Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Kamen Rider: Climax Fighters PS4

Trójwymiarowa bijatyka, w której gracze trafiają w sam środek rywalizacji, jaka wywiązała się pomiędzy tytułowymi wojownikami. Do ich dyspozycji oddano szereg herosów zróżnicowanych pod kątem wyglądu, preferowanego uzbrojenia, kombinacji ciosów oraz umiejętności bojowych, a sama rozgrywka polega na toczeniu dynamicznych i efektownych pojedynków na zasadach jeden na jednego lub dwóch na dwóch.

Bijatyki, multiplayer, science fiction, seriale TV.

Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356576Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356575Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356574Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356573Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356572Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356571Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356570Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356569Kamen Rider: Climax Fighters - screen - 2017-09-27 - 356568

wersja językowa:
japońska

Data premiery gry Kamen Rider: Climax Fighters | PS4

7grudnia2017

Sony PlayStation 4
Okładka Kamen Rider: Climax Fighters (PS4)
Kamen Rider: Climax Fighters

Kamen Rider: Climax Fighters jest trójwymiarową bijatyką stworzoną przez firmę Bandai Namco Entertainment w oparciu o licencję popularnych w Japonii mang oraz seriali anime, których korzenie sięgają wczesnych lat siedemdziesiątych XX wieku. Opisywana produkcja pojawiła się na platformie PlayStation 4 i jest pierwszą odsłoną cyklu, która doczekała się angielskiej lokalizacji.

Fabuła

Kamer Rider: Climax Fighters przenosi nas do uniwersum wykreowanego na potrzeby wyżej wspomnianej serii. Gracze wcielają się w tytułowych bohaterów, czyli wojowników-motocyklistów walczących z potworami. Opowiedziana w grze historia koncentruje się na rywalizacji, jaka wywiązała się pomiędzy tymi herosami – jej celem jest wyłonienie najpotężniejszego spośród nich.

Mechanika

Wydane na platformę PlayStation 4 Kamen Rider: Climax Fighters oddaje w ręce graczy nie tylko zupełnie nowych wojowników, lecz również szeroką gamę bohaterów znanych z wcześniejszych gier z serii – do boju możemy więc poprowadzić zarówno Kuugę, Ryukiego, Blade’a czy Kabuto, jak i młodszych stażem Gaima, Drive’a, Ghosta oraz Builda. Wojowników zróżnicowano pod kątem wyglądu, umiejętności specjalnych, uzbrojenia (wykorzystywany przez nich arsenał obejmuje tak broń białą, jak palną) i kombinacji ciosów, z jakich robimy użytek na polu bitwy.

W trakcie zabawy akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami herosa (perspektywa TPP). Filarem rozgrywki są natomiast dynamiczne i efektowne starcia z innymi „Jeźdźcami”, toczone na zasadach jeden na jednego lub dwóch na dwóch – po raz pierwszy w historii cyklu możemy bawić się z innymi osobami nie tylko przy jednej konsoli, lecz także przez Internet. Na osobną wzmiankę zasługują zróżnicowane areny, na których mają miejsce kolejne pojedynki – mowa między innymi o opustoszałej ulicy miasteczka, wnętrzu fabryki, dzielnicy portowej czy choćby dachu wieżowca. W przerwach pomiędzy kolejnymi pojedynkami można natomiast spędzić czas w wirtualnym lobby, gdzie czekają na sprawdzenie rozmaite minigry.

Kwestie techniczne

Kamen Rider: Climax Fighters cechuje się prostą oprawą graficzną – zmaganiom towarzyszą efekty świetlne, a niedostatki w poziomie detali są w pewnym stopniu maskowane przez stylistykę nawiązującą do mangowego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Kamen Rider: Climax Fighters

Wymagania wiekowe Kamen Rider: Climax Fighters

odpowiednia dla każdego wieku

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz