Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Pillars of Eternity II: Deadfire XBOX ONE

Kontynuacja rozbudowanej gry RPG, opracowana przez zespół Obsidian Entertainment.

RPG, crowdfunding, fantasy, indie, klasyczne RPG, piraci, statki, widok izometryczny.

Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369378Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369377Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369376Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369375Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369374Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369373Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369372Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369371Pillars of Eternity II: Deadfire - screen - 2018-03-27 - 369370

Red Cerberus | producent

Versus Evil | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Pillars of Eternity II: Deadfire | XONE

grudzień2018

Microsoft XBOX ONE
Okładka Pillars of Eternity II: Deadfire (XONE)
Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II: Deadfire na PC, PS4 itd. to kontynuacja udanej gry RPG Pillars of Eternity z 2015 roku. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Obsidian Entertainment – jeden z najbardziej znanych specjalistów od gier fabularnych. Założona w 2003 roku firma, zatrudniająca na początku działalności przede wszystkim byłych pracowników Black Isle Studios, ma na koncie takie tytuły jak Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas czy też South Park: Kijek Prawdy. Firma współtworzyła także m.in. Armored Warfare, będące konkurencją dla popularnej gry free-to-play World of Tanks.

Fabuła

Akcja toczy się kilka lat po wydarzeniach z „jedynki” i bezpośrednio je kontynuuje. Uznany za martwego Eothas, bóg światła i odrodzenia, powraca do życia i wciela się w gigantyczny posąg pogrzebany pod należącą do protagonisty – zwanego Widzącym – warownią Caed Nua. Niszczy to twierdzę, ale dzięki interwencji innych bóstw bohaterowi udaje się ujść z życiem. By spłacić dług i ocalić swą duszę, Widzący musi poszukać odpowiedzi na pytania, które mogą zaburzyć dotychczasową równowagę między światami bogów i śmiertelników. Oczywiście droga do tego celu wiedzie poprzez konfrontację z Eothasem, a pościg za nim wiedzie bohatera i jego towarzyszy aż na kraniec świata…

Co istotne, wybory dokonane w pierwszej części gry mają znaczenie w Pillars of Eternity II: Deadfire, gdyż można przenieść z niej zapisany stan gry. Ponadto w przygodzie biorą udział zarówno starzy znajomi (Edér, Aloth, Pallegina), jak i zupełnie nowi, nieznani dotąd towarzysze.

Mechanika

Pillars of Eternity II: Deadfire to klasyczna gra RPG w rzucie izometrycznym, z drużynową walką toczoną w czasie rzeczywistym. Akcja „dwójki” rozgrywa się na leżącym daleko na wschodzie tytułowym Archipelagu Martwego Ognia. Składający się z wielu niewielkich wysp rejon zmusza gracza do przemieszczania się szlakami nie tylko lądowymi, ale też wodnymi. Obecność tych drugich sprawia, że Widzący dysponuje własnym statkiem, którego ulepszanie i zarządzanie stanowi istotny składnik rozgrywki (to swoiste zastępstwo dla twierdzy z pierwszego Pillars of Eternity).

Świat jest duży i otwarty na eksplorację, a poszczególne lokacje kryją wiele tajemnic i problemów. Oprócz poszukiwania Eothasa możemy między innymi ingerować w relacje między frakcjami, które walczą o wpływy na Archipelagu (lokalne plemiona, kompanie handlowe, piraci). Dostępna jest też opcja badania nieznanych wysp, zdobywania skarbów tudzież polowania na piratów (można toczyć bitwy morskie, zrealizowane w formie turowej paragrafówki).

W ogólnym zarysie mechanika rozgrywki jest bardzo zbliżona do tej z „jedynki”, ale nie zabrakło w niej dużych zmian i usprawnień. Drużyna skurczyła się z sześciu postaci do pięciu, a system rozwoju bohaterów rozszerzono o dwuklasowość, podklasy i nowe umiejętności niebojowe – takie jak obrotność, wnikliwość czy znajomość historii – które często znajdują zastosowanie podczas konwersacji. Ponadto znacznie więcej zadań i lokacji zaprojektowano w taki sposób, by każdy problem dało się rozwiązać na wiele sposobów (np. przekraść się obok przeciwników albo zażegnać konflikt na drodze dyplomacji).

Kwestie techniczne

Pillars of Eternity II: Deadfire na PC, PS4 itd. doczekało się pewnych zmian technicznych, których skutkiem jest grafika zauważalnie ładniejsza niż w pierwszej części. Deweloperzy ze studia Obsidian Entertainment wprowadzili np. system dynamicznie zmieniającej się pogody, udoskonalono także oświetlenie, upiększono efekty postprocesowe i wsączono więcej życia w wirtualny świat (więcej animacji, ruchomych elementów otoczenia etc.). Podobnie rzecz ma się z warstwą dźwiękową. Wszystkie kwestie dialogowe zostały nagrane z udziałem aktorów, a ścieżka dźwiękowa jest bogatsza i bardziej urozmaicona niż w „jedynce”.

Inne

Pillars of Eternity II: Deadfire zostało sfinansowane podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Fig.co. Deweloperzy poprosili fanów o 1,1 miliona dolarów. Cel ten udało się osiągnąć w niecałą dobę od rozpoczęcia akcji, a licznik pieniędzy ostatecznie zatrzymał się na 4,4 mln dolarów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pillars of Eternity II: Deadfire

16+

Wszystko o Pillars of Eternity 2: Deadfire (Beast of Winter, DLC, wymagania sprzętowe) - akt. #10
Wszystko o Pillars of Eternity 2: Deadfire (Beast of Winter, DLC, wymagania sprzętowe) - akt. #10

wiadomość24 kwietnia 2017

Niniejsze kompendium wiedzy poświęcone jest grze Pillars of Eternity II: Deadfire, kontynuacji kickstarterowego klasycznego RPG autorstwa studia Obsidian Entertainment z 2015 roku.

Milion kopii Octopath Traveler, premiera DLC do Pillars of Eternity II: Deadfire i inne wieści
Milion kopii Octopath Traveler, premiera DLC do Pillars of Eternity II: Deadfire i inne wieści

wiadomość3 sierpnia 2018

Dziś piszemy o ciągłej popularności RPG Octopath Traveler, „zrzucie” darmowych (Deck of Many Things) i płatnych (Beast of Winter) dodatków do Pillars of Eternity II: Deadfire oraz zapierającym dech w piersiach filmiku z World of Warcraft: Battle for Azeroth. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Beast of Winter – pierwsze DLC do Pillars of Eternity 2 ukaże się w sierpniu
Beast of Winter – pierwsze DLC do Pillars of Eternity 2 ukaże się w sierpniu

wiadomość13 lipca 2018

Studio Obsidian Entertainment poinformowało, że premiera Beast of Winter – pierwszego dodatku do świetnie ocenianego, izometrycznego RPG-a Pillars of Eternity 2 – odbędzie się 2 sierpnia.

Pillars of Eternity 2 z nowym darmowym DLC i planami na lipiec
Pillars of Eternity 2 z nowym darmowym DLC i planami na lipiec

wiadomość22 czerwca 2018

Studio Obsidian opublikowało czwarte darmowe DLC do gry Pillars of Eternity II: Deadfire. Wprowadza ono nowych członków załogi statku do zwerbowania. Ponadto twórcy podzielili się planami rozwoju tytułu na lipiec - m.in. nadejdzie wtedy pierwsze płatne rozszerzenie, Beast of Winter.

Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści
Nowe IP twórców serii ArmA, darmowe DLC do PoE II i inne wieści

wiadomość8 czerwca 2018

Dziś piszemy o nowej marce firmy Bohemia Interactive, patchu 1.1 i kolejnym darmowym DLC do Pillars of Eternity II oraz o potwierdzeniu opóźnienia Crackdown 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

13 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

wequest2

Gorn221

Azgeroth

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz