Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Syberia II Switch

Kontynuacja znakomitej gry przygodowej Syberia, stworzonej przez Benoita Sokala oraz studio Microids.

Przygodowe, elementy logiczne, point-and-click.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Syberia II | Switch

30listopada2017

30listopada2017

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka Syberia II (Switch)
Syberia II

Syberia II na platformie Switch to bezpośrednia kontynuacja jednej z najlepiej ocenianych gier przygodowych w historii. Scenariusz do gry, podobnie jak do jej poprzedniczki, napisał znany belgijski pisarz i artysta Benoit Sokal, brał on też czynny udział w pracach developerskich.

Fabuła

Fabuła drugiej Syberii jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń opisanych w części pierwszej, gdyż scenariusz obu gier powstał pierwotnie jako jedna, rozbudowana opowieść. Wszystko zaczyna się dokładnie w tym miejscu, gdzie skończyła się akcja poprzedniczki, tj. w rosyjskim mieście Romansburg. W dalszej części rozgrywki trafiamy do zupełnie nowych miejsc, takich jak odludne Great North Passage, wioska Jukoli, wyspa pingwinów oraz tytułowa, skuta lodem Syberia. W tej części głównymi postaciami są Kate i Hans, zaś w przygodach towarzyszy im też mechaniczny Oscar. Pozostawiając za sobą sprawy rodzinne, pracę etc., znana z pierwowzoru bohaterka podąża śladem Hansa, powodowana żądzą przygód i swoim osobistym pragnieniem. Motywem przewodnim gry staje się rozwiązanie zagadki mamutów, ale w toku rozgrywki wyjaśnione zostaje też wiele niejasnych wątków z poprzedniej części.

Kwestie techniczne

Największą zmianą w stosunku do części pierwszej – naturalnie poza fabułą – jest jakość grafiki oraz ożywienie gry i zwiększenie dynamiki rozgrywki. Dodanych zostało szereg nowych efektów graficznych, jak: dynamiczne cienie czy animowany śnieg, akcja rozgrywa się w całkowicie nowych lokacjach (głownie na otwartej przestrzeni), otoczenie nie jest tak puste jak poprzednio, spotykamy więcej ludzi i postaci pobocznych (w tym ponad 25 postaci ludzkich i 10 zwierzęcych).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Syberia II

Klasyfikacja PEGI Syberia II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017
Wieści ze świata (Mirage: Arcane Warfare, Deformers, Syberia, Everything) 9/6/2017

wiadomość9 czerwca 2017

Dziś piszemy o darmowych weekendach z grami Mirage: Arcane Warfare i Deformers, planach wydawniczych firmy Microids (porty na Nintendo Switch, Blacksad i Gear.Club) oraz nominacji do Oscara dla trailera gry Everything. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Syberia II za darmo na Steam
Syberia II za darmo na Steam

wiadomość12 kwietnia 2017

Firma Microids rozdaje za darmo steamową wersję gry Syberia II. By otrzymać kod, wystarczy podać kilka podstawowych danych i polubić profil dewelopera na jednym z serwisów społecznościowych.

Syberia II za darmo na Originie
Syberia II za darmo na Originie

wiadomość7 marca 2017

Od premiery trzeciej odsłony cyklu Syberia dzieli nas nieco ponad miesiąc. Gracze, którzy nie mieli jeszcze styczności z tą serią (choć pewnie nie tylko oni), ucieszą się na wieść, że jej druga część jest obecnie dostępna za darmo na platformie Origin.

Shakira, imigranci i Minecraft - mobilne premiery tygodnia (m.in. Love Rocks, Cloud Chasers, Minecraft: Story Mode)
Shakira, imigranci i Minecraft - mobilne premiery tygodnia (m.in. Love Rocks, Cloud Chasers, Minecraft: Story Mode)

wiadomość16 października 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Love Rocks starring Shakira, Cloud Chasers, Minecraft: Story Mode, Syberia II i NBA 2K16. Przybliżmy niektóre z nich.

Syberia 3 na pierwszych screenach. Seria zmierza na nowe platformy
Syberia 3 na pierwszych screenach. Seria zmierza na nowe platformy

wiadomość14 sierpnia 2014

Firma Microids podzieliła się pierwszymi dwoma screenami z wczesnej wersji gry Syberia 3, a także ujawniła przy okazji parę dodatkowych szczegółów na temat jej fabuły. Ponadto okazało się, że wszystkie odsłony serii Syberia trafią na więcej platform sprzętowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz