Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Old Man's Journey Android

Oryginalna przygodówka, w której gracz towarzyszy tytułowemu starcowi w podróży do najbliższych. Rozgrywka została oparta na przemierzaniu zróżnicowanych lokacji, których topografię można dowolnie zmieniać – obniżenie wzgórza odsłania niedostępny w inny sposób fragment dwuwymiarowego terenu, z kolei wyniesienie terenu umożliwia przedostanie się na wyższą część lokacji.

Przygodowe, 2D, eksperymentalne/artystyczne, elementy logiczne, indie.

Old Man's Journey - screen - 2017-05-05 - 344291Old Man's Journey - screen - 2017-05-05 - 344290Old Man's Journey - screen - 2017-05-05 - 344289Old Man's Journey - screen - 2017-05-05 - 344288Old Man's Journey - screen - 2017-05-05 - 344287Old Man's Journey - screen - 2017-05-05 - 344286

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Old Man's Journey | AND

18maja2017

18maja2017

Google Play

Android
Okładka Old Man's Journey (AND)
Old Man's Journey

Old Man's Journey jest oryginalną grą przygodową, opracowaną przez niezależne studio Broken Rules. Produkcja jest czwartym dziełem wiedeńskiego zespołu, który zadebiutował w 2009 roku ciepło przyjętym And Yet it Moves. Tytuł został wydany na platformę Android.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, w Old Man's Journey wcielamy się w brodatego starca, który udaje się w podróż celem spotkania z najbliższymi. W trakcie zabawy poznajemy najważniejsze momenty z życia bohatera, wraz ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami. Co ciekawe, w grze nie pada ani jedno słowo – zamiast tego deweloperzy zdecydowali się na narrację wizualną, a zatem opowieść jest snuta wyłącznie za pośrednictwem obrazów.

Mechanika

W Old Man's Journey na platformie Android akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Zabawa sprowadza się do eksploracji zróżnicowanych lokacji – wyposażony w laskę i plecak protagonista trafia zarówno do niewielkich miasteczek, jak i w doliny rzek, na szczyty gór czy choćby na brzeg morza. Pomimo że całość została zrealizowana w dwóch wymiarach, lokacje mają element trzeciego wymiaru i tułacz może dostać się w głąb odwiedzanych miejsc, co wymaga rozwiązywania nietypowych, mniej lub bardziej wymagających zagadek.

W omawianej produkcji możemy bowiem dowolnie zmieniać topografię terenu – stworzenie wzniesienia owocuje powstaniem mostu pozwalającego na przeprawę przez rwącą rzekę, z kolei wykonanie doliny odsłania niedostępny w inny sposób fragment lokacji. To właśnie w ten sposób przedostajemy się z jednego krańca lokacji na drugi, małymi krokami zbliżając podopiecznego do miejsca docelowego, a także pozbywamy się rozmaitych przeszkód i czyhających na niego pułapek, na przykład ciężkich głazów.

Kwestie techniczne

Old Man’s Journey charakteryzuje się przyjemną dla oka, dwuwymiarową oprawą graficzną. Sfera wizualna gry przywodzi na myśl rysunek wykonany kolorową kredą lub ilustracje z książki dla dzieci. Całości dopełnia melancholijna, instrumentalna muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Old Man's Journey

Wymagania wiekowe Old Man's Journey

odpowiednia dla każdego wieku

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz