Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fear Effect Sedna Switch

Taktyczna gra akcji, stanowiąca fabularną kontynuację serii zręcznościowych gier akcji wydawanych na konsoli PlayStation. Fear Effect Sedna jest dziełem niezależnego studia Sushee, działającego pod patronatem firmy Square Enix. Gra podejmuje wątki z pierwszych dwóch części oraz anulowanej trójki.

Akcji, crowdfunding, cyberpunk, horror, indie, science fiction, taktyczne, widok izometryczny.

Fear Effect Sedna - screen - 2017-08-07 - 351964Fear Effect Sedna - screen - 2017-08-07 - 351963Fear Effect Sedna - screen - 2017-08-07 - 351962Fear Effect Sedna - screen - 2017-08-07 - 351961Fear Effect Sedna - screen - 2017-08-07 - 351960Fear Effect Sedna - screen - 2017-08-07 - 351959Fear Effect Sedna - screen - 2017-08-07 - 351958

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Fear Effect Sedna | Switch

6marca2018

6marca2018

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka Fear Effect Sedna (Switch)
Fear Effect Sedna

Kontynuacja znanej z konsoli PlayStation serii gier akcji Fear Effect, zapoczątkowanej we wczesnych latach 2000-nych przez studio Kronos Digital Entertainment. W odróżnieniu od poprzedników, Fear Effect Sedna na Nintendo Switch powstało w małym, niezależnym francuskim studiu Sushee (twórcy mrocznej przygodówki Goetia) w ramach programu Collective firmy Square Enix. Omawiany tytuł jest taktyczną grą akcji z widokiem izometrycznym. Twórcy przyznają się do inspiracji podobnym tytułem studia Harebrained Schemes – Shadowrun Returns.

Fabuła

Gra zabiera nas ponownie do znanego z serii Fear Effect uniwersum, które łączy stylistykę cyberpunk z elementami mitologii. Akcja Fear Effect Sedna rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach z anulowanej trzeciej części cyklu. Znana z poprzednich gier Hana wyrywa się spod kontroli Triady i obiera karierę niezależnej najemniczki. Oprócz niej w grze powracają również inni starzy znajomi: Rain Qin, Royce Glas i Jacob „Deke” DeCourt. W tworzeniu historii Fear Effect Sedna brał udział reżyser oryginału, John Zuur Platten. Tym razem bohaterowie trafiają do Francji oraz mroźniej Grenlandii, gdzie eksplorują głębokie jaskinie, opuszczone kompleksy badawcze, podwodne stacje oraz niezwykłe lokacje inspirowane mitologią inuicką.

Rozgrywka

Wydane na Nintendo Switch Fear Effect Sedna jest taktyczną grą akcji z widokiem izometrycznym i walką rozgrywaną w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą. Gracz kontroluje drużynę złożoną z maksymalnie pięciu najemników, a każdy z nich dysponuje innymi umiejętnościami i bronią, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniają. Biorą oni udział w szeregu misji fabularnych, przy czym każda oferuje inny zestaw grywalnych postaci. Oprócz toczenia dość częstych walk, gracz musi od czasu do czasu rozwiązywać zagadki logiczne, związane np. z otworzeniem zamka czy rozbrojeniem pułapki.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej Fear Effect Sedna oferuje tryb misji, w których sednem jest walka, a za zwycięstwo otrzymuje się unikalne przedmioty i stroje.

Kwestie techniczne

Fear Effect Sedna na Nintendo Switch oferuje oldskulowy styl graficzny, nawiązujący do klasycznych izometrycznych RPG-ów. Z drugiej strony, same postaci i środowiska zostały stworzone w wysokiej rozdzielczości. Ponadto gra stosuje charakterystyczną dla serii technikę cel-shading, dzięki której oprawa wizualna nabiera cechy komiksu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Fear Effect Sedna

Wymagania wiekowe Fear Effect Sedna

18+

Fear Effect Sedna ukaże się w marcu
Fear Effect Sedna ukaże się w marcu

wiadomość12 lutego 2018

Poznaliśmy datę premiery gry Fear Effect Sedna - nowej odsłony serii zapoczątkowanej w 2000 roku. Produkcja zadebiutuje w marcu na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch oraz PC-tach.

Fear Effect Sedna - przybliżony termin premiery i wersja na Switcha
Fear Effect Sedna - przybliżony termin premiery i wersja na Switcha

wiadomość9 października 2017

Deweloperzy gry Fear Effect Sedna ujawnili na Kickstarterze, że tytuł ukaże się w przyszłym roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Dodatkowo poinformowano, że projekt pojawi się też na Switchu.

Fear Effect Sedna - demo gry dostępne na Steamie
Fear Effect Sedna - demo gry dostępne na Steamie

wiadomość22 maja 2017

Studio Sushee udostępniło na Steamie wersję demonstracyjną gry Fear Effect Sedna. Demo ma pomóc twórcom w ulepszeniu finalnej wersji produkcji.

Fear Effect Sedna - jest pierwszy gameplay
Fear Effect Sedna - jest pierwszy gameplay

wiadomość4 maja 2016

Na dziewięć dni przed końcem zbiórki na Kickstarterze, twórcy ze studia Sushee postanowili podzielić się ze światem prototypowym gamplayem ze swojej najnowszej produkcji, bazującej na starej marce Square Enix. Zdradzono też, że gra wyjdzie nie tylko na PC, ale też na PS4 i XOne.

Wieści ze świata (Leonard Boyarsky, Far Cry Primal, The Division, Overwatch, Fear Effect Sedna) 13/4/2016
Wieści ze świata (Leonard Boyarsky, Far Cry Primal, The Division, Overwatch, Fear Effect Sedna) 13/4/2016

wiadomość13 kwietnia 2016

Dziś piszemy o przejściu Leonarda Boyarskiego z Blizzarda do studia Obsidian Entertainment, patchu z trybem survivalowym do Far Cry Primal, znikających postaciach w The Division na XOne, weekendowych beta-testach Overwatch i o starcie kickstarterowej zbiórki pieniędzy na Fear Effect Sedna. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz