Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Modern Tales: Czas postępu Win Phone

Modern Tales: Age of Invention

Casualowa gra przygodowa z ukrytymi przedmiotami, powstała we współpracy warszawskiego studia Orchid Games z firmą Artifex Mundi. Wcielamy się w postać Emily Patterson - córki naukowca porwanego przez nieznaną siłę. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie własnego śledztwa i pokrzyżowanie niecnych planów porywacza.

Przygodowe, casual, polskie, ukryte przedmioty.

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Modern Tales: Czas postępu | WP

26października2017

26października2017

Windows Store

Windows Phone
Okładka Modern Tales: Age of Invention (WP)
Modern Tales: Age of Invention

Modern Tales: Age of Invention to wydana na platformie Windows Phone casualowa gra przygodowa z ukrytymi obiektami. Opisywana produkcja powstała we współpracy warszawskiego studia Orchid Games z firmą Artifex Mundi – zespołów kojarzących się przede wszystkim z tym właśnie gatunkiem gier.

Fabuła

Fabuła gry osadzona została w Paryżu na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to podczas światowej wystawy wynalazków nieznana siła porywa najwybitniejsze umysły epoki. Podczas zabawy wcielamy się w postać Emily Patterson – córki jednego z uprowadzonych naukowców. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie własnego śledztwa i pokrzyżowanie złowrogich planów porywacza, nim jego działania nieodwracalnie odmienią losy świata. W trakcie niezwykłej przygody, która prowadzi przez całą niemalże Europę – aż po zimne krańce Syberii, Emily napotyka całą plejadę gwiazd i wybitnych ludzi epoki, takich jak Coco Chanel, Albert Einstein czy Ferdinand Porsche, którzy nie raz ratują ją z opresji, ale sami również potrzebują pomocy.

Mechanika

Pod względem mechaniki Modern Tales: Age of Invention w niczym nie odbiega od podobnych produkcji znanych z katalogu wydawniczego firmy Artifex Mundi. Otrzymujemy zatem ciekawą fabułę, a rozgrywka łączy w sobie mechanizmy klasycznych gier przygodowych z elementami produkcji HOPA. Na graczy czeka trzydzieści fantastycznych lokacji – od Szwajcarii po samą Syberię – oraz kilkanaście zróżnicowanych minigier i scen z ukrytymi obiektami, które sprawdzają ich spostrzegawczość oraz zdolność logicznego myślenia.

Kwestie techniczne

Oprawa wydanej na platformie Windows Phone gry Modern Tales: Age of Invention trzyma wysoki poziom gier wydawanych przez znaną już na całym świecie, rodzimą firmę Artifex Mundi. Podczas zabawy zwiedzamy barwne, ręcznie rysowane lokacje i oglądamy proste animacje, które w połączeniu z wciągającą fabułą oraz przystępnością napotykanych zagadek stanowić mogą ciekawą propozycję dla każdego niemal gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Modern Tales: Age of Invention

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz