Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Time Crisis PS1

Strzelanina na szynach wydana przez firmę Namco. Produkcja umożliwia graczom wcielenie się w tajnego agenta, który stara się uratować porwaną córkę prezydenta fikcyjnego państwa. Tytuł wprowadził rewolucyjny dla gatunku koncept chowania się za osłonami.

Akcji, FPP, FPS, rail shooter.

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Time Crisis | PS1

31października1997

Sony PlayStation 1
Okładka Time Crisis (PS1)
Time Crisis

Time Crisis to wydana na platformę PlayStation 1 pierwsza odsłona popularnego cyklu strzelanin na szynach. Konsolowa edycja gry wydana została w 1997 roku, dwa lata po debiucie swego automatowego pierwowzoru, i wprowadzała do gatunku rewolucyjny koncept chowania się przed ogniem wroga pomiędzy prowadzeniem własnego ostrzału.

Fabuła

W wydanym na PlayStation 1 Time Crisis wcielamy się w postać Richarda Millera, specjalnego agenta międzynarodowej agencji bezpieczeństwa V.S.S.E. Zostaje on wysłany z misją uratowania Rachel McPherson, córki władcy fikcyjnego państwa Sercia. Dziewczyna została porwana przez Sherudo Garo, byłego dyktatora, który razem ze swoją armią najemników stara się wymusić na aktualnym prezydencie oddanie mu władzy.

Mechanika

Time Crisis jest przedstawicielem tzw. strzelanin na szynach, podgatunku gier charakteryzującego się pozbawieniem gracza kontroli nad tym, gdzie zmierza protagonista. Jego rola polega więc niemal wyłącznie na strzelaniu do hord pojawiających się na ekranie wrogów i pamiętaniu o przeładowywaniu broni pomiędzy kolejnymi strzałami.

Tytuł składa się z trzech rozbudowanych poziomów, na końcach których do pokonania są unikalni bossowie. Ponadto edycja na konsolę PlayStation 1 została rozbudowana o bonusową minikampanię, która charakteryzuje się częściową nieliniowością. Produkcja firmy Namco wprowadza znaczące usprawnienie do swojego gatunku za sprawą systemu osłon. Poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku gracz sprawia, że protagonista ukrywa się za osłoną terenową, gdzie może bezpiecznie przeładować broń, nie będąc zagrożonym przez oponentów.

Kwestie techniczne

Wydany na platformę PlayStation 1 tytuł charakteryzuje się prostą trójwymiarową grafiką oraz filmowym stylem prowadzenia kampanii fabularnej. Tytuł jest też kompatybilny z GunConem, akcesorium do PlayStation imitującym prawdziwy pistolet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Time Crisis

Wymagania wiekowe Time Crisis

16+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz