Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Past Cure XBOX ONE

Gra akcji z elementami skradanki i horroru, w której wcielamy się w Iana – byłego żołnierza obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami i zmagającego się z postępującym szaleństwem. Bohater podąża tropem ludzi odpowiedzialnych za jego aktualny stan, natomiast jego przygoda rozgrywa się na dwóch płaszczyznach – podczas gdy w świecie rzeczywistym stawia czoła przeciwnikom lub przemyka za ich plecami, w sennym wymiarze przede wszystkim rozwiązuje zagadki logiczne i środowiskowe.

Akcji, horror, skradanki, thriller, TPP.

Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349578Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349577Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349576Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349575Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349574Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349573Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349572Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349571Past Cure - screen - 2017-07-05 - 349570

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Past Cure | XONE

23lutego2018

23lutego2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Past Cure (XONE)
Past Cure

Past Cure jest debiutanckim dziełem niezależnego zespołu Phantom 8 Studio, którego siedziba mieści się w Berlinie. Opisywany tytuł to gra akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami skradanki i horroru, wydana między innymi na platformie Xbox One.

Fabuła

Głównym bohaterem Past Cure jest Ian – były żołnierz, którego przez całe lata przetrzymywano w europejskim więzieniu i poddawano tajemniczym eksperymentom. W wyniku tego zyskał nadprzyrodzone zdolności pozwalające mu na kontrolowanie umysłów innych ludzi oraz korzystanie z telekinezy. Niemniej, wszystko to okupił poczytalnością – ogarniające go szaleństwo z czasem zaczęło się pogłębiać, odciskając swoje piętno na sposobie, w jaki postrzegał otaczającą go rzeczywistość.

Od momentu, kiedy wydostał się na wolność, jego celem jest dokonanie zemsty na osobach odpowiedzialnych za jego aktualny stan. W realizacji tego zamiaru pomaga mu brat Markus oraz Sophia – enigmatyczna podwójna agentka. Z ich pomocą Ian rusza w pościg, który prowadzi go do przestępczych karteli, tajemniczych organizacji i zepsutych naukowców. Sytuację komplikuje fakt, że po piętach depcze mu istota z innego świata.

Mechanika

W Past Cure na platformie Xbox One akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka zasadza się na schemacie charakterystycznym dla gatunku – w toku przygody eksplorujemy więc zróżnicowane lokacje i stawiamy czoła przeciwnikom. Pomimo że protagonista świetnie radzi sobie w walce wręcz i robi doskonały użytek z broni palnej, od czasu do czasu musi przemykać za plecami adwersarzy oraz unikać wszechobecnych kamer. Pomocne okazują się jego nadprzyrodzone umiejętności, dzięki którym może na przykład wyłączać monitoring.

Inaczej mają się sprawy, kiedy świadomość Iana przenosi się do alternatywnej rzeczywistości wyjętej z sennego koszmaru – by popchnąć akcję do przodu, gracz musi wówczas rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane zagadki logiczne i środowiskowe. Z czasem poszczególne wymiary zaczynają się przenikać, niczym w filmie Incepcja, który stanowił dla deweloperów jedno z głównych źródeł inspiracji.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Past Cure robi wrażenie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z dziełem niewielkiego studia deweloperskiego. Podobać się mogą przede wszystkim dopracowane animacje twarzy, będące zasługą wykorzystania technologii dostarczonej przez firmę 3Lateral, która wcześniej została użyta między innymi przez twórców Ryse: Son of Rome oraz Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Past Cure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wersja demo Past Cure na PC dostępna; ujawniono wymagania sprzętowe
Wersja demo Past Cure na PC dostępna; ujawniono wymagania sprzętowe

wiadomość14 lutego 2018

Studio Phantom 8, twórcy gry Past Cure – psychologicznego thrillera inspirowanego filmem Incepcja – postanowili udostępnić wersję demonstracyjną swojej debiutanckiej produkcji. Podzielili się też wymaganiami sprzętowymi wersji PC.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz