Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Knockout Kings 2000 PS1

Przygotowana przez Electronic Arts druga odsłona serii gier bokserskich. Produkcja stawia na jak najbliższe realizmowi odtworzenie zasad dyscypliny i pozwala stoczyć pojedynki z udziałem jednego z kilkudziesięciu słynnych pięściarzy, jak i poprowadzić do sukcesów własnoręcznie stworzonego sportowca.

Sportowe, boks, multiplayer, na 2 osoby, podzielony/wspólny ekran.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Knockout Kings 2000 | PS1

3października1999

Sony PlayStation 1
Okładka Knockout Kings 2000 (PS1)
Knockout Kings 2000

Druga odsłona bokserskiej serii od Electronic Arts. Produkcja przynosi poprawioną oprawę audiowizualną, pozwala stworzyć własnego boksera i poprowadzić go na szczyt w trybie kariery oraz sprawdzić się na ringu jako jedna z legend dyscypliny.

Mechanika

Knockout Kings 2000 oddaje graczom dużą kontrolę nad pięściarzem. Poruszanie się po ringu jest przypisane pod krzyżak kontrolera, z kolei pod poszczególnymi przyciskami akcji znajdują się różne typy ciosów. Wciskając je w odpowiedniej kombinacji, gracze mogą tworzyć dłuższe serie ataków, przydatne do przełamywania obrony przeciwnika oraz nokautowania, gdy jest osłabiony. Dodatkowo twórcy przypisali do każdego z bokserów charakterystyczne zdolności specjalne. Niektórzy dysponują wzmocnionymi atakami lub zabójczymi combosami, inni na krótki czas zyskują większą odporność na ciosy lub stają się szybsi i trudniejsi do trafienia.

Tryby gry

Knockout Kings 2000 oferuje szereg trybów zabawy. Posiadacze konsoli PlayStation 1 mogą zmierzyć się ze sztuczną inteligencją lub kompanem w zwykłym pojedynku dwóch pięściarzy z tej samej wagi lub porzucić wszystkie reguły i ograniczenia w zręcznościowym module Slugfest. Główną opcją zabawy jest kariera, gdzie pasjonaci dyscypliny mogą stworzyć swoje wirtualne ja i poprowadzić je w drodze po mistrzowski pas. Pomiędzy kolejnymi pojedynkami rankingowymi młody bokser bierze udział w treningach, szlifując swoje umiejętności i zdobywając punkty, które można następnie rozdysponować w kilku kategoriach.

W specjalnym module twórcy umożliwili stoczenie najsłynniejszych pojedynków z przeszłości. Gracze mogą sprawdzić się w kilku walkach, które przeszły do legendy, jak Rocky Marciano kontra Archie Moore z 1955 roku czy Muhammad Ali kontra Joe Frazier z 1975 roku.

Kwestie techniczne

Electronic Arts zadbało o zbudowanie odpowiedniej otoczki wokół swojej gry, starając się jak najlepiej odwzorować prawdziwe walki. W grze obecne są więc choćby doskonale znane fanom boksu wejścia zawodników na ring przy akompaniamencie muzycznych hitów i wrzawy na trybunach. Produkcja posiada licencje na kilkudziesięciu pięściarzy, zarówno znanych przed dekadami, jak i najlepszych pod koniec XX wieku. Na ścieżce dźwiękowej Knockout Kings 2000 znalazły się głównie utwory hip-hopowe. Walki komentowane są natomiast przez duet Al Albert i Sean O'Grady.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Knockout Kings 2000

Wymagania wiekowe Knockout Kings 2000

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz