Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Street Fighter Alpha PS1

Pierwsza od czasu Street Fightera II zupełnie nowa odsłona popularnego cyklu bijatyk firmy Capcom. Produkcja rozwija formułę poprzedniczki, wprowadzając szereg zmian do pojedynków jeden na jeden między mistrzami sztuk walki.

Bijatyki.

Capcom | producent

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Street Fighter Alpha | PS1

7lutego1996

Sony PlayStation 1
Okładka Street Fighter Alpha (PS1)
Street Fighter Alpha

Street Fighter Alpha to wydana w 1995 roku w Japonii i rok później w reszcie świata konsolowa konwersja dostępnej wcześniej na automatach dwuwymiarowej bijatyki firmy Capcom. Wydana na platformę PS1 produkcja jest pierwszą od czasu Street Fightera II zupełnie nową odsłoną popularnego cyklu.

Fabuła

Akcja Street Fighter Alpha na PS1 osadzona jest przed wydarzeniami z drugiej odsłony serii, stąd postacie wyglądają znacznie młodziej niż w kultowej produkcji. Ponadto, umożliwiło to dodanie do obsady Charliego, który w fabule Street Fighter II uznawany jest za zmarłego. W przeciwieństwie do swoich bezpośrednich kontynuacji, Alpha 2 i Alpha 3, zaprezentowany tu wątek fabularny został uznany przez producenta za niekanoniczny, co oznacza, że nie jest on oficjalną częścią historii całego cyklu.

Mechanika

Street Fighter Alpha rozwija formułę poprzednich bijatyk firmy Capcom, skupiając się na pojedynkach jeden na jednego między mistrzami sztuk walki. Produkcja oferuje dziesięć grywalnych postaci różniących się między sobą umiejętnościami oraz atakami specjalnymi. Wśród nich znajdziemy weteranów serii, takich jak Ryu, Ken, Chun-Li i Sagat, oraz debiutantów: Birdie, Adona, Charliego i Rose. Grono dostępnych postaci zasilają też dwaj bohaterowie cyklu Final Fight, czyli Guy i Sodom. Ponadto, oprócz dziesiątki standardowo dostępnych zawodników, w grze znajduje się też trójka sekretnych wojowników.

Wydana na platformę PS1 bijatyka wprowadza liczne usprawnienia do systemu walki. Szczególnie znaczącym jest składający się z trzech poziomów pasek ataków specjalnych, który wojownicy zapełniają w trakcie walk i mogą następnie użyć do wykonywania wyjątkowo potężnych ataków bądź unikalnych kontr.

Do innych nowości zaliczyć można zdolność do blokowania ciosów w powietrzu oraz zupełnie nową metodę wykonywania sekwencji ataków, nazwaną Chain Combos. By otworzyć się na nowicjuszy, tytuł oferuje też uproszczony wariant sterowania, w którym na przykład blokowanie czy wykonywanie części ataków zostaje zautomatyzowane kosztem redukcji paska ataków specjalnych z potrójnego do pojedynczego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Street Fighter Alpha

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.01.2018 20:00
zabojczy345
12
Konsul

Birdie i Adon nie są debiutantami, bo pojawili się w pierwszym Street Fighterze