Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Jurassic World Evolution XBOX ONE

Przygotowana przez doświadczoną ekipę studia Frontier Developments (m.in. cykl Rollercoaster Tycoon) strategia ekonomiczna, której akcja toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmowej serii Jurassic Park/Jurassic World.

Strategiczne, dinozaury, ekonomiczne, filmy, science fiction.

Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375020Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375019Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375018Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375017Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375016Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375015Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375014Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375013Jurassic World Evolution - screen - 2018-06-08 - 375012

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Jurassic World Evolution | XONE

12czerwca2018

3lipca2018

premiera PL

12czerwca2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Jurassic World Evolution (XONE)
Jurassic World Evolution

Jurassic World: Evolution jest strategią ekonomiczną, za której stworzeniem stoi studio Frontier Developments. Zespół założony przez Chrisa Sawyera ma w swoim portfolio takie produkcje jak cieszące się dużą popularnością Elite: Dangerous oraz seria RollerCoaster Tycoon. Podobnie jak wiele innych dzieł tej ekipy, opisywany tytuł trafił między innymi na platformę PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Akcja Jurassic World: Evolution toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby filmów Jurassic Park oraz Jurassic World. Produkcja przenosi graczy w niedaleką przyszłość, kiedy to ludzkości udało się opracować technologię pozwalającą na odtworzenie DNA dinozaurów z zachowanych próbek, a co za tym idzie – przywracanie ich do życia. W efekcie doprowadziło to do powstania tytułowego Parku Jurajskiego, czyli swoistego zoo, w którym ludzie mogą na własne oczy zobaczyć prehistoryczne gady.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, PS4 i XONE Jurassic World: Evolution gracz wciela się w rolę zarządcy takiego parku. Lista jego obowiązków obejmuje nie tylko prezentowanie dinozaurów coraz szerszemu gronu publiczności, lecz także dbanie o całą infastrukturę związaną z turystami oraz zapewnienie im szeregu pobocznych atrakcji, jak choćby sklepu z pamiątkami. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje także bezpieczeństwo zwiedzających – w trakcie zabawy musimy mieć na oku naszych podopiecznych, bo mogą wydostać się z wybiegów i stanowić realne zagrożenie dla ludzi. Z uwagi na fakt, że za wszystko trzeba tutaj zapłacić, każde działanie gracza powinno koncentrować się na tym, by bogacić się w jak najszybszym tempie.

Pozyskane środki można bowiem zainwestować w dalszy rozwój parku – warunkiem koniecznym do utrzymania zainteresowania na zadowalającym poziomie jest przede wszystkim pozyskiwanie nowych gatunków prehistorycznych stworzeń, które mogą wymagać nie tylko większych zagród, lecz także przebywania w ściśle określonych warunkach.

Kwestie techniczne

Jurassic World: Evolution może się pochwalić trójwymiarową grafiką wysokiej jakości. Autorzy z dużą pieczołowitością odtworzyli wygląd poszczególnych dinozaurów; podobać się może również pełne detali otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Jurassic World Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Jurassic World Evolution z milionem sprzedanych kopii
Jurassic World Evolution z milionem sprzedanych kopii

wiadomość19 lipca 2018

Studio Frontier Development poinformowało, że jego najnowsze dzieło – strategia ekonomiczna Jurassic World Evolution – sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy.

Premiera Jurassic World Evolution. Gra zbiera dobre recenzje
Premiera Jurassic World Evolution. Gra zbiera dobre recenzje

wiadomość12 czerwca 2018

Dzisiaj do sprzedaży trafiła gra Jurassic World Evolution, czyli strategia ekonomiczna studia Frontier Developments. W sieci pojawiło się już sporo recenzji i generalnie produkcja została przyjęta ciepło.

Nvidia publikuje sterowniki Game Ready dla Vampyra i Jurassic World: Evolution
Nvidia publikuje sterowniki Game Ready dla Vampyra i Jurassic World: Evolution

wiadomość5 czerwca 2018

Nvidia wypuściła najnowszą paczkę sterowników Game Ready o numerze 398.11. Zostały one zoptymalizowane pod kątem działania dwóch nowych produkcji - Vampyra oraz Jurassic World: Evolution.

Zabawa z dinozaurami na 20-minutowym gameplayu z Jurassic World Evolution
Zabawa z dinozaurami na 20-minutowym gameplayu z Jurassic World Evolution

wiadomość8 maja 2018

W sieci pojawił się dwudziestominutowy gameplay z gry Jurassic World Evolution. Możemy na nim zobaczyć sam początek zabawy oraz usłyszeć, jak w swojej roli wypadła gwiazda produkcji – Jeff Goldblum.

Jurassic World Evolution - wymagania sprzętowe i nowe materiały wideo
Jurassic World Evolution - wymagania sprzętowe i nowe materiały wideo

wiadomość29 marca 2018

Studio Frontier Developments wypuściło nowy zwiastun i zapis rozgrywki z Jurassic World Evolution. Ujawniono również minimalne wymagania sprzętowe i poinformowano, że gra nie zaoferuje wsparcia dla modów (przynajmniej w dniu premiery).

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz