Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Last Encounter XBOX ONE

Twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w pilotów statków kosmicznych. Akcję w Last Encounter obserwujemy z perspektywy top-down, a filarem rozgrywki jest walka z napotkanymi przeciwnikami.

Akcji, 2D, kooperacja, kosmiczne, podzielony/wspólny ekran, roguelike, science fiction, shoot 'em up, top-down.

Last Encounter - screen - 2018-05-09 - 372503Last Encounter - screen - 2018-05-09 - 372502Last Encounter - screen - 2018-05-09 - 372501Last Encounter - screen - 2018-05-09 - 372500Last Encounter - screen - 2018-05-09 - 372499Last Encounter - screen - 2018-05-09 - 372498Last Encounter - screen - 2018-01-12 - 363051Last Encounter - screen - 2018-01-12 - 363050Last Encounter - screen - 2018-01-12 - 363049

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Last Encounter | XONE

wrzesień2018

Microsoft XBOX ONE
Okładka Last Encounter (XONE)
Last Encounter

Last Encounter jest twin-stick shooterem doprawionym solidną dawką elementów zaczerpniętych z gatunku roguelike. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Exordium Games, a trafiła między innymi na platformę PC, PS4 itd..

Fabuła

W Last Encounter warstwa fabularna odgrywa rolę drugoplanową. Akcję tego tytułu osadzono w dalekiej przyszłości, kiedy to loty międzygwiezdne stały się elementem codzienności. Gdy los ludzkości zawisł na włosku, grupka bohaterów wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, by stawić czoła zagrożeniom czyhającym w głębi kosmosu i tym samym zapobiec całkowitemu wymarciu ziemskiej populacji.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, PS4 itd. Last Encounter akcję obserwujemy z perspektywy top-down. W trakcie zabawy wcielamy się w pilota statku kosmicznego przemierzającego galaktyczne rubieże i walczącego z napotkanymi przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno szeregowi adwersarze (którzy często występują w ilościach hurtowych, przez co grze jest blisko również do bullet hell shooterów), jak i znacznie potężniejsi bossowie. Na szczęście nie jesteśmy bezbronni, gdyż oprócz podstawowego arsenału zainstalowanego na pokładzie naszego wehikułu możemy wykorzystać również inne giwery, jakie tworzymy w oparciu o komponenty zdobywane w toku naszych wojaży; ponadto z czasem odblokowujemy nie tylko ulepszenia dla naszego okrętu, lecz także nowe maszyny o większym potencjale bojowym.

Niemniej, warto mieć się na baczności, gdyż autorzy zdecydowali się na implementację mechaniki permadeath. Po śmierci na polu bitwy nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć zmagania od nowa (wcielając się w klona prowadzonego przez nas herosa) – pikanterii tej sprawie dodaje fakt, że odwiedzane przez nas lokacje są generowane proceduralnie, co sprawia, że każdorazowe rozpoczęcie przygody wiąże się z koniecznością stawienia czoła odmiennym wyzwaniom.

Tryby gry

W Last Encounter można grać tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie maksymalnie trójki osób, w ramach lokalnego multiplayera opartego na współpracy.

Kwestie techniczne

Pomimo swojej prostoty, dwuwymiarowa oprawa graficzna wydanego na platformę PC, PS4 itd. Last Encounter cieszy oczy za sprawą bogatej kolorystyki i szerokiej gamy efektów towarzyszących wymianie ognia; podobać się mogą również zróżnicowane środowiska, w jakich toczymy kosmiczne batalie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Last Encounter

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz