Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Octodad: Dadliest Catch Switch

Octodad: Dadliest Catch jest sequelem wydanej w 2010 roku n PC przygodówki Octodad autorstwa studentów z uniwersytetu DePaul. Tytułowy bohater wciąż stara się ukryć swą naturę ośmiornicy, a gdy podejrzliwa żona nalega na wizytę w oceanarium demaskacja głowonoga wisi w powietrzu.

Przygodowe, elementy logiczne, elementy zręcznościowe, humorystyczne, indie, TPP.

Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276188Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276187Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276186Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276185Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276184Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276183Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276182Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276181Octodad: Dadliest Catch - screen - 2014-01-17 - 276180

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Octodad: Dadliest Catch | Switch

9listopada2017

9listopada2017

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka Octodad: Dadliest Catch (Switch)
Octodad: Dadliest Catch

Octodad: Dadliest Catch to komercyjna kontynuacja nieszablonowej przygodówki Octodad, stworzonej przez grupę studentów z uniwersytetu DePaul, w ramach uczelnianego projektu. Produkcją sequela zajęło się niezależne studio Young Horses, założone przez twórców pierwowzoru na czele z Kevinem Zuhnem i Chrisem Stallmanem. W przeciwieństwie do pierwowzoru, który ukazał się wyłącznie na komputerach PC, druga część gry trafiła z pewnym opóźnieniem także na szereg innych platform sprzętowych, w tym na konsole i urządzenia mobilne. Tytuł oferuje ponadto bogate funkcje społecznościowe.

Fabuła

Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w Octodad. Tytułowy bohater w dalszym ciągu skrzętnie ukrywa przed rodziną fakt, że jest ośmiornicą. Niestety, jego podejrzliwa żona nalega na wycieczkę do oceanarium, aby sprawdzić reakcję męża na spotkanie z podobnymi mu stworzeniami. Ryzyko dekonspiracji rośnie z każdą chwilą, a rolą gracza jest kierowanie poczynaniami protagonisty w taki sposób, aby prawda o jego naturze nie wyszła na jaw.

Mechanika

Podobnie jak w pierwszej odsłonie cyklu, rozgrywka w Octodad: Dadliest Catch łączy elementy gry przygodowej, logicznej oraz zręcznościowej. Zadaniem gracza jest pomóc tytułowemu bohaterowi w wykonywaniu zadań, które dla człowieka mogą wydawać się banalnie proste, jednak dla ośmiornicy stanowią poważne wyzwanie. Zabawa polega na kontrolowaniu ruchów głowonoga, co mocno utrudnia fakt, że gracz steruje każdą z kończyn ośmiornicy oddzielnie, co w praktyce wymaga dużej koncentracji i koordynacji. W wykonywaniu poszczególnych zadań przydatne bywają również naturalne umiejętności ośmiornicy (np. wielka siła), choć posługiwanie się nimi w towarzystwie postronnych świadków zwiększa ryzyko zdemaskowania bohatera.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem, Octodad: Dadliest Catch na Nintendo Switch odznacza się przede wszystkim zdecydowanie lepszej jakości oprawą wizualną. Twórcy poprawili również szereg elementów związanych z silnikiem fizycznym, dzięki czemu poruszanie kończynami bohatera jest teraz bardziej przewidywalne i łatwiejsze do opanowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Octodad: Dadliest Catch

odpowiednia dla każdego wieku

Templariusze, ośmiornica i kartonowe miasto - mobilne premiery tygodnia (m.in. Templar Battleforce, Octodad)
Templariusze, ośmiornica i kartonowe miasto - mobilne premiery tygodnia (m.in. Templar Battleforce, Octodad)

wiadomość30 października 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Templar Battleforce, Octodad: Dadliest Catch, Pocket MapleStory i Lumino City. Przybliżmy niektóre z nich.

Octodad: Dadliest Catch sprzedało się w około 500 tys. sztuk
Octodad: Dadliest Catch sprzedało się w około 500 tys. sztuk

wiadomość2 lutego 2015

Niezależna gra Octodad: Dadliest Catch autorstwa studia Young Horses sprzedała się w nakładzie blisko 500 tys. egzemplarzy, generując prawie 5 mln dolarów przychodu - poinformował deweloper. Przy okazji opublikowano infografikę, zdradzającą inne ciekawostki dotyczącego tego projektu.

Wieści ze świata (Max: The Curse of Brotherhood, Octodad: Dadliest Catch, Titanfall) 19/3/14
Wieści ze świata (Max: The Curse of Brotherhood, Octodad: Dadliest Catch, Titanfall) 19/3/14

wiadomość19 marca 2014

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery gry Max: The Curse of Brotherhood w wersjach na Xboksa 360 oraz PC, wynikach sprzedaży Octodad: Dadliest Catch, dodatku DLC do Dead Rising 3, filmie Free to Play, a także o popularności darmowej strategii Stronghold Kingdoms. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz