Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Okami HD PS4

Odświeżona wersja słynnej przygodowej gry akcji o bogini walczącej ze złem pod postacią wilka. Edycja HD to przede wszystkim podrasowana grafika. Twórcy Okami HD starali się zachować unikatowy styl wizualny pierwowzoru i przystosować do go współczesnych standardów. Pierwowzór został wydany w 2006 roku na PlayStation 2.

Przygodowe, TPP, fantasy, hack'and'slash, elementy RPG, reedycje/remastery/remaki, mitologia japońska, przygodowe gry akcji, slasher.

Okami HD - screen - 2017-09-13 - 355356Okami HD - screen - 2017-09-13 - 355355Okami HD - screen - 2017-09-13 - 355354Okami HD - screen - 2017-09-13 - 355353Okami HD - screen - 2017-09-13 - 355352

Hexa Drive | producent

Capcom | wydawca

Cenega S.A. | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Okami HD | PS4

12grudnia2017

12grudnia2017

premiera PL

12grudnia2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Okami HD (PS4)
Okami HD

Okami HD to odświeżona wersja świetnej przygodowej gry akcji z nietypowymi pomysłami na rozgrywkę oraz olśniewającą oprawą audiowizualną. Pierwsza wersja tej produkcji została wydana w 2006 roku na PlayStation 2. Jej autorami są ludzie ze słynnego Clover Studio: Hideki Kamiya, Atsushi Inaba i inni producenci. Okami przeniesiono później na konsolę Wii (w 2008 roku). Seria doczekała się też pobocznej odsłony na DS-a, zatytułowanej Okamiden.

Fabuła

W Okami HD na PlayStation 4 wcielamy się w Amaterasu, boginię słońca, która przyjmuje postać wilka Shiranui, aby zmierzyć się ze złem. Bestie dowodzone przez demona Orochi wydostały się z zamknięcia i przemieniły świat w ruinę, wysysając życie z żywych istot. W tym niebezpiecznym i długim zadaniu bogini pomagają postacie poboczne – w tym wojownik Susano oraz artysta Issun. Gra jest oparta na japońskim folklorze i łączy mity, legendy oraz wątki historyczne.

Mechanika

Rozgrywka w Okami HD to połączenie walki, elementów platformowych, łamigłówek oraz scen przygodówkowych. Gracz wciela się we wspomnianego wilka i przemierza lokacje, przez które przeprowadza go artysta Issun. Główna opowieść jest liniowa, ale gra zawiera pewne poboczne zadania lub wyzwania, gwarantujące dodatkowe punkty „pochwalne”. W zamian za nie można kupić ulepszenia postaci oraz atrament do niebiańskiego pędzla, specjalnego artefaktu, który pozwala przyzywać różne moce i wpływać na otoczenie lub przeciwników.

Niebiański pędzel, jeden z ciekawszych elementów Okami, przydaje się zarówno podczas walki, jak i eksploracji otoczenia. Podczas używania artefaktu gra zatrzymuje się na moment i gracz może narysować jeden z wielu symboli. W ten sposób można przyzwać potężny wiatr, przeciąć przeciwników lub dorysować most nad przepaścią. Poszczególne techniki wykorzystania pędzla nabywa się i ulepsza z czasem, uwalniając niebiańskie bóstwa.

Potyczki z demonami i innymi potworami rozgrywają się na specjalnych arenach, gdzie gracz korzysta z szeregu ataków, technik, czy oręża (także niebiańskiego pędzla). Za każdą z nich zdobywa się pewną kwotę pieniędzy, które później można wydać w różnych sklepach na dodatkowe artefakty, przedmioty leczące, lepsze rodzaje broni i inne przydatne narzędzia. Niektóre specjalne obiekty są dostępne za rzadkie kły demonów.

Kwestie techniczne

Nowa wersja Okami na PlayStation 4 zawiera kilka dodatków. Przede wszystkim, podrasowano grafikę gry do współczesnych standardów wyświetlania obrazu (1080p, a także 4K w przypadku PS4 Pro, Xbox One X i topowych komputerów PC) i odświeżono jej poszczególne elementy. Autorzy starali się jednak zachować unikatowy i wciąż robiący spore wrażenie styl wizualny gry. Kolejnym dodatkiem jest 51 nowych osiągnięć/trofeów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 8 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.4 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Okami HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Okami HD – słońce wschodzi w 4K

Recenzja 18 grudnia 2017, 15:55

Zygzak stanie się niszczycielskim piorunem, kółko na wodzie zmieni się w lilię wodną, po której możemy skakać, kreska na przeciwniku okaże się potężnym cięciem miecza. Gra regularnie zachęca do eksperymentowania z technikami, czy to przy zagadkach środowiskowych, czy w trakcie walk z przeciwnikami o różnych słabych punktach, czy po prostu pozwalając rysować różne znaki w różnych sytuacjach i patrzeć, jak wpływają one na otaczający nas świat. Pędzel to najciekawszy i doskonale zrealizowany element rozgrywki w Okami.

16 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

zagiel

khazan7

wequest2

PePe PL

Czarny Wilk

Selki

Valt

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.10.2017 19:50
Valt
38
Pretorianin
9.0

Ciekawe czy na ps4 do rysowania będzie wykorzystany panel dotykowy.
Tak czy inaczej czekam, od dawna chciałem w to zagrać.

23.02.2018 19:06
👍
odpowiedz
zagiel
7
Legionista

W oryginał nie grałem ale zawsze chciałem zasiąść do tego tytułu. Przyciągała mnie do niego jakaś magiczna moc. Ograłem wersje na PS4 i nie czuje się zawiedziony, choć czasami przynudzała to całość oceniam na wielki plus.