Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Sexy Brutale Switch

The Sexy Brutale to opracowana z myślą o konsoli Nintendo Switch gra przygodowa. Gracz wciela się w księdza uwięzionego w pętli czasowej obejmującej jedną dobę. Musi wykorzystać ten fakt do powstrzymania morderstw dziewięciu osób. Wymaga to głównie eksploracji, skradania się i rozwiązywania zagadek.

Przygodowe, detektywistyczne, elementy logiczne, humorystyczne, indie, podróże w czasie, widok izometryczny.

The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343178The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343177The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343176The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343175The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343174The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343173The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343172The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343171The Sexy Brutale - screen - 2017-04-20 - 343170

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Sexy Brutale | Switch

7grudnia2017

7grudnia2017

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka The Sexy Brutale (Switch)
The Sexy Brutale

The Sexy Brutale to wydana na platformę Nintendo Switch pełna czarnego humoru gra przygodowa. Produkcję opracowały wspólnymi siłami zespoły Tequila Works (Rime i Deadlight) oraz Cavalier Game Studio.

Fabuła

Akcja toczy się wewnątrz tytułowego The Sexy Brutale, czyli starej angielskiej rezydencji, która została przekształcona w dziwaczne kasyno przez tajemniczego mężczyznę znanego jako Markiz. My wcielamy się w starego księdza imieniem Lafcadio Boone.

W trakcie jednego tylko dnia wszyscy inni goście zostają zamordowani przez pracowników kasyna. My otrzymujemy jednak szansę na ich ocalenie, gdyż – niczym w Dniu świstaka – wpadamy w pętle czasową, gdzie feralna doba odtwarzana jest bez końca.

Mechanika

W wydanym na platformę Nintendo Switch The Sexy Brutale gracz musi najpierw poznać okoliczności każdego morderstwa – najczęściej wielokrotnie obserwując, jak do niego dochodzi. Tę wiedzę wykorzystuje następnie do opracowania sposobu na powstrzymanie tragedii. Przy okazji odkrywa także ponurą historię rezydencji i dowiaduje się, jakie motywy stoją za dążeniem do zabicia wszystkich gości. W sumie na ocalenie czeka dziewięć osób; każda z nich jest wybitnie ekscentryczna, a autorzy zadbali, aby równie pomysłowe były metody na pozbawienie ich życia. W nagrodę za udaremnienie morderstw nasza postać dostaje nowe moce specjalne, które ułatwiają poradzenie sobie z kolejnymi wyzwaniami.

Zabawa w The Sexy Brutale wymaga przede wszystkim eksploracji i rozwiązywania zagadek. Istotna jest także umiejętność pozostawania niezauważonym, gdyż zarówno goście, jak i ich oprawcy nie mogą wiedzieć, że jesteśmy w pobliżu. Rezydencja podzielona została na wiele sekcji, a każda oferuje inne łamigłówki, postacie i scenariusze. Rozgrywka jest tutaj bardziej dynamiczna niż w typowych przygodówkach, gdyż systemy sztucznej inteligencji symulują życie gości i służby, jak również ich reakcje na wszystkie wydarzenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Sexy Brutale

Klasyfikacja PEGI The Sexy Brutale

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
The Sexy Brutale - autorzy Rime i Deadlight pracują nad grą zainspirowaną Dniem świstaka
The Sexy Brutale - autorzy Rime i Deadlight pracują nad grą zainspirowaną Dniem świstaka

wiadomość16 sierpnia 2016

Założona przez byłych pracowników studia Lionhead firma Cavalier Game Studios połączyła siły ze znanym z Deadlight i Rime zespołem Tequila Works. Ich wspólnym projektem jest przygodówka The Sexy Brutale, w której będziemy wykorzystywali pętlę czasową w stylu Dnia świstaka, aby znaleźć sposób na zapobieżenie serii morderstw.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz