Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Shadow Warrior Classic Redux Android

Zremasterowana wersja kultowej gry akcji z 1997 roku, w której jako Lo Wang stawiamy czoła hordom potworów przywołanych z innego wymiaru przez szefa firmy Zilla Corporation. Rozgrywka polega przede wszystkim na przemierzaniu rozległych poziomów i eliminacji zróżnicowanych przeciwników przy użyciu rozbudowanego arsenału broni białej (katana), miotanej (shurikeny) oraz palnej (UZI, wyrzutnie rakiet, granatniki).

Akcji, FPP, FPS, science fiction.

Shadow Warrior Classic Redux - screen - 2017-06-29 - 349334Shadow Warrior Classic Redux - screen - 2017-06-29 - 349333Shadow Warrior Classic Redux - screen - 2017-06-29 - 349332Shadow Warrior Classic Redux - screen - 2017-06-29 - 349331Shadow Warrior Classic Redux - screen - 2017-06-29 - 349330Shadow Warrior Classic Redux - screen - 2017-06-29 - 349329Shadow Warrior Classic Redux - screen - 2017-06-29 - 349328Shadow Warrior Classic Redux - screen - 2017-06-29 - 349327

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Shadow Warrior Classic Redux | AND

19maja2017

19maja2017

Google Play

Android
Okładka Shadow Warrior Classic Redux (AND)
Shadow Warrior Classic Redux

Shadow Warrior Classic Redux to hybryda gry akcji i FPS-a, będąca odświeżoną wersją kultowego Shadow Warrior z 1997 roku. Produkcja została wydana przez firmę Devolver Digital zarówno na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych, a jej przygotowanie wzięło na swoje barki studio General Arcade. Oprócz podstawowej wersji gry, tytuł zawiera także dwa duże rozszerzenia – Wanton Destruction i Twin Dragon.

Fabuła

Shadow Warrior Classic Redux przenosi gracza do futurystycznej Japonii podporządkowanej wielkim korporacjom. Każda z nich ma na swoich usługach tytułowych Wojowników Cienia, do których należy także główny bohater – Lo Wang – pracujący dla firmy Zilla Enterprises. Protagonista odkrył, że jego szef, czyli Master Zilla, planuje podbić Kraj Kwitnącej Wiśni z wykorzystaniem mrocznych sił przywołanych z innego wymiaru. Wojownik opuścił więc swojego dotychczasowego pracodawcę, który w odwecie nasłał na niego swoich demonicznych sojuszników. Wangowi nie pozostało zatem nic innego, jak chwycić za broń i stawić czoła zarówno złowrogim kreaturom, jak i samemu Zilli.

Mechanika

W Shadow Warrior Classic Redux na platformie Android akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra została podzielona na misje, podczas których przemierzamy kolejne poziomy i walczymy z napotkanymi przeciwnikami – na naszej drodze stają standardowi adwersarze, których pokonanie nie stanowi większego problemu, oraz potężne demony pełniące rolę bossów, cechujące się przede wszystkim znacznie większą wytrzymałością niż ich mniejsi pobratymcy.

Główny bohater nie jest jednak nowicjuszem. W starciach robi doskonały użytek zarówno z własnych pięści, katany i shurikenów, jak i z broni palnej w postaci dwóch UZI, zmodyfikowanego shotguna, granatnika czy choćby z wyrzutni rakiet. Ponadto w charakterze oręża może też wykorzystać odcięte części ciała swoich oponentów, a od czasu do czasu zasiada za sterami pojazdów.

Kwestie techniczne

Twórcy Shadow Warrior Classic Redux nie pokusili się o wprowadzenie zbyt wielu zmian w stosunku do pierwowzoru – gra działa w wyższej rozdzielczości, a muzyczny motyw przewodni został nagrany na nowo. Ponadto całość wzbogacono o zestaw osiągnięć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Shadow Warrior Classic Redux

Wymagania wiekowe Shadow Warrior Classic Redux

18+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz