Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Flower iOS

Innowacyjna produkcja od autorów gier flOw oraz Journey. Sterujemy podmuchami wiatru, wchodząc w interakcje między innymi z kwiatami, a także obserwując zmiany zachodzące w otoczeniu.

Zręcznościowe, elementy logiczne, indie, eksperymentalne/artystyczne.

Flower - screen - 2009-02-11 - 134496Flower - screen - 2009-02-11 - 134495Flower - screen - 2009-02-11 - 134494Flower - screen - 2009-02-11 - 134493Flower - screen - 2009-02-11 - 134492Flower - screen - 2009-02-11 - 134491Flower - screen - 2009-02-11 - 134490Flower - screen - 2009-02-06 - 133844Flower - screen - 2009-02-06 - 133843

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Flower | iOS

28września2017

28września2017

App Store

Apple iOS
Okładka Flower (iOS)
Flower

Flower jest drugą produkcją amerykańskiego studia thatgamecompany, która pierwotnie zadebiutowała w 2009 roku, będąc owocem współpracy i umowy na wyłączność dewelopera z firmą Sony Computer Entertainment. Zarówno Flower, jak i Journey oraz flOw postawiły wysoko poprzeczkę twórcom oryginalnych i niekonwencjonalnych gier, zebrały też mnóstwo nagród przyznawanych przez krytyków, recenzentów oraz samych graczy. Port Flower na Apple iOS zawiera nowy model sterowania, wykorzystujący ekran dotykowy smartfonów i tabletów.

Gracz w trakcie zabawy dysponuje możliwością kontrolowania podmuchów wiatru, wchodząc w ten sposób w interakcje z elementami otoczenia. W centrum zainteresowania znajdują się w tym przypadku tytułowe kwiaty. Produkcja stawia przed graczem różnorakie wyzwania, w zależności od jego postępów oraz strefy, w jakiej aktualnie się znajduje. Zadania te skupiają się przede wszystkim na zbieraniu płatków z kolejnych kwiatów, co prowadzi do wielu wydarzeń (np. uruchamiania wiatraków). Całość została podzielona na kilka odmiennych stylistycznie poziomów, pomiędzy którymi oglądamy proste animacje. Warto dodać, że sterowanie zostało skonstruowane w taki sposób, żeby zadowolić zarówno początkujących graczy, jak i wyjadaczy gatunku.

Oprawa wizualna Flower w wersji Apple iOS nadal prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Gracz może obserwować między innymi realistycznie poruszane na wietrze źdźbła trawy, jak również zmiany zachodzące pod wpływem jego akcji. Niewątpliwą atrakcją gry jest także duża swoboda przy badaniu otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Flower

Wymagania wiekowe Flower

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Journey na PlayStation 4 także w wersji pudełkowej
Journey na PlayStation 4 także w wersji pudełkowej

wiadomość16 kwietnia 2015

Sony potwierdziło, że latem do sklepów powinna trafić pudełkowa wersja gry Journey na PlayStation 4. W zestawie z tytułem znajdą się także dwie inne produkcje stworzone przez studio ThatGameCompany. Są to wysoko oceniane i wielokrotnie nagradzane Flower oraz flOw.

Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes dostępne na PlayStation 4 w dniu premiery konsoli
Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes dostępne na PlayStation 4 w dniu premiery konsoli

wiadomość17 października 2013

Cztery popularne tytuły, Flower, flOw, Escape Plan i Sound Shapes, będą dostępne do ściągnięcia na PlayStation 4 już w dniu premiery nowej konsoli Sony. Dla obecnych posiadaczy tych gier, opcja ta będzie darmowa.

Twórcy gry Journey znaleźli nowego inwestora. Koniec zależności od firmy Sony
Twórcy gry Journey znaleźli nowego inwestora. Koniec zależności od firmy Sony

wiadomość15 czerwca 2012

Studio thatgamecompany pozyskało 5,5 miliona dolarów, co pozwoli im na wydawanie gier na własną rękę, bez konieczności ograniczania się do konsol firmy Sony.

Journey najszybciej sprzedającą się grą w PlayStation Store
Journey najszybciej sprzedającą się grą w PlayStation Store

wiadomość29 marca 2012

Studio thatgamecompany poinformowało, że jego najnowsza gra Journey pobiła rekord i jest najszybciej sprzedającym się tytułem, który trafił do PlayStation Store. Dowiedzieliśmy się również, że z firmy odchodzi jej współzałożycielka Kellee Santiago.

Ile można zarobić sprzedając gry przez PSN?
Ile można zarobić sprzedając gry przez PSN?

wiadomość26 sierpnia 2010

Firma analityczna FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment) przygotowała swój pierwszy raport poświęcony sprzedaży gier poprzez PlayStation Network. Platforma ta nie cieszy się jeszcze tak dużą popularnością jak konkurencyjna Xbox Live Arcade, ale daje niezłe perspektywy zarobku twórcom takich produkcji jak DeathSpank czy Joe Danger.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz