars of Eternity II: Deadfire, gdyż można przenieść z niej zapisany stan gry. Ponadto w przygodzie biorą udział zarówno starzy znajomi (Edér, Aloth, Pallegina), jak i zupełnie nowi, nieznani dotąd towarzysze.

Mechanika

Pillars of Eternity II: Deadfire to klasyczna gra RPG w rzucie izometrycznym, z drużynową walką toczoną w czasie rzeczywistym. Akcja „dwójki” rozgrywa się na leżącym daleko na wschodzie tytułowym Archipelagu Martwego Ognia. Składający się z wielu niewielkich wysp rejon zmusza gracza do przemieszczania się szlakami nie tylko lądowymi, ale też wodnymi. Obecność tych drugich sprawia, że Widzący dysponuje własnym statkiem, którego ulepszanie i zarządzanie stanowi istotny składnik rozgrywki (to swoiste zastępstwo dla twierdzy z pierwszego Pillars of Eternity).

Świat jest duży i otwarty na eksplorację, a poszczególne lokacje kryją wiele tajemnic i problemów. Oprócz poszukiwania Eothasa możemy między innymi ingerować w relacje między frakcjami, które walczą o wpływy na Archipelagu (lokalne plemiona, kompanie handlowe, piraci). Dostępna jest też opcja badania nieznanych wysp, zdobywania skarbów tudzież polowania na piratów (można toczyć bitwy morskie, zrealizowane w formie turowej paragrafówki).

W ogólnym zarysie mechanika rozgrywki jest bardzo zbliżona do tej z „jedynki”, ale nie zabrakło w niej dużych zmian i usprawnień. Drużyna skurczyła się z sześciu postaci do pięciu, a system rozwoju bohaterów rozszerzono o dwuklasowość, podklasy i nowe umiejętności niebojowe – takie jak obrotność, wnikliwość czy znajomość historii – które często znajdują zastosowanie podczas konwersacji. Ponadto znacznie więcej zadań i lokacji zaprojektowano w taki sposób, by każdy problem dało się rozwiązać na wiele sposobów (np. przekraść się obok przeciwników albo zażegnać konflikt na drodze dyplomacji).

Kwestie techniczne

Pillars of Eternity II: Deadfire na Xbox One doczekało się pewnych zmian technicznych, których skutkiem jest grafika zauważalnie ładniejsza niż w pierwszej części. Deweloperzy ze studia Obsidian Entertainment wprowadzili np. system dynamicznie zmieniającej się pogody, udoskonalono także oświetlenie, upiększono efekty postprocesowe i wsączono więcej życia w wirtualny świat (więcej animacji, ruchomych elementów otoczenia etc.). Podobnie rzecz ma się z warstwą dźwiękową. Wszystkie kwestie dialogowe zostały nagrane z udziałem aktorów, a ścieżka dźwiękowa jest bogatsza i bardziej urozmaicona niż w „jedynce”.

Inne

Pillars of Eternity II: Deadfire zostało sfinansowane podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Fig.co. Deweloperzy poprosili fanów o 1,1 miliona dolarów. Cel ten udało się osiągnąć w niecałą dobę od rozpoczęcia akcji, a licznik pieniędzy ostatecznie zatrzymał się na 4,4 mln dolarów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pillars of Eternity II: Deadfire

16+

Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści
Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści

wiadomość8 czerwca 2018

Dziś piszemy o nowej marce firmy Bohemia Interactive, patchu 1.1 i kolejnym darmowym DLC do Pillars of Eternity II oraz o potwierdzeniu opóźnienia Crackdown 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wszystko o Pillars of Eternity 2: Deadfire (premiera, DLC, wymagania sprzętowe) [Akt. #8]
Wszystko o Pillars of Eternity 2: Deadfire (premiera, DLC, wymagania sprzętowe) [Akt. #8]

wiadomość24 kwietnia 2017

Niniejsze kompendium wiedzy poświęcone jest grze Pillars of Eternity II: Deadfire, kontynuacji kickstarterowego klasycznego RPG autorstwa studia Obsidian Entertainment z 2015 roku.

1,5 mln graczy w H1Z1: Battle Royale na PS4, wydarzenie Ghillie Crossing w PUBG i inne wieści
1,5 mln graczy w H1Z1: Battle Royale na PS4, wydarzenie Ghillie Crossing w PUBG i inne wieści

wiadomość25 maja 2018

Dziś piszemy o ogromnym zainteresowaniu H1Z1: Battle Royale na konsoli PS4, nowym czasowym wydarzeniu w PUBG, zablokowaniu przez Apple aplikacji Steam Link na iOS oraz darmowym DLC Rum Runner’s Pack do Pillars of Eternity 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Jak zaimportować save do Pillars of Eternity 2?
Jak zaimportować save do Pillars of Eternity 2?

wiadomość11 maja 2018

Twórcy gry Pillars of Eternity II: Deadfire umożliwili zaimportowanie zapisanego stanu gry z pierwszej części serii. Oprócz tego przygotowano też dwie opcje dla osób nieposiadających pliku. Z naszym poradnikiem łatwo skorzystacie z każdej z tych możliwości.

Lepsze działanie Pillars of Eternity 2 dzięki sterownikom GeForce Game Ready 397.64
Lepsze działanie Pillars of Eternity 2 dzięki sterownikom GeForce Game Ready 397.64

wiadomość9 maja 2018

Firma Nvidia wypuściła sterowniki Game Ready 397.64 WHQL, które zostały zoptymalizowane pod gry Destiny 2: Warmind, Conan Exiles oraz Pillars of Eternity II: Deadfire.

12 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

wequest2

Gorn221

Azgeroth

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz