Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gal*Gun 2 PS4

Kolejna odsłona serii humorystycznych rail-shooterów, w których wcielamy się w ucznia liceum odpierającego grupki rozkochanych w nim koleżanek. Dziewczyny są ofiarą diabelskiej klątwy, która musimy zniwelować przy pomocy anielskich gadżetów i broni.

Akcji, erotyczne, FPP, FPS, humorystyczne, rail shooter, strzelanki.

Gal*Gun 2 - screen - 2017-11-24 - 360023Gal*Gun 2 - screen - 2017-11-24 - 360022Gal*Gun 2 - screen - 2017-11-24 - 360021Gal*Gun 2 - screen - 2017-11-24 - 360020Gal*Gun 2 - screen - 2017-11-24 - 360019

Inti Creates | producent

pQube | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Gal*Gun 2 | PS4

13kwietnia2018

13kwietnia2018

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Gal*Gun 2 (PS4)
Gal*Gun 2

Gal*Gun 2 na PS4 i Switch to humorystyczna strzelanina na szynach (tzw. rail-shooter), w którym akcję obserwujemy z pierwszej osoby. Producentem gry jest japońskie studio, które założone w 1996 roku przez byłych pracowników Capcomu. Zespół jest znany głównie za sprawą licznych odsłon platformowego cyklu Mega Man. Co prawda, Gal*Gun 2 jest kontynuacją poprzednich części cyklu, ale w głównej mierze oparty został na wydanym w 2017 roku Gal*Gun VR, które stworzone zostało z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

Gracze wcielają się w przeciętnego ucznia japońskiego liceum, który pewnego dnia otrzymuje tajemniczą paczkę. W jej środku znajdują się dziwna broń oraz gogle. Kiedy je zakłada przed jego oczyma staje anioł o imieniu Risu, który prosi go o pomoc w walce z psotliwym demonem o imieniu Kurona. Bohater zgadza się pomóc, ale szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. Za sprawą diabelskiej klątwy wszystkie dziewczyny w szkole na jego widok natychmiast się w nim zakochują. Korzystając z magicznej broni protagonista musi obronić się przed tabunami adoratorek oraz pomóc im wyleczyć się z klątwy.

Mechanika

Gal*Gun 2 to klasyczna strzelanka na szynach, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gra korzysta jednak z modelu rozgrywki, który wyciągnięty jest wprost z Gal*Gun VR. W trakcie zabawy przemieszczamy się pomiędzy kolejnymi lokacjami. Przedstawiają one różne zakamarki miasta głównego bohatera, w tym jego szkolę. Gracze przywiązani są do jednego miejsca do czasu gdy pokonają wszystkich przeciwników widocznych na ekranie. Aby obronić się przed atakami ze wszystkich stron możemy swobodnie obracać kamerę o 360 stopni. Istnieją dwa podstawowe typy boni. Pierwsza z nich wystrzeliwuje feromony, które zatrzymują biegnące w naszą stronę dziewczyny. Druga to odkurzacz, która wysysa z nich opętującego je demona.

Kwestie techniczne

Jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną, Gal*Gun 2 nie różni się znacząco od Gal*Gun VR. Twórcy wykorzystali te same model postaci, efekty graficzne oraz lokacje, wzbogacając je o zawartość, którą mogliśmy znaleźć w poprzednich częściach serii. W trackie zabawy napotkamy około 70 różnych dziewczyn. Wszystkie z nich zostały w pełni zdubbingowana przez japońskich aktorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gal*Gun 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz