Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Planet of the Apes: Last Frontier PS4

Gra przygodowa oparta na filmowej serii Planeta małp. Akcja produkcji rozgrywa się w rok po wydarzeniach ukazanych w Ewolucji planety małp. Gracze śledzą losy niewielkiego stada małp, które w poszukiwaniu zapasów i jedzenia atakuje ludzką farmę. Tytuł przypomina interaktywny film i wymaga od graczy jedynie podejmowania szybkich decyzji dialogowych.

Przygodowe, filmy, postapokalipsa.

Planet of the Apes: Last Frontier - screen - 2017-08-20 - 353047Planet of the Apes: Last Frontier - screen - 2017-08-20 - 353046Planet of the Apes: Last Frontier - screen - 2017-08-20 - 353045Planet of the Apes: Last Frontier - screen - 2017-08-20 - 353044Planet of the Apes: Last Frontier - screen - 2017-08-20 - 353043Planet of the Apes: Last Frontier - screen - 2017-08-20 - 353042

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Planet of the Apes: Last Frontier | PS4

21listopada2017

21listopada2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Planet of the Apes: Last Frontier (PS4)
Planet of the Apes: Last Frontier

Planet of the Apes: Last Frontier to gra przygodowa oparta na licencji popularnej filmowej serii Planeta małp, która narodziła się w 1968 roku. Producentem tytułu jest debiutujące brytyjskie studio Imaginati. Powstało ono dzięki firmie Imaginarium Productions, zajmującej się produkcją efektów specjalnych, a także obróbką i przeprowadzaniem sesji motion capture.

Fabuła

Planet of the Apes: Last Frontier związane jest bezpośrednio z trylogią filmową zapoczątkowaną w 2011 roku i zwieńczoną sześć lat później. Akcja produkcji rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Ewolucji planety małp oraz Wojnie o planetę małp. Gracze śledzą losy małp, które oddzielają się od grupy będącej w centrum uwagi twórców filmowych. Niewielkie stado w poszukiwaniu lepszych i bezpieczniejszych warunków do życia chroni się w lasach i jaskiniach Gór skalistych. Niestety, nieprzyjazna pogoda i głód zmuszają je do opuszczenia kryjówki. Ostatecznie jedynym sposobem na przetrwanie grupy wydaje się atak na niewielką farmę zamieszkaną przez ludzi. W trakcie rozgrywki poznajemy dobrze zarówno mieszkańców gospodarstwa, jak i stadko atakujących je małp.

Mechanika

Chociaż inspiracją dla twórców Planet of the Apes: Last Frontier były popularne dzieła studia Telltale Games, Planet of the Apes: Last Frontier nie pozwala nam na bezpośrednie kontrolowanie bohaterów lub eksplorację poszczególnych lokacji. Rola gracza sprowadza się jedynie do wybierania konkretnych kwestii dialogowych. Mimo to produkcja utrzymuje nas w napięciu i wymaga podejmowania szybkich decyzji, które doprowadzić mogą do śmierci kluczowych postaci konfliktu oraz wielu różniących się od siebie finałów opowieści. W przeciwieństwie do obszernych epizodycznych produkcji, takich jak The Walking Dead, długość gry nie przekracza 2-3 godzin. Warto jednak zaznaczyć, że grę można przechodzić wielokrotnie, by prześledzić wszystkie ścieżki fabularne.

Kwestie techniczne

Planet of the Apes: Last Frontier napędzane jest silnikiem Unreal Engine 4. Ponieważ podczas zabawy mamy ograniczoną kontrolę nad rozgrywką oraz kamerą (w praktyce oglądamy interaktywny film), twórcy mogli skupić się na dopieszczeniu drobnych detali graficznych oraz grze aktorskiej. Wszystkie animacje postaci zostały wykonane w technice motion capture, tej samej, która używana była w filmowej Planecie małp. Szympansy i goryle porozumiewają się więc przede wszystkim w języku migowym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Planet of the Apes: Last Frontier

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wybory moralne na nowym gameplayu z Planet of the Apes: Last Frontier
Wybory moralne na nowym gameplayu z Planet of the Apes: Last Frontier

wiadomość25 października 2017

W sieci pojawił się nowy zapis rozgrywki z gry Planet of the Apes: Last Frontier, czyli przygodówki opartej na licencji filmowego cyklu Planeta Małp. Tytuł pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One jeszcze tej jesieni.

Planet of the Apes: Last Frontier – nowa przygodówka oparta na filmach z serii Planeta małp
Planet of the Apes: Last Frontier – nowa przygodówka oparta na filmach z serii Planeta małp

wiadomość16 sierpnia 2017

Debiutujące studio Imaginati zapowiedziało przygodówkę Planet of the Apes: Last Frontier, która oparta została na licencji filmowej serii Planeta małp. Produkcja ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra korzystać będzie z formuły i modelu zabawy zbliżonego do tego, co oferują tytuły Telltale Games.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz