Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

The Flame in the Flood Switch

Niezależny postapokaliptyczny survival od współtwórców Bioshocka skupiający się na losach Scout – młodej, zaradnej dziewczyny, która musi przetrwać w zalanym przez powódź świecie. Wraz z psem Aesopem chce dotrzeć do końca rwącej rzeki, by tam odkryć przyczynę katastrofy.

Akcji, postapokalipsa, widok izometryczny, survival, indie, crafting.

The Flame in the Flood - screen - 2017-10-09 - 357168The Flame in the Flood - screen - 2017-10-09 - 357167The Flame in the Flood - screen - 2017-10-09 - 357166The Flame in the Flood - screen - 2017-10-09 - 357165The Flame in the Flood - screen - 2017-10-09 - 357164The Flame in the Flood - screen - 2017-08-15 - 352734The Flame in the Flood - screen - 2017-08-15 - 352733The Flame in the Flood - screen - 2017-08-15 - 352732The Flame in the Flood - screen - 2015-09-03 - 307151

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Flame in the Flood | Switch

12października2017

12października2017

Nintendo eShop

Nintendo Switch
Okładka The Flame in the Flood (Switch)
The Flame in the Flood

The Flame in the Flood to niezależny postapokaliptyczny survival studia The Molasses Flood, którego członkowie współtworzyli takie produkcje jak Bioshock, Halo czy Rock Band. W grze wcielamy się w postać dziewczyny imieniem Scout, która wraz ze swoim psem Aesopem przemierza na tratwie zalane tereny przypominające południowe Stany Zjednoczone. Po drodze musi walczyć o przetrwanie, zatrzymując się na okolicznych wyspach i unikając niebezpieczeństw. Prace nad tytułem sfinansowała zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Historia The Flame in the Flood nie należy do skomplikowanych. Scout, główna bohaterka, wraz z psem Aesopem musi spłynąć w dół rzeki, by dotrzeć do źródła sygnału radiowego i odkryć przyczynę wielkiej katastrofy, w wyniku której cały świat gry został zalany. Na swojej drodze protagonistka napotka nie tylko niebezpieczeństwa próbujące uniemożliwić jej osiągnięcie celu, ale także osobliwe postaci niezależne (jak nawiedzone dzieci) snujące krótkie historie na temat wydarzeń mających miejsce przed wielka powodzią. Warstwę fabularną przenika atmosfera alienacji, przytłoczenia i smutku, dodatkowo potęgowana przez ogólną wrogość świata przedstawionego.

Mechanika

Rozgrywkę obserwujemy z rzutu izometrycznego, zaś wszelkich interakcji z otoczeniem dokonywać można poprzez operowanie myszą.

Najważniejszym elementem The Flame in the Flood jest przetrwanie. Pod względem mechaniki produkcja dzieli się na dwie sekcje – rozgrywkę na lądzie i rozgrywkę na rzece. Pierwsza wymaga odwiedzania rozsianych po świecie gry wysp, na których znajdują się surowce umożliwiające Scout zaspokajanie podstawowych potrzeb – jedzenia, nawodnienia, odpoczynku i zachowania odpowiedniej temperatury ciała. Druga sprowadza się do podróżowania po rwących wodach na pokładzie prowizorycznej tratwy, dbając o jej stan i regularne ulepszenia.

W grze istotną rolę pełni system craftingu, czyli wytwarzania przedmiotów z użyciem zebranych surowców. Scout, aby przeżyć, zmuszona będzie przyrządzać sobie pożywienie z upolowanej zwierzyny lub zebranych roślin, odszukiwać źródła wody pitnej, rozpalać ogniska celem ogrzania się czy znajdować budynki pozwalające na odpoczynek. Surowców nie zawsze wystarczy jednak, by zaspokoić wszystkie potrzeby, dlatego niezbędne okaże się regularne migrowanie na kolejne wyspy, które zawierać mogą inne pomagające przeżyć składniki.

Na bohaterkę czekają zamieszkujące poszczególne skrawki lądu drapieżniki, jak wilki, dziki czy niedźwiedzie. Scout może ich unikać lub nauczyć się obierania odpowiedniej taktyki celem odstraszenia bądź ubicia nieprzyjacielskiej fauny. W tym celu przydają się pułapki, których wykonanie wymaga – wykorzystując system craftingu – zebrania właściwych surowców i poddania ich odpowiedniej obróbce. Bliskie spotkania z wrogo nastawionymi zwierzętami kończą się zazwyczaj pogorszeniem stanu zdrowia Scout, która w takim wypadku – by przeżyć – zmuszona jest wytworzyć odpowiednie medykamenty.

Śmierć w The Flame in the Flood nie stanowi jednak – w przeciwieństwie do innych survivali – definitywnego końca zabawy. Grając na standardowym poziomie trudności, wszelkie przedmioty składowane w ekwipunku Aesopa – psa Scout – przeniesione zostaną do kolejnego „podejścia”. Dopłynięcie odpowiednio daleko tratwą gwarantuje natomiast uzyskanie dostępu do punktów kontrolnych, od których po zgonie kontynuować można zabawę.

Oprawa audiowizualna

The Flame in the Flood posiada komiksową, mocno klimatyczną oprawę graficzną. W grze operuje się wyblakłymi kolorami, ascetycznymi efektami wizualnymi i podkreślającym przygnębiający nastrój produkcji balansem bieli. Grafika zamiast na techniczną jakość stawia na atmosferyczność, sprawiając wrażenie mieszkanki Borderlands z serią Shadowrun. O tworzące odpowiedni nastrój udźwiękowienie zadbał natomiast Chuck Ragan – artysta zajmujący się muzyką country.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do The Flame in the Flood

Wymagania wiekowe The Flame in the Flood

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 maja 2016 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (16-22 maja 2016 r.)

wiadomość23 maja 2016

Miniony tydzień na polskim rynku gier ponownie obfitował w ciekawe wydarzenia. Techland zapowiedział pudełkowe wydania Rocket League i The Flame in the Flood, obejrzeliśmy zestaw nowych materiałów wideo m.in. z Bohemian Killing i Serial Cleaner oraz poznaliśmy kilka faktów o niezapowiedzianych jeszcze projektach rodzimych deweloperów.

The Flame in the Flood - survival od twórców BioShocka debiutuje na rynku
The Flame in the Flood - survival od twórców BioShocka debiutuje na rynku

wiadomość24 lutego 2016

Dziś na konsoli Xbox One i komputerach osobistych debiutuje nowa gra typu survival - The Flame in the Flood. W produkcji wcielamy się w dziewczynę o imieniu Scout, która przemierza postapokaliptyczny świat w poszukiwaniu ocalenia.

Postapokaliptyczny survival The Flame in the Flood zadebiutuje 24 lutego
Postapokaliptyczny survival The Flame in the Flood zadebiutuje 24 lutego

wiadomość10 lutego 2016

Studio The Molasses Flood poinformowało, że ich debiutanckie dzieło, survival The Flame in the Flood, trafi na PC, Maca oraz Xboksa One 24 lutego.

The Flame in the Flood – oryginalny survival trafił do Steam Early Access
The Flame in the Flood – oryginalny survival trafił do Steam Early Access

wiadomość25 września 2015

Wczoraj w programie Steam Early Access zadebiutowała gra The Flame in the Flood – obiecujący survival od studia The Molasses Flood, założonego przez ludzi współodpowiedzialnych ze serie BioShock i Halo. Już na tym etapie tytuł oferuje większość planowanych w nim funkcji, a wstępne recenzje graczy napawają optymizmem.

Wasteland 2 i The Flame in the Flood ukażą się na Xboksie One
Wasteland 2 i The Flame in the Flood ukażą się na Xboksie One

wiadomość4 marca 2015

Firma Microsoft ujawniła, że na konsolę Xbox One zmierza kolejna porcja gier od niezależnych twórców. Wśród powstających tytułów wymieniono m.in. cRPG Wasteland 2 i The Flame in the Flood od współtwórców BioShocka.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz