Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Night in the Woods iOS

Narracyjna gra przygodowa z elementami zręcznościowymi, stworzona przez niezależne studio Infinite Fall.

Przygodowe, 2D, crowdfunding, eksperymentalne/artystyczne, indie.

Night in the Woods - screen - 2014-06-09 - 283946Night in the Woods - screen - 2014-06-09 - 283945Night in the Woods - screen - 2014-06-09 - 283944Night in the Woods - screen - 2014-06-09 - 283943Night in the Woods - screen - 2014-06-09 - 283942Night in the Woods - screen - 2014-06-09 - 283941Night in the Woods - screen - 2014-06-09 - 283940Night in the Woods - screen - 2014-06-09 - 283939

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Night in the Woods | iOS

grudzień2018

grudzień2018

App Store

Apple iOS
Okładka Night in the Woods (iOS)
Night in the Woods

Night in the Woods: Weird Autumn Edition to wydana na PC, PS4 itd. pełna nostalgii gra przygodowa z elementami platformówki, szczególny nacisk kładąca na fabułę, eksplorację i postacie bohaterów. Została opracowana przez niezależne studio Infinite Fall pod wodzą Aleca Holowki – współtwórcy zręcznościówki Aquaria i autora muzyki do TowerFall: Ascension. Koszty produkcji w znacznej mierze pokryła udana kampania crowdfundingowa w serwisie Kickstarter, która osiągnęła sukces w zaledwie 26 godzin.

Gra początkowo ukazała się w 2017 roku jako po prostu Night in the Woods. Potem, w grudniu 2017, została zastąpiona rozszerzoną edycją nazwaną Night in the Woods: Weird Autumn Edition. Wszystkie wprowadzone przez nią zmiany i całą nową zawartość udostępniono posiadaczom podstawowej wersji w formie darmowej aktualizacji.

Fabuła

Akcja gry toczy się w niewielkim górniczym miasteczku Possum Springs, które podupadło po zamknięciu ostatniej kopalni, dającej zatrudnienie sporej części mieszkańców. Wcielamy się w postać niepokornej i pozbawionej szacunku do autorytetów kotki imieniem Mae, która porzuciła studia, by powrócić w rodzinne strony i odnowić kontakty z paczką znajomych. Wśród nich spotykamy m.in. lubującą się w gotyckich klimatach krokodylicę Beę, marzących o wyrwaniu się z miasta Gregga i Angusa, oraz chadzającego własnymi ścieżkami dziwaka Germa. Protagonistka szybko zdaje sobie sprawę, że podczas jej nieobecności czas nie stał w miejscu – zarówno miasto, jak i jej dawni kompani bardzo się zmienili i nic nie jest już takie samo jak kiedyś. Na dodatek kilka miesięcy temu zaginął jej szkolny kolega, a w lesie czai się coś, co bez wątpienia ma wrogie zamiary.

Rozszerzone wydanie Weird Autumn Edition wprowadza nowe segmenty rozgrywki do podstawowej gry. Ponadto zawiera także samodzielne przygody Longest Night oraz Lost Constellations, które wypuszczone zostały za darmo przed premierą gry.

Mechanika

Sama rozgrywka korzysta z mechanik eksploracyjnych przygodówek z typowymi elementami platformowymi – chodzimy więc, skaczemy i rozmawiamy z postaciami niezależnymi. Podczas dialogów często możemy wybrać jeden z kilku wariantów odpowiedzi, a podjęte w ten sposób decyzje mają wpływ nie tylko na to, jak reagują nasi znajomi, ale także w jaki sposób spędzimy wieczór danego dnia. Otwiera nam to bowiem dostęp do unikalnych sekwencji, które pozwalają lepiej poznać towarzyszącego nam akurat przyjaciela (np. ujawniają niektóre szczegóły z jego przeszłości), ale też zająć się wieloma innymi aktywnościami, jak granie na gitarze basowej (zrealizowane w formie rytmicznej minigierki) czy konstruowanie robota z części.

Te banalne z pozoru czynności służą za tło dla fabuły i stawiania całej masy ważkich pytań natury egzystencjalnej, jakie nierzadko zadawał sobie pewnie niejeden z nas. Autorzy poruszają m.in. temat kończenia pewnych etapów w życiu i tęsknoty za tym, co bezpowrotnie minęło. Niepokojący klimat i dziwne wydarzenia nękające Possum Springs nasuwają nieodparte skojarzenia z kultowym Miasteczkiem Twin Peaks Davida Lyncha. Poważny ton produkcji nieco łagodzą świetnie napisane dialogi z dużą dawką czarnego humoru oraz fakt, że wszyscy bohaterowie to sympatycznie wyglądające zwierzęta.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Night in the Woods w edycji na PC, PS4 itd. wpisuje się w nurt charakterystyczny dla produkcji niezależnych, oferując stylizowaną, ręcznie wykonaną szatę graficzną. Jest ona dziełem rysownika oraz animatora Scotta Bensona i choć stanowi jego debiut w branży gier wideo, nosi wyraźne ślady jego charakterystycznej kreski. Za klimatyczną ścieżkę dźwiękową gry odpowiada zaś sam Alec Holowka. Rozszerzone wydanie Weird Autumn Edition posiada kilka dodatkowych utworów muzycznych tego kompozytora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do Night in the Woods

Wymagania wiekowe Night in the Woods

16+

Night in the Woods niezależną grą roku na IGF Awards
Night in the Woods niezależną grą roku na IGF Awards

wiadomość22 marca 2018

Przyznano Independent Games Festival Awards. Największym zwycięzcą okazała się przygodówka Night in the Woods, zgarniając tytuł gry roku i statuetkę za najlepszą fabułę.

Night in the Woods: Weird Autumn Edition - zapowiedziano rozszerzone wydanie przygodówki
Night in the Woods: Weird Autumn Edition - zapowiedziano rozszerzone wydanie przygodówki

wiadomość31 października 2017

Zapowiedziano Night in the Woods: Weird Autumn Edition, czyli rozszerzone wydanie wyśmienitej gry przygodowej studia Infinite Fall. Produkcja ukaże się na te same platformy, co pierwowzór, czyli PC i PlayStation 4, a dodatkowo trafi także na Xboksa One i prawdopodobnie również na Nintendo Switch.

Night in the Woods doczeka się wersji mobilnej
Night in the Woods doczeka się wersji mobilnej

wiadomość25 października 2017

Studio Infinite Fall poinformowało, że pracuje nad mobilną wersją Night in the Woods, czyli wysoko ocenianej przygodówki, która w lutym tego roku zadebiutowała na PC i PlayStation 4.

Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Star Citizen, Night in the Woods) 3/3/15
Wieści ze świata (The Elder Scrolls V: Skyrim, Star Citizen, Night in the Woods) 3/3/15

wiadomość3 marca 2015

Dziś piszemy o modyfikacjach do gry The Elder Scrolls V: Skyrim, postępach zbiórki społecznościowej na rzecz Star Citizen oraz opóźnieniu premiery Night in the Woods. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz