Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MXGP3: The Official Motocross Videogame Switch

Kolejna odsłona serii motocrossowych gier wyścigowych, tworzonych przez włoskie studio Milestone. Tytuł wyróżnia się na tle podobnych produkcji pełną licencją na zawody World Motocross Championship, organizowane przez Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM).

Wyścigi, motocross, motocyklowe, multiplayer.

MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349364MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349363MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349362MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349361MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349360MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349359MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349358MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349357MXGP3: The Official Motocross Videogame - screen - 2017-07-02 - 349356

Milestone | producent

Milestone | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry MXGP3: The Official Motocross Videogame | Switch

21listopada2017

21listopada2017

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka MXGP3: The Official Motocross Videogame (Switch)
MXGP3: The Official Motocross Videogame

MXGP3: The Official Motocross Videogame jest kolejną odsłoną cyklu motocrossowych gier wyścigowych, nad którym od 2013 roku pracuje włoskie studio Milestone. Oprócz wspomnianej serii, w portfolio zespołu znajdują się takie pozycje, jak kilka gier spod znaku WRC: FIA World Rally Championship, a także wydane w ubiegłym roku Sebastien Loeb Rally Evo. Tytuł został wydany między innymi na platformę Nintendo Switch.

Mechanika

Filar MXGP3: The Official Motocross Videogame stanowi pełna licencja na zawody World Motocross Championship, organizowane przez Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM). Dzięki niej możemy nie tylko wcielić się w prawdziwych zawodników światowej klasy, lecz także dołączyć do licencjonowanych zespołów, jakie brały udział w Mistrzostwach Świata w sezonie 2016. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany garaż, na który składa się kilkadziesiąt zróżnicowanych jednośladów. Ponadto, tytuł oferuje całe spektrum opcji związanych z modyfikacją wyglądu zawodnika – możemy zdecydować między innymi o ogólnej kolorystyce jego stroju, a także o logotypach, jakie się na nim pojawią. Całości dopełnia kilkanaście motocrossowych tras – mowa zarówno o arenach zlokalizowanych na otwartej przestrzeni, jak i umiejscowionych w specjalnych halach. W przypadku tych pierwszych deweloperzy zadbali o rozmaite szczegóły pokroju balonów unoszących się nad torem, czy też kibiców wspierających swoich idoli.

Choć mamy tutaj do czynienia z typowo zręcznościową produkcją, autorzy pokusili się o zachowanie sporej dawki realizmu. Model jazdy oparto na fizyce – motocykl kontrolujemy zarówno bezpośrednio, jak i poprzez balansowanie ciałem zawodnika celem przygotowania się do skoku bądź pokonania zakrętu pod właściwym kątem. Sprawę utrudnia fakt, że podczas wyścigów podłoże deformuje się, a pogoda zmienia się dynamicznie i na przykład gęsta ulewa znacznie ogranicza widoczność.

Tryby gry

W MXGP3: The Official Motocross Videogame na platformie Nintendo Switch grać można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. W grze zaimplementowano bowiem tryb pojedynczego wyścigu, gdzie ścigamy się z zawodnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję bądź rywalizujemy z innymi osobami przez Internet. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć rozbudowanego trybu kariery, w którym stopniowo pniemy się po szczeblach motocrossowego rankingu.

Kwestie techniczne

MXGP3: The Official Motocross Videogame działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Dzięki temu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania – tyczy się to szczegółowo wykonanego otoczenia, zaprojektowanych z dbałością o detale motocykli oraz powiewających na wietrze elementów ubioru zawodnika. Na pochwałę zasługuje również warstwa dźwiękowa, na czele z realistycznym rykiem silników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do MXGP3: The Official Motocross Videogame

Klasyfikacja PEGI MXGP3: The Official Motocross Videogame

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame
Pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame

wiadomość27 stycznia 2017

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun MXGP3: The Official Motocross Videogame, czyli najnowszej odsłony symulacji wyścigów motocrossowych od studia Milestone. Ma ona ukazać się wiosną 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz