Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dead Rivals iOS

Gra MMO akcji, w której trafiamy do postapokaliptycznego świata opanowanego przez tytułowe żywe trupy. Jej twórcy, czyli francuskie studio Gameloft, oddają w nasze ręce rozległe mapy, jakie przemierzamy w skórze przedstawiciela jednego z trzech specjalizacji.

RPG, MMO, MMORPG, multiplayer, postapokalipsa, RPG akcji, TPP, zagraj za darmo, zombie.

Dead Rivals - screen - 2017-10-10 - 357242Dead Rivals - screen - 2017-10-10 - 357241Dead Rivals - screen - 2017-10-10 - 357240Dead Rivals - screen - 2017-10-10 - 357239Dead Rivals - screen - 2017-10-10 - 357238

Gameloft | producent

Gameloft | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Dead Rivals | iOS

6lipca2017

wczesny dostęp

11kwietnia2018

11kwietnia2018

App Store

Apple iOS
Okładka Dead Rivals (iOS)
Dead Rivals

Dead Rivals to skoncentrowana na wartkiej i efektownej akcji produkcja typu MMO. Za jej opracowaniem stoi francuskie studio Gameloft, wyspecjalizowane w tworzeniu gier przeznaczonych przede wszystkim na urządzenia mobilne. Opisywany tytuł pojawił się między innymi na platformie PC, AND i iOS.

Fabuła

Warstwa fabularna odgrywa w Dead Rivals rolę drugoplanową. Gracze trafiają do postapokaliptycznego świata opanowanego przez hordy żywych trupów, gdzie walczą o przetrwanie i rywalizują z podobnymi sobie śmiałkami.

Mechanika

Zmagania w Dead Rivals rozpoczynamy od stworzenia postaci (możemy zdecydować o jej płci i wyglądzie) oraz wyboru jednej z trzech zróżnicowanych specjalizacji. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a sednem rozgrywki jest wykonywanie zadań fabularnych i misji pobocznych (zlecanych przez postacie neutralne oraz reprezentantów zwaśnionych ugrupowań trzęsących pustkowiami), których sedno stanowi eliminacja zastępów żywych trupów. Do naszej dyspozycji deweloperzy oddają bogaty arsenał broni palnej, który możemy dodatkowo rozszerzyć o nowe narzędzia mordu, wykorzystując w tym celu rozbudowany system craftingu. Walkę urozmaicają także umiejętności specjalne – kolejne pozycje na rozbudowanym drzewku odblokowujemy w miarę postępów.

Warto odnotować, że na opisywaną produkcję składają się rozległe mapy, które możemy do woli eksplorować. W trakcie takich wojaży warto jednak zachować ostrożność, gdyż nietrudno tu o spotkanie z jednym z mocarnych bossów – pokonanie takiego adwersarza najczęściej wiąże się z koniecznością zwarcia szyków z innymi graczami. Omawiana pozycja oferuje również możliwość rozbudowy własnej kryjówki, w obrębie której z czasem wznosimy coraz bardziej zaawansowane konstrukcje, a także uformowania własnej armii zombiaków i natarcia na twierdzę wybudowaną przez innego gracza. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładać gildie i dążyć do realizacji wspólnych celów z innymi graczami.

Tryby gry

W wydane na platformę PC, AND i iOS Dead Rivals można grać w pojedynkę, aczkolwiek tytuł rozwija skrzydła, kiedy dołączymy do innych graczy. Gra oferuje szeroką gamę wariantów rozgrywki opracowanych z myślą zarówno o trybie współpracy (mowa o dedykowanych misjach polegających na ucieczce z niebezpiecznego obszaru, eskorcie konwojów czy przygotowywaniu zasadzek), jak i o rywalizacji na zasadach PvP.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Dead Rivals została utrzymana w charakterystycznej stylistyce przywodzącej na myśl niektóre animacje Pixara czy wydane na konsoli Xbox One Sunset Overdrive oraz popularne Fortnite. Dzięki takiemu zabiegowi gra prezentuje się przyzwoicie zarówno na komputerach, jak i na niewielkich ekranach urządzeń mobilnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Dead Rivals

16+

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Dead Rivals - premiera postapokaliptycznego RPG studia Gameloft
Dead Rivals - premiera postapokaliptycznego RPG studia Gameloft

wiadomość11 kwietnia 2018

Na rynku zadebiutowała gra Dead Rivals, czyli postapokaliptyczne RPG akcji z otwartym światem. Produkcja dostępna jest na mobilne systemy iOS i Android, a lada chwila ukaże się również wydanie pecetowe.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz