Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

V! No Heroes Allowed R! PS4

Strategia czasu rzeczywistego, w której naszym zadaniem jest udzielenie pomocy złowrogiemu Overlord Badmanowi w przejęciu kontroli nad fantastyczną krainą. W tym celu musimy zadbać o rozbudowę armii potworów i ukrócić zapędy herosów starających się przeszkodzić naszym podopiecznym w realizacji powierzonej misji. Tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Strategiczne, fantasy, RTS, PlayStation VR, rzeczywistość wirtualna.

V! No Heroes Allowed R! - screen - 2017-06-19 - 348650V! No Heroes Allowed R! - screen - 2017-06-19 - 348649V! No Heroes Allowed R! - screen - 2017-06-19 - 348648

Acquire | producent

Sony Interactive Entertainment | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry V! No Heroes Allowed R! | PS4

2018

Sony PlayStation 4
Okładka V! No Heroes Allowed R! (PS4)
V! No Heroes Allowed R!

V! No Heroes Allowed R! jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, opracowaną przez japoński oddział Sony Interactive Entertainment we współpracy z firmą Acquire. Produkcja pojawiła się na platformie PlayStation 4, a jej akcja toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby gry What Did I Do to Deserve This?, znanej posiadaczom konsol PlayStation Portable.

Fabuła

V! No Heroes Allowed R! przenosi nas do fantastycznego świata, nad którym kontrolę próbuje przejąć złowrogi Overlord Badman. By wcielić swój plan w życie, antagonista wzywa do siebie Boga Zniszczenia, czyli samego gracza. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest eliminacja tytułowych herosów próbujących ukrócić jego zapędy. W toku przygody nad naszymi poczynaniami czuwa Badmella – córka Overlord Badmana, znana z gry What Did I Do to Deserve This? 2.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich bierzemy udział podczas zabawy w V! No Heroes Allowed R! obserwujemy w widoku izometrycznym. Filarem zabawy jest rozbudowa prowadzonej do boju armii – system oparto na klasycznym łańcuchu pokarmowym, w którym większe stwory pożerają mniejsze istoty. Warto nadmienić, że w odróżnieniu od większości RTS-ów, w trakcie rozgrywki nie sprawujemy bezpośredniej kontroli nad armią – zamiast tego możemy na swój sposób „wessać” grupę potworów do kontrolera, by wyrzucić ją w wybranym miejscu. Potrząśnięcie padem, kiedy wewnątrz znajdują się maszkary, skutkuje natomiast powstaniem Magicznego Kręgu – za jego pośrednictwem możemy przyzywać potężniejsze jednostki pokroju demonów. Moc owego kręgu (a co za tym idzie – siła przyzywanych jednostek) zależy jednak od potencjału bojowego stworów wykorzystanych do jego stworzenia.

Ponadto do naszej dyspozycji oddano szereg umiejętności specjalnych, jakie odblokowujemy zdobywając tak zwane Smocze kule (Dragon Orbs). Wśród nich pojawia się Demon Thunder (dzięki któremu razimy prądem wybrany cel, co często skutkuje nie tylko zadaniem mu obrażeń, lecz także chwilowym paraliżem) czy choćby Demon March (sprawiający, że stwory maszerują w wybrane przez nas miejsce).

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna wydanego na platformie PlayStation 4 V! No Heroes Allowed R! prezentuje przeciętny poziom wykonania, nawet jeśli wziąć pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z produkcją wykorzystującą gogle wirtualnej rzeczywistości. Całość utrzymano w charakterystycznej, bajkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do V! No Heroes Allowed R!

Wymagania wiekowe V! No Heroes Allowed R!

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz