Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Beat The Game XBOX ONE

Niecodzienna gra przygodowa stworzona przez niezależne studio Worm Animation. Podczas zabawy trafiamy do surrealistycznego świata, w którym musimy szukać dźwięków, by ostatecznie zagrać koncert.

Przygodowe, muzyczne, indie, eksperymentalne/artystyczne.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Beat The Game | XONE

2018

Microsoft XBOX ONE
Okładka Beat The Game (XONE)
Beat The Game

Beat The Game to surrealistyczna gra przygodowa stworzona przez założone w 2013 roku niezależne amerykańskie studio Worm Animation. Opisywana produkcja ukazała się na platformie Xbox One i jest pierwszą w dorobku firmy.

Fabuła

W grze trafiamy do dziwacznego, pustynnego świata, który nasz podopieczny przemierza na pojeździe przypominającym motor. Podczas podróży dochodzi jednak do wypadku i maszyna ulega zepsuciu. Dodatkowo w pobliżu pojawia się dziwne latające oko oraz fotel. Nie zastanawiając się zbyt długo, bohater siada na nim i zostaje porwany przez drzewo – a raczej gałęzie, które wyrosły z piasku. Jakiś czas później budzi się w innej lokacji, z której musi się wydostać. Tak zaczyna się przygoda w Beat The Game.

Mechanika

Beat The Game jest trójwymiarową grą przygodową, w której dominującą rolę odgrywa muzyka. Bohater dysponuje specjalnym skanerem służącym do szukania w najbliższym otoczeniu rozmaitych dźwięków. Mogą one pochodzić np. od latających w pobliżu zwierząt. Gdy już uda nam się coś wykryć, następuje automatyczne nagrywanie – w tym czasie musimy cały czas obserwować daną istotę. Oprócz tego, jak na przygodówkę przystało, trzeba eksplorować lokacje w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów; służą one do wytwarzania bardziej zaawansowanych dźwięków, np. stuknięcie pałeczką w puszkę po napoju odblokuje dźwięki wydawane przez hi-hat – instrument stanowiący część zestawu perkusyjnego. Poza tym niektóre z napotkanych postaci mogą nam przekazać np. nowe linie melodyczne.

Po zebraniu kilku różnych dźwięków możemy je ze sobą łączyć w menu, tworząc specjalną kompozycję. Wraz z jej rozbudowywaniem i dodawaniem kolejnych efektów, popychamy grę do przodu: na planszy pojawią się kolejne źródła dźwięków, oglądamy też nowe scenki przerywnikowe. Wszystko to ma na celu zorganizowanie koncertu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Beat The Game jest równie niecodzienna jak rozgrywka. Uwagę przykuwa przede wszystkim stylistyka produkcji. Pustynna lokacja pełna jest niszczejących maszyn, na niebie latają figury geometryczne, gdzieniegdzie można znaleźć usychające krzaki lub odpoczywającego zombie – jest dziwacznie i intrygująco.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz