Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sky iOS

Kolejna artystyczna produkcja w dorobku studia thatgamecompany. Podczas zabawy trafiamy do fantastycznego świata i podejmujemy się jego eksploracji. Tytuł przeznaczony jest przede wszystkim do wspólnej rozgrywki z innymi osobami.

Przygodowe, multiplayer, kooperacja, eksperymentalne/artystyczne.

Sky - screen - 2017-09-13 - 355370Sky - screen - 2017-09-13 - 355369Sky - screen - 2017-09-13 - 355368Sky - screen - 2017-09-13 - 355367

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Sky | iOS

lipiec2018

Apple iOS
Okładka Sky (iOS)
Sky

Kolejna produkcja w dorobku studia thatgamecompany, znanego z takich tytułów jak Podróż (Journey) czy Flower. Sky powstało dzięki licznym prośbom graczy, którzy po premierze wcześniejszego projektu dewelopera zasypali go wiadomościami nakłaniającymi do stworzenia gry, w którą będą mogli się bawić z innymi osobami.

Fabuła

Opowieść o przygodach postaci zamieszkujących ruiny niegdyś wielkiej, podniebnej cywilizacji. Podczas zabawy zajmujemy się eksploracją stale ewoluującej krainy, odkrywając kolejne tajemnice. Nie wszystko zostało jednak podane na tacy i wiele rzeczy należy interpretować samemu.

Mechanika

Sky to niecodzienna produkcja przeznaczona na platformę Apple iOS, określana mianem społecznościowej przygodówki. Podobnie jak inne tytuły studia thatgamecompany, tak i opisywany projekt nie jest normalną grą, a bardziej przeżyciem. Został on stworzony po to, by dzielić się wrażeniami z zabawy z rodziną oraz ukochanymi osobami. Rozgrywka skupia się przede wszystkim na wspólnej eksploracji świata. Gracze mogą przemieszczać się na piechotę i latać, sprawdzając kolejne zakamarki podniebnych ruin. Z pozostałymi osobami wchodzimy w różne interakcje. Jeżeli chcemy, możemy z nimi współpracować, pomagać sobie czy bronić się nawzajem. Da się jednak też rywalizować, ale twórcy nie zmuszają nikogo do niczego i podczas zabawy każdy obiera własną ścieżkę postępowania.

Kwestie techniczne

Studio thatgamecompany słynie z artystycznego zacięcia. Nie inaczej jest w przypadku Sky na platformę Apple iOS, które ciężko pomylić z produkcjami jakiegokolwiek innego studia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sky

odpowiednia dla każdego wieku

Sky nową grą twórców Flower i Journey
Sky nową grą twórców Flower i Journey

wiadomość13 września 2017

Jeżeli należycie do grona miłośników ambitnych, artystycznych produkcji, to mamy dobre wieści. Specjaliści od tego typu gier, studio thatgamecompany, zapowiedzieli kolejny projekt - Sky.

Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016
Wieści ze świata (thatgamecompany, Wasteland 3, Project Argo / Bohemia, Eisenwald: Blood of November) 2/11/2016

wiadomość2 listopada 2016

Dziś piszemy o zapowiedzi nowego, jeszcze niezatytułowanego projektu od thatgamecompany (twórców Journey), gratisowej grze dla uczestników zbiórki pieniędzy na Wasteland 3, darmowym prototypie sieciowej strzelanki Project Argo na bazie Arma III i programie Bohemia Incubator oraz o premierze Eisenwald: Blood of November, samodzielnego dodatku do Legends of Eisenwald. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz