Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Pokemon (2018) Switch

Kolejna odsłona popularnej serii RPG od studia Game Freak, ukazującej się na konsolach firmy Nintendo. Gracz kieruje początkującym trenerem pokemonów, by stać się najlepszym przedstawicielem tego fachu w regionie. Rozgrywka tradycyjnie sprowadza się do eksploracji i chwytania kolejnych gatunków stworków, które można wystawiać do pojedynków przeciw innym trenerom. Każdy pokemon ma unikatowe statystyki, ataki oraz zdolności, wpływające na jego efektywność w walce. Tytuł jest pierwszą odsłoną cyklu, która ukazała się na Nintendo Switch.

RPG, turowe, Pokemon, multiplayer, jRPG.

Game Freak | producent

Nintendo | wydawca

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Pokemon (2018) | Switch

2018

Nintendo Switch
Okładka Pokemon (2018) (Switch)
Pokemon (2018)

Pokemon (2018) to kolejna odsłona kultowego cyklu japońskich RPG, zapoczątkowanego w latach 90. XX wieku przez studio Game Freak. Jest to pierwsza odsłona cyklu, która zadebiutowała na urządzeniach stacjonarnych.

Fabuła

Fabuła w Pokemon (2018) tradycyjnie obraca się wokół początkującego trenera pokemonów, który rozpoczyna swoją przygodę z wybranym stworkiem. W trakcie gry zwiedza kolejne lokacje i mierzy się z innymi trenerami by udowodnić, że to właśnie on jest najlepszym przedstawicielem tego fachu w regionie.

Mechanika

Rozgrywka w Pokemon (2018) na platformę Nintendo Switch nie odbiega zbytnio od schematów wypracowanych w poprzednich odsłonach serii. Eksplorujemy kolejne lokacje, w których możemy znaleźć nowe gatunki pokemonów do złapania. Każdy stworek ma unikatowe statystyki, ataki oraz zdolności, które wpływają na jego potencjał w potyczkach z podopiecznymi innych trenerów, czy to sterowanych przez komputer, czy też przez innych graczy. Walki rozgrywane są w systemie turowym, a biorą w nich udział drużyny złożone z kilku pokemonów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do Pokemon (2018)

Wymagania wiekowe Pokemon (2018)

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017
Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017

wiadomość27 lipca 2017

Dziś piszemy o fragmencie rozgrywki z jRPG-a Lost Sphear, dodaniu protagonisty Postala do gry Oh...Sir!! The Insult Simulator i niepewnym roku premiery gry RPG Pokemon na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Pokemony na Switcha potwierdzone
Pokemony na Switcha potwierdzone

wiadomość13 czerwca 2017

Tsunekazu Ishihara z firmy The Pokemon Company zapowiedział nową grę z serii Pokemon na Switcha. Będzie to odsłona głównego cyklu RPG popularnej marki, co zdaje się potwierdzać wcześniejsze pogłoski.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz