Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Tony Hawk's Pro Skater 4 XBOX

Kolejna część zmagań Tony’ego Hawka na deskorolce pojawiła się na PS2, GameCube’a, Xboxa, PsOne oraz nawet na przenośnego Game Boy Advance’a. Jedynie wersja na PlayStation 2 daje możliwość grania online w Internecie.

Sportowe, TPP, deskorolka, sporty ekstremalne, multiplayer.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Tony Hawk's Pro Skater 4 | XBOX

23października2002

14grudnia2002

premiera PL

Microsoft Xbox
Okładka Tony Hawk's Pro Skater 4 (XBOX)
Tony Hawk's Pro Skater 4

Gra polega na jeżdżeniu po pewnym zamkniętym obszarze na deskorolce i robieniu różnorakich tricków. Programiści z firmy Neverosft postarali się, aby kolejny Tony Hawk’s Pro Skater nie był tylko kolejnym sequelem z nowymi trickami i levelami. Przede wszystkim zrezygnowano z limitu czasowego 120 sekund. W czwartej części możemy jeździć po planszy bez ograniczeń i dopiero, gdy odbierzemy zadanie od jakiejś postaci, włącza się limit czasowy na jego wykonanie. Zrezygnowano tez ze, znanych z poprzednich części, misji polegających na przewracaniu beczek, szukaniu ukrytej taśmy, niszczeniu dzwonków na ścianach – teraz zadania polegają na zrobieniu konkretnego tricku w określonym miejscu.

Jeździć możemy na 9 różnych obszarach. Za wykonane zadania otrzymujemy pieniądze (można kupować nowe stroje, deski, itp.) oraz tzw. stat points przeznaczane na rozbudowę umiejętności.

Istnieje możliwość wspólnego jeżdżenia z drugą osoba na podzielonym ekranie, ale dopiero tryb online na konsoli Sony pokazuje czym jest prawdziwy multiplayer. W zabawie w Internecie na jednej planszy może jeździć do 8 osób na raz – dodano tu liczne tryby, które długo nie pozwolą znudzić się tym sposobem rozgrywki.

Gdy poznamy już wszystkie zakamarki stworzonych przez autorów gry skateparków, zawsze możemy zbudować własne za pomocą dodanego edytora.

Graficznie wszystko stoi na bardzo dobrym poziomie. Warto dodać, iż jeżeli chodzi o sterowanie – Dual Shock 2 nadaje się do tej gry idealnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 8.3 / 10 na podstawie 51 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139 PLN

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Pro Skater 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Neversoft definitywnie porzuca serię Tony Hawk
Neversoft definitywnie porzuca serię Tony Hawk

wiadomość12 stycznia 2009

Prezes Neversoft Entertainment, Joel Jewett, potwierdził dotychczasowe plotki, sugerujące porzucenie przez firmę cyklu Tony Hawk. Studio skupi się obecnie tylko i wyłącznie na produkcji nowych odsłon Guitar Hero, w tym Guitar Hero: Metallica, której premiera odbędzie się w marcu bieżącego roku.

Tony Hawk’s Project 8 – pierwsze szczegóły
Tony Hawk’s Project 8 – pierwsze szczegóły

wiadomość11 maja 2006

Wśród wielu znamienitych gości obecnych na targach E3 pojawiła się również legenda skateboardingu – Tony Hawk. W związku z jego przybyciem nie mogło zabraknąć także nowej gry, sygnowanej nazwiskiem sportowca. Activision zaanonsowało więc produkcję Tony Hawk’s Project 8.

Poradnik: Tony Hawk’s Pro Skater 4

wiadomość28 października 2004

Poradnik do Tony Hawk’s Pro Skater 4 pomoże przebrnąć przez setki zadań, jakimi uraczyli nas programiści z Neversoftu. Znalazły się tu także szczegółowe opisy lokacji oraz ogólne porady, które przydadzą się podczas jazdy po wirtualnych parkach.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona siódma)
Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona siódma)

wiadomość26 sierpnia 2004

W ostatniej odsłonie naszego cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry Tony Hawk's Pro Skater 4 , przyjrzymy się dokładnie wokaliście O.S.T.R. Przypominamy również, że polska premiera tej gry wypada właśnie dzisiaj.

Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona szósta)
Polski Hip-Hop w Tony Hawk's Pro Skater 4 (odsłona szósta)

wiadomość25 sierpnia 2004

Kontynuując publikację cyklu informacji poświęconych poszczególnym artystom polskim, jacy goszczą w polskiej wersji gry Tony Hawk's Pro Skater 4, dziś przyjrzymy się fenomenalnemu MC z Wrocławia - Tymonowi. Przypominamy również, że sama gra trafi do sklepów już jutro.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz